اخبار استرالیا به صورت زنده: مارلز در مورد برنامه‌های «عظیم و پیچیده» Aukus هشدار می‌دهد. لیست اجاره سیدنی به پایین ترین سطح خود رسید | اخبار استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

اتفاقات کلیدی

امی رمیکیس

امی رمیکیس

آنتونی آلبانیز می گوید که برای یک سفر دولتی به ایالات متحده دعوت شده است و اواخر امسال در آن شرکت خواهد کرد. اما هنوز تاریخ مشخصی وجود ندارد.

همچنین این احتمال وجود دارد که رهبران Quad زمانی که همه آنها برای G7 در ژاپن هستند دور هم جمع شوند.

بنابراین یک دیدار دوجانبه بین جو بایدن و آنتونی آلبانیز در ژاپن وجود خواهد داشت.

ممکن است یک جلسه چهارگانه در ژاپن برگزار شود.

آلبانیز برای یک سفر دولتی به ایالات متحده سفر خواهد کرد، اما تاریخ مشخصی فراتر از «اواخر امسال» وجود ندارد.

و نشست چهارگانه در سیدنی ممکن است هفته آینده پیشرفت کند، اما با نماینده ای از ایالات متحده، به جای بایدن که با کنگره و سنا مزاحم سر و کار دارد.

امی رمیکیس

امی رمیکیس

سلام از کانبرا، جایی که ما در حال گوش دادن به یک بسیار خسته هستیم آنتونی آلبانیز توضیح دهید چرا رئیس جمهور آمریکا جو بایدن نمی توانم هفته آینده برای دیدار چهارگانه به استرالیا بروم.

آلبانیز می گوید که از ساعت 4:30 صبح بیدار شده بود و برای تماس تلفنی آماده می شد. بنابراین، ایالات متحده از نشست چهارجانبه خارج شده است، اما یک نشست دوجانبه در ژاپن در راه است.

آلبانیز به رادیو ABC سیدنی گفت که بایدن به دلیل آخرین درگیری بر سر سقف بدهی ایالات متحده نمی تواند فرار کند.

همانطور که رئیس جمهور به من گفت که هفته قبل از اول ژوئن کاملاً بحرانی خواهد بود، که البته هفته آینده است و بنابراین او سفر خود به استرالیا را به تعویق می اندازد، ما در هیروشیما نشستی دوجانبه خواهیم داشت.

ما هر دو در آخر هفته برای نشست G7 در ژاپن خواهیم بود، جایی که نخست وزیر آن را به عنوان بخشی از استرالیا دعوت کرده است، حتی اگر به عنوان دوست ژاپن عضو گروه 7 نیستیم، در آن جلسه، بنابراین بحث بسیار خوبی داشتیم. امروز صبح بین من و پرزیدنت بایدن تایید کردم که سفرش را به تعویق می اندازد [but] که در ژاپن ملاقات خواهیم کرد.

آلبانیز می‌گوید که او همچنان با هند و ژاپن درباره دیدار هفته آینده صحبت می‌کند – اگر بخواهید، یک مثلث با نماینده ایالات متحده.

دنیل هرست

دنیل هرست

معاون نخست وزیر، ریچارد مارلز، امروز در سخنرانی خود می گوید که جاه طلبی کامل Aukus تنها در صورتی محقق خواهد شد که انتقال فناوری و اطلاعات بین استرالیا و ایالات متحده “بدون درز” باشد.

مارلز در یک سخنرانی کلیدی به اتاق بازرگانی آمریکا در آدلاید می گوید که دولت “بر توسعه فناوری های نامتقارن که به جلوگیری از درگیری های آینده کمک می کند” تمرکز کرده است.

اما مارلز خواهد گفت که موانع انتقال فناوری در ایالات متحده و استرالیا “بسیار وسیع و پیچیده هستند”. این شامل کنترل صادرات در ایالات متحده است که به عنوان مقررات قاچاق بین المللی اسلحه (Itar) شناخته می شود.

مارلز می گوید استرالیا گفتگوهای «مولد» با ایالات متحده از جمله وزیر دفاع داشته است. لوید آستین، در مورد ایتار “و اینکه چگونه می توانیم این درک مشترک و قصد مثبت را به عمل تبدیل کنیم”.

مارلز طبق عصاره سخنرانی منتشر شده توسط دفترش خواهد گفت:

ما از حرکتی که در تمام سطوح در سراسر استرالیا و ایالات متحده برای غلبه بر این موانع مشاهده می کنیم، تشویق می شویم. اما ما به صداهای حمایت کننده در تجارت نیاز داریم تا این شتاب را ادامه دهیم.

نقش شما در ایجاد پایگاه صنعتی دفاعی یکپارچه بین کشورهای ما بسیار مهم است، زیرا بهبود انتقال فناوری و اشتراک اطلاعات بین ایالات متحده، بریتانیا و استرالیا در قلب حداکثر کردن پتانسیل کامل توافقنامه Aukus است.

لیست اجاره های جدید در سیدنی کمترین میزان در یک دهه اخیر است

مصطفی رچوانی

مصطفی رچوانی

سیدنی با کاهش 17 درصدی ماه به ماه در ماه آوریل در سایت realestate.com.au، کمترین میزان در یک دهه اخیر را در سیدنی ثبت کرده است.

طبق گزارش جدید PropTrack Market Insight، این کمترین لیست جدید از آوریل 2012 بوده است. این گزارش ادامه می دهد که عرضه همچنان یک مشکل برای سرمایه ها خواهد بود و “شرایط رقابتی را که اجاره کنندگان در حال حاضر با آن مواجه هستند تشدید می کند.”

این گزارش می افزاید که در حالی که لیست اجاره به طور معمول در ماه آوریل کاهش می یابد، کاهش 18.9 درصدی ماه به ماه در لیست های جدید در سراسر کشور بزرگترین کاهش از سال 2017 بوده است. مجموع لیست ها نیز در سال گذشته کاهش یافته است، به ویژه این کاهش در شهرهای پایتخت بسیار شدید است. مانند ملبورن (-31.3%)، سیدنی (-15.7%) و پرث (-19.2%).

مدیر تحقیقات اقتصادی و نویسنده گزارش PropTrack کامرون کوشر گفت: نتایج نشان دهنده تعمیق بحران اجاره در سراسر کشور است.

من فکر می کنم در سیدنی و ملبورن، به طور بالقوه موارد بیشتری وجود دارد که می تواند کاهش یابد. فقط به این دلیل که می دانیم مهاجرت به استرالیا واقعا قوی است و می دانیم که اکثر مهاجران تمایل دارند در سیدنی و ملبورن مستقر شوند.

من فکر می کنم که این مشکل همچنان ادامه خواهد داشت و دلیل اصلی آن تامین زمان می برد. سهام زیادی در دست ساخت است، اما بیشتر آن به جای سرمایه گذاران به مالکان فروخته شده است. بنابراین این واقعاً به بازار اجاره کمک نمی کند.

صبح بخیر!

وزیر دفاع، ریچارد مارلز، امروز هشدار می دهد که جاه طلبی کامل Aukus تنها در صورتی تحقق خواهد یافت که انتقال فناوری و اطلاعات بین استرالیا و ایالات متحده “بدون درز” باشد.

مارلز در سخنرانی امروز خود در اتاق بازرگانی آمریکا در مورد کاهش تشریفات اداری برای همکاری موثرتر با ایالات متحده و بریتانیا صحبت خواهد کرد.

سخنرانی او در پشت خبر فوری صبح امروز رئیس جمهور ایالات متحده آمده است مال جو بایدن سفر به استرالیا به عنوان بخشی از نشست چهارگانه لغو شده است. بایدن به دلیل بن بست مذاکرات با کنگره برای افزایش سقف بدهی آمریکا، زود از سفر بین المللی خود بازخواهد گشت.

نخست وزیر، آنتونی آلبانیز، گفت که او و بایدن توافق کرده اند که در اولین فرصت اولین سفر بایدن به استرالیا را به عنوان رئیس جمهور تغییر دهند.

در بازگشت به خانه، بحران مسکن همچنان به پایین‌ترین سطح خود ادامه می‌دهد و لیست اجاره‌های جدید سیدنی به پایین‌ترین سطح خود در یک دهه گذشته رسیده است.

و بررسی دستمزد سالانه امروز در کمیسیون کار منصفانه آغاز خواهد شد که جوایز دستمزد کارگران کم درآمد استرالیا را در نظر خواهد گرفت.

دبیر شورای اتحادیه کارگری استرالیا، سالی مک مانوس، می خواهد حداقل دستمزد را با CPI در 7٪ مطابقت دهد.

بیایید وارد آن شویم!

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …