پادوک F1 به دلیل برخورد شدید جوی امیلیا رومانیا GP تخلیه شد | فرمول یک

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

جایزه بزرگ امیلیا رومانیا در ایمولا پس از اینکه آب و هوای شدید منطقه را درنوردید و باعث تخلیه پادوک در روز سه‌شنبه شد، در معرض تهدید قرار گرفت، در حالی که در روز پنج‌شنبه باران شدید بیشتری انتظار می‌رود و بیم آن می‌رود که رودخانه مجاور از سواحل خود خارج شود.

فرمول یک اقدامات احتیاطی را با احتمال وقوع سیل در اتودرومو اینترناسیونال انزو و دینو فراری در یک دوره دو روزه اتخاذ کرد که طی آن مقامات برای سه‌شنبه و چهارشنبه هشدار قرمز را در مورد سیل و رانش زمین در منطقه امیلیا رومانیا صادر کردند. F1 وضعیت را زیر نظر دارد و خوشبین است که این مسابقه در آخر هفته طبق برنامه انجام شود.

این منطقه پیش از این دو هفته پیش با هوای شدید مواجه شده بود که دو کشته برجای گذاشت و پیش‌بینی می‌شود در تمام این هفته ادامه داشته باشد و روزهای شنبه و یکشنبه رگبار و رعد و برق پیش‌بینی می‌شود. تیم‌ها از قبل به پیست رسیده بودند تا ساخت خود را برای آخر هفته آغاز کنند، روز سه‌شنبه روز اصلی برای مونتاژ گاراژ، تجهیزات، موتورخانه و مهمان‌نوازی استفاده می‌شود. پس از صدور هشدار هواشناسی، آنها به این کار ادامه دادند تا اینکه مروج مسابقه و مسئولان از آنها خواستند برای احتیاط از آنجا خارج شوند که در آرامش و نظم انجام شد.

این مدار توسط رودخانه سانترنو که به موازات پادوک اجرا می شود، احاطه شده است. F1 اصرار دارد که سواحل رودخانه نقض نشده است، اما با سطح آب بسیار بالا، تحت نظارت است. ویدئوهای آن در رسانه‌های اجتماعی نشان می‌دهد که آبراه عریض و سریع به‌طور فوق‌العاده‌ای بالا است و مقداری آب در محوطه پادوک و مسیر انباشته شده است. FIA همچنین وضعیت را زیر نظر دارد تا از ایمنی همه پرسنل فرمول یک اطمینان حاصل کند.

پیش‌بینی می‌شود بارش باران تا حدودی قبل از مسابقه آخر هفته کاهش یابد، اما باران شدید بیشتری برای چهارشنبه پیش‌بینی می‌شود، با هشدارهایی بین 100 تا 150 میلی‌متر. شرایط در آخر هفته مسابقه نگران کننده نیست، بلکه مسائلی است که می تواند قبل از آن سیل قابل توجهی را تحت تاثیر قرار دهد، به خصوص اگر سطح رودخانه بیشتر افزایش یابد.

انتظار می رود بیش از 120000 هوادار در این آخر هفته شرکت کنند، اما در حال حاضر واحد ملی بحران ایتالیا که در مورد بارندگی تا 150 میلی متر در روز چهارشنبه هشدار داده است، از مردم خواسته است به دلیل خطرات ناشی از هوای شدید در خانه بمانند.

این سازمان هشدار داد: «در مناطقی که تحت تأثیر هشدار قرمز قرار گرفته‌اند، شهرداران می‌توانند برای فردا تعطیلی مدارس و جاده‌هایی را که در معرض خطر قرار دارند، از مناطق نزدیک بانک‌ها و مناطق رانش زمین، پیش‌بینی کنند.» دعوت از شهروندان این است که تا حد امکان از سفر خودداری کنند و در صورت امکان به کار هوشمند متوسل شوند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …