سرویس مخفی حمله به خانه جیک سالیوان را بررسی می کند

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

سرویس مخفی گفت که در حال بررسی چگونگی ورود یک مهاجم به خانه مشاور امنیت ملی رئیس جمهور بایدن در ماه گذشته است، حتی اگر جزئیات امنیتی کاملی در بیرون منتشر شده بود.

آنتونی گوگلیلمی، سخنگوی آژانس، روز سه‌شنبه در بیانیه‌ای گفت که جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی، در جریان این رخنه آسیبی ندیده است و افزود که هویت مهاجم ناشناخته است.

آقای سالیوان، 46 ساله، در محله وست اند واشنگتن به همراه همسرش، مارگارت گودلندر، معاون دستیار دادستان کل در بخش ضد تراست وزارت دادگستری زندگی می کند. سرویس مخفی گفت که این شخص در ساعت 3 صبح روز 29 آوریل وارد خانه آقای سالیوان شد.

به گفته افراد آشنا که به دلیل ادامه تحقیقات نخواستند نامشان فاش شود، آقای سالیوان متوجه مزاحم شد – مردی که به نظر می رسید مست است – و به او گفت که بیرون بیاید. متجاوز خارج شد و آقای سالیوان به مأموران سرویس مخفی که در بیرون فرستاده شده بودند هشدار داد. مقامات در حال بررسی هستند که آیا این نفوذ تصادفی بوده است یا اینکه آیا مزاحم قصد مجرمانه داشته است.

آقای گلیلمی گفت: “هر گونه انحراف از پروتکل های حفاظتی ما غیرقابل قبول است و در صورت کشف، پرسنل پاسخگو خواهند بود.” “همچنین تغییراتی در وضعیت محافظتی ایجاد شده است تا اطمینان حاصل شود که لایه‌های امنیتی اضافی در حین انجام این بررسی جامع وجود دارد.”

واشنگتن پست اولین بار این قسمت را گزارش کرد. کاخ سفید از اظهار نظر خودداری کرد.

آقای سالیوان به عنوان مشاور امنیت ملی آقای بایدن در زمان معاون رئیس جمهور در دولت اوباما و به عنوان معاون رئیس دفتر هیلاری کلینتون در زمانی که وزیر امور خارجه بود، خدمت می کرد.

سرویس مخفی که وظیفه حفاظت از رئیس جمهور، مقامات ارشد دولت و روسای جمهور سابق را بر عهده دارد، قبلاً به دلیل جزئیات امنیتی محافظتی خود مورد انتقاد قرار گرفته بود. در سپتامبر 2014، یک متجاوز وارد کاخ سفید شد و بررسی ها نشان داد که مرد متهم به نقض، عمر گونزالس، به دلیل یک سری اقدامات “عملکردی، سازمانی، فنی” و شکست های دیگر توسط سرویس مخفی.

آدام انتوس و مایکل دی. شیر گزارش کمک کرد

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …