دیزنی استدلال می کند که قانون جدید فلوریدا کت و شلوار پشتوانه DeSantis را باطل می کند

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

قانون فلوریدا که برای از بین بردن همسترینگ دیزنی طراحی شده بود، می‌تواند به این شرکت کمک کند، حداقل در رابطه با شکایت در دادگاه ایالتی در مورد توسعه در Walt Disney World در نزدیکی اورلاندو.

فرماندار ران دیسانتیس و دیزنی بیش از یک سال است که بر سر یک منطقه مالیاتی ویژه که دنیای دیزنی را در بر می گیرد، با هم می جنگند. این دعوا زمانی شروع شد که این شرکت از قانون آموزشی فلوریدا که توسط مخالفان برچسب «نگو همجنس‌گرا» برچسب‌گذاری شده بود، انتقاد کرد – باعث عصبانیت آقای DeSantis شد که قول داد به دیزنی نشان دهد که چه کسی رئیس است.

اقدامات تنبیهی او از آن زمان، و تلاش های دیزنی برای محافظت از خود، منجر به یک شکایت فدرال شد که دیزنی در 26 آوریل طرح کرد. این ادعا ادعا کرد که آقای دیسانتیس و متحدانش در یک “کارزار هدفمند تلافی جویانه دولت” شرکت کرده اند.

منطقه مالیاتی – که به تازگی توسط آقای دیسانتیس کنترل می شود – با شکایت از دیزنی در دادگاه ایالتی پاسخ داد. شکایت منطقه که در اول ماه مه ثبت شد، به دنبال لغو قراردادهایی با دیزنی است که برنامه‌های توسعه برای استراحتگاه را قفل می‌کند. چند روز بعد، مجلس قانونگذاری فلوریدا، بنا به درخواست آقای دیسانتیس، لایحه ای را تصویب کرد که این منطقه را از رعایت قراردادها منع می کرد. آقای DeSantis آن را در 5 می به قانون امضا کرد.

روز سه شنبه، دیزنی درخواستی برای رد پرونده دادگاه ایالتی ارائه کرد. به عنوان یک مانور قانونی، تشکیل پرونده عادی بود: دیزنی می خواهد پرونده ایالتی را تعطیل کند و روی پرونده فدرال تمرکز کند.

اما استدلال شرکت به قاضی ایالتی در مورد اینکه چرا پرونده منطقه باید به مرحله اجرا درآید، کمتر مورد انتظار بود: آقای دسانتیس و متحدانش در مجلس قانونگذاری با اقدامات بعدی خود شکایت را مورد بحث قرار دادند. آقای دیسانتیس و قوه مقننه با ممنوع کردن منطقه از اجرای قراردادها، «هر حکمی را که این دادگاه می‌تواند صادر کند – به نفع هر یک از طرفین – از نظر قانونی بی‌ربط اعلام کردند».

دیزنی در این پرونده افزود: «به طور خلاصه، هر گونه اعلامیه در مورد قابلیت اجرا، بی اعتباری یا اعتبار قراردادها – در هر صورت – یک نظر مشورتی است که هیچ پیامد واقعی ندارد. دادگاه‌های محاکمه در فلوریدا از صدور نظر مشورتی منع شده‌اند. این شرکت در حمایت از استدلال خود به بیش از 40 حکم دادگاه استناد کرد.

الکسی ولتورنیست، سخنگوی منطقه مالیاتی، در ایمیل خود گفت که حرکت دیزنی “کاملا قابل پیش بینی است و تاییدی است که آنها می دانند که این پرونده را از دست خواهند داد.” سخنگوی آقای دیسانتیس هیچ اظهارنظری فوری نداشت.

پرونده دیزنی ادامه داد که اگر قاضی ایالتی اجازه دهد تا پرونده ادامه یابد، پرونده حداقل باید تا زمانی که شکایت فدرال در جریان است متوقف شود. دیزنی خاطرنشان کرد که قانون فلوریدا «اصل «اصل اولویت» قوی را به رسمیت می شناسد، که بر اساس آن، رسیدگی های ایالتی باید در انتظار رسیدگی قبلی دادگاه فدرال متوقف شود.

پرونده دیزنی خاطرنشان کرد که، علاوه بر این که ابتدا تشکیل شد، شکایت فدرال قانون اساسی قانون جدید را که منطقه را از پیروی از قراردادهای توسعه منع می کند، به چالش می کشد. در این بایگانی آمده است که حل و فصل اقدام فدرال “به طور قابل توجهی بر دوام” ادعاها در اقدام ایالتی تأثیر می گذارد.

در مرکز دعوای آقای دیسانتیس و دیزنی، منطقه مالیاتی ویژه 56 ساله قرار دارد. این منطقه عملاً این ملک را به شهرستان خود تبدیل کرد و به دیزنی کنترل غیرمعمول بر حفاظت از آتش، پلیس، مدیریت زباله، تولید انرژی، تعمیر و نگهداری جاده، صدور اوراق قرضه و برنامه ریزی توسعه داد.

فلوریدا صدها ناحیه مشابه دارد. یکی دهکده ها، یک جامعه بزرگ سالمندان در شمال غربی اورلاندو را پوشش می دهد. دیگری شامل سریع‌راه بین‌المللی دیتونا و اطراف آن است.

در ماه فوریه، قانونگذاران تصمیم گرفتند به فرماندار اجازه دهند تا یک هیئت نظارت را برای منطقه دیزنی در تلاش برای محدود کردن استقلال شرکت منصوب کند. با این حال، زمانی که منصوبان برای انجام وظیفه گزارش دادند، متوجه شدند که هیئت مدیره قبلی تحت کنترل دیزنی قراردادهای توسعه ای را تأیید کرده است که قدرت هیئت مدیره جدید را برای دهه های آینده محدود می کند.

بر اساس افشای شرکت، دیزنی در سال 2022 در مجموع 1.2 میلیارد دلار مالیات ایالتی و محلی پرداخت و جمع آوری کرد. اوایل سال جاری، دیزنی اعلام کرد که 17 میلیارد دلار برای هزینه های توسعه در این استراحتگاه در دهه آینده در نظر گرفته است، رشدی که 13000 شغل اضافی در این شرکت ایجاد می کند. هفته گذشته، دیزنی گفت که «در حال ارزیابی است که هدایت سرمایه‌گذاری‌های آتی بیشترین منطق را دارد» برای ساخت و ساز پارک موضوعی، اشاره واضحی به بن‌بست در فلوریدا.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …