کلینیک‌های سقط جنین در مونتانا از قاضی می‌خواهند که قانونی را که روش سقط جنین در سه ماهه دوم را ممنوع می‌کند، مسدود کند

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

هلنا، مونت. — برنامه‌ریزی شده والدین مونتانا روز سه‌شنبه از یک قاضی ایالتی خواست تا قانونی را که روش سقط جنین را که معمولاً پس از 15 هفته بارداری استفاده می‌شود ممنوع می‌کند، با این استدلال که این روش خلاف قانون اساسی است، مسدود کند.

این سازمان تنها چند ساعت پس از اینکه دفتر فرماندار جمهوری خواه گرگ جیانفورته اعلام کرد او این لایحه را امضا کرده است، این سازمان شکایت خود را بر سر قانون ممنوعیت سقط جنین های اتساع و تخلیه ارائه کرد.

در این شکایت آمده است که این قانون “آخرین تجاوزات مداوم قانونگذار به حق ساکنان مونتان برای جستجوی سقط جنین ایمن و قانونی قبل از زنده ماندن – حقی است که توسط قانون اساسی مونتانا تضمین شده است” است.

دادگاه عالی مونتانا در سال 1999 حکم داد که حقوق اساسی ایالت برای حفظ حریم خصوصی شامل حق سقط جنین پیش از زنده ماندن از سوی ارائه دهنده به انتخاب بیمار است.

بر اساس این ممنوعیت جدید که بلافاصله اجرایی شد، هر کسی که سقط جنین اتساع و تخلیه انجام دهد می‌تواند به جرمی متهم شود که می‌تواند با 5 تا 10 سال زندان و جریمه 50000 دلاری مجازات شود. استثنائاتی برای فوریت های پزشکی وجود دارد.

مارتا فولر، رئیس و مدیر عامل Planned Parenthood of Montana در بیانیه ای گفت: قانون جدید “یک تهدید جدی برای سلامت و ایمنی مونتانی ها است و باید مسدود شود.” با توجه به تاریخ لازم الاجرا شدن فوری این قانون، بیماران در سراسر ایالت می توانند از دسترسی به مراقبت هایی که به طور قانونی لحظاتی قبل از امضای فرماندار امروز در دسترس بود، محروم شوند.

Planned Parenthood ماه گذشته پس از تصویب این لایحه توسط قوه مقننه، به دنبال ممنوعیت پیشگیرانه این قانون بود، اما قبل از امضای آن توسط Gianforte. قاضی دادگاه منطقه ای کتی سیلی گفت که او نمی تواند قانونی را که هنوز اجرایی نشده است مهار کند.

دفتر دادستان کل آستین نادسن در 8 مه درخواستی را ارائه کرد و از دادگاه خواست تا وکلای دادگستری و شاکیان را به دلیل درخواست دستور منع موقت قبل از اجرایی شدن قانون تحریم کند.

Planned Parenthood گفت که قبل از امضای این لایحه شکایت را ثبت کرده است، زیرا این قانون دارای تاریخ اجرایی فوری بوده و شامل اقدامات پزشکی محافظت شده توسط قانون اساسی است.

دفتر نادسن فوراً به ایمیلی که به دنبال اظهارنظر در مورد شکایت روز سه شنبه بود، پاسخ نداد.

قانون مورد اعتراض همچنین شامل ماده‌ای است که می‌گوید: «حق حفظ حریم خصوصی فردی که در قانون اساسی مونتانا به آن اشاره شده است… باعث ایجاد یا به رسمیت شناختن حق سقط جنین یا تأمین مالی دولتی برای سقط جنین نمی‌شود و نمی‌توان آن را به‌عنوان ایجاد یا به رسمیت شناختن آن تفسیر کرد. “به عنوان بخشی از تلاش جمهوری خواهان برای الزام دادگاه عالی مونتانا به تجدید نظر در حکم آرمسترانگ در سال 1999.

دادگاه عالی مونتانا هفته گذشته به حکم آرمسترانگ اشاره کرد و گفت که پرستاران ثبت شده در عمل پیشرفته می توانند در صورت آموزش مناسب به ارائه مراقبت های سقط جنین ادامه دهند.

Planned Parenthood و سایر ارائه دهندگان سقط جنین دستوری برای مسدود کردن موقت یک قانون دولتی دریافت کردند که قبل از پرداخت هزینه سقط توسط Medicaid به مجوز قبلی نیاز داشت. Planned Parenthood دستوری برای جلوگیری از قانون دیگری دریافت کرد که خواستار ممنوعیت 24 هفته ای سقط جنین و نیاز به سونوگرافی قبل از انجام سقط جنین بود.

جلسه استماع در مورد اینکه آیا یک قاضی باید دستورات مقدماتی برای جلوگیری از قانون و قانون اولتراسوند را صادر کند یا نه برای 23 می برنامه ریزی شده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …