اغتشاشگر 6 ژانویه با شلیک گلوله پلیس به صورت نزدیک به دو سال زندان محکوم شد | حمله به کاپیتول آمریکا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک شورشگر کنگره از آلاباما که توسط پلیس به صورتش مورد اصابت گلوله قرار گرفت، اما همچنان با چاقو بر روی لگن خود به کنگره حمله کرد و در حالی که سناتور تگزاس در کمد پنهان شده بود، در میز تد کروز جستجو می کرد، روز سه شنبه به نزدیک به دو سال زندان محکوم شد.

در 6 ژانویه 2021، در خارج از ساختمان کنگره در واشنگتن، یک افسر پلیس با مهمات کنترل جمعیت به جاشوا متیو بلک به گونه چپ او شلیک کرد. سوراخ خونین حاصل در صورت او مانع از اشغال مجلس سنا به همراه سایر آشوبگران پس از نامزدی قانونگذاران نشد.

دادستان ها در پرونده ای در دادگاه گفتند: «بلک یک مجرم بدنام در جریان حمله به ساختمان کنگره بود.

“ملت در حوادث 6 ژانویه شوکه و وحشت زده شد و شاید هیچ حادثه دیگری به اندازه اشغال مجلس سنا توسط سیاهان و سایر آشوبگران خشم و ناراحتی ایجاد نکرد.”

دادستان ها برای بلک 47 ساله و اهل لیدز در حومه بیرمنگام به پنج سال زندان محکوم شدند.

امی برمن جکسون، قاضی منطقه ای ایالات متحده، بلک را به 22 ماه زندان و سپس دو سال آزادی تحت نظارت محکوم کرد.

بلک قبل از محکومیت در ماه ژانویه به پنج اتهام، از جمله سه جنایت، پس از ارائه شهادت در دادگاه بدون هیئت منصفه، شهادت نداد. جکسون بلک را از یک اتهام تبرئه کرد و مانع روند کنگره شد.

بلک به گروهی پیوست که جلسه مشترک کنگره را برای تأیید پیروزی جو بایدن در انتخابات 2020 مختل کردند. اما قاضی به این نتیجه رسید که دادستان ها ثابت نکردند بلک آگاهانه قصد ممانعت یا ممانعت از رسیدگی را داشته است.

یک وکیل مدافع، کلارک فلکینگر، گفت که بلک یک مسیحی انجیلی بود که معتقد بود خدا به او دستور داده است که به واشنگتن برود تا بتواند «خون عیسی» را در صحن مجلس سنا «برای تقویت کفاره کنگره برای آنچه که او تصور می‌کرد تجاوزات» است، به واشنگتن برود. [a] حزب فاسد دموکرات و حزب جمهوری خواه».

بیش از 1000 نفر به جنایات مربوط به شورش کنگره متهم شده اند. حدود 500 نفر به حبس از هفت روز تا بیش از 14 سال محکوم شده اند. نوزده نفر به پنج سال یا بیشتر محکوم شده اند.

بلک که یک تجارت چمن زنی را اداره می کند، به تنهایی به واشنگتن سفر کرد تا در راهپیمایی دونالد ترامپ، دزدی را متوقف کنید، شرکت کند. او سپس به جمعیتی که به سمت کاپیتول قدم می‌زدند، پیوست. او که به یک چاقوی مخفی مسلح شده بود، اولین شورشگری بود که سنگر را در تراس پایین غربی ساختمان کنگره شکست.

دادستان ها نوشتند: “این اقدام وقیحانه بدون شک سایر شورشگران را تشویق کرد که بلافاصله پس از تسخیر کل تراس پایین غربی.”

بلک در میدان غربی به اوباش پیوست، جایی که پلیس با مهمات «کمتر از کشنده» به او شلیک کرد.

دادستان ها نوشتند: «آشوبگران نزدیک بلک از این که به او تیراندازی شد خشمگین شدند و افسران را مورد آزار و اذیت و حمله قرار دادند.

بلک پس از ورود به کاپیتول از طریق روتوندا شرقی، به اتاق سنا نفوذ کرد و بیش از 20 دقیقه در داخل ساختمان ماند.

بلک میزی را که به کروز اختصاص داده شده بود – که توضیح داده است چگونه او و سایر سناتورها در کمد تجهیزات پناه گرفته اند – را زیر و رو کرد و در مجلس سنا عکس گرفت.

دادستان ها گفتند که بلک قبل از ترک، در یک “تظاهرات پر سر و صدا که به عنوان یک دعا طراحی شده بود” و به رهبری جیکوب چانسلی، خودخوانده “قانون شامان” به شورشیان دیگر پیوست.

بلک بعداً به FBI گفت در حالی که در مجلس سنا بود، یک چاقوی شکاری در غلاف زیر کت خود داشت. ماموران وقتی بلک را در 14 ژانویه 2021 دستگیر کردند، چاقو را در خانه پیدا کردند.

او در واشنگتن زندانی شد و تا زمانی که قاضی در 24 آوریل دستور آزادی او را صادر کرد در بازداشت باقی ماند. او برای مدتی که در زندان گذرانده است اعتبار دریافت خواهد کرد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …