وکیل ایالات متحده ماساچوست پس از تحقیقات اخلاقی استعفا می دهد | ماساچوست

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

راشل رولینز، وکیل ایالات متحده در ماساچوست، پس از یک ماه تحقیقات اخلاقی توسط بازرس کل وزارت دادگستری در مورد حضور او در یک گردهمایی مالی سیاسی و سایر مسائل، استعفا خواهد داد.

ناظر فدرال هنوز گزارش خود را منتشر نکرده است، اما یک وکیل رولینز گفت که او نامه استعفای خود را تا پایان کار روز جمعه به جو بایدن ارائه خواهد کرد.

مایکل برومویچ، وکیل او، مایکل برومویچ، گفت: «ریچل عمیقاً مفتخر به خدمت به عنوان وکیل ایالات متحده در 16 ماه گذشته بوده و به تمام کارهایی که دفترش در این مدت محدود انجام داده است، به‌ویژه در زمینه‌های خشونت با اسلحه و حقوق مدنی بسیار مفتخر است». بازرس کل سابق وزارت دادگستری در بیانیه ای گفت.

“او خوش بین است که کار مهمی که شروع کرده است ادامه خواهد یافت، اما درک می کند که حضور او باعث حواس پرتی شده است. کار دفتر و وزارت دادگستری بسیار مهم است که تحت الشعاع هر چیز دیگری قرار نگیرد.»

استعفای یک وکیل آمریکایی در میان نگرانی‌های اخلاقی، پدیده‌ای بسیار نادر است و به‌ویژه برای وزارتخانه‌ای که تحت نظر دادستان کل ایالات متحده، مریک گارلند، به دنبال بازگرداندن حس عادی بودن پس از دولت آشفته ترامپ است، قابل توجه است.

رولینز در ژانویه 2022، پس از اینکه دادستان منطقه بوستون و جوامع اطراف آن بود، به عنوان عالی ترین افسر مجری قانون فدرال ماساچوست سوگند یاد کرد.

او قبل از اینکه به شغل وکالت در ایالات متحده برسد، علیرغم مخالفت سرسخت جمهوری خواهان، توسط مترقیان تحسین شد. کامالا هریس، معاون رئیس‌جمهور، دو بار مجبور شد برای پیشبرد نامزدی خود رای قطعی بدهد.

آسوشیتدپرس اولین کسی بود که در ماه نوامبر گزارش داد که بازرس کل تحقیقاتی را درباره حضور رولینز در سال گذشته در یک گردهمایی دموکرات‌ها با حضور جیل بایدن بانوی اول آغاز کرده است.

منابع گفتند که تحقیقات به حوزه‌های دیگری از جمله استفاده از تلفن همراه شخصی برای انجام امور مربوط به بخش دادگستری و سفر به کالیفرنیا که توسط یک گروه خارجی پرداخت شده است، گسترش یافته است.

جولای گذشته، رولینز هنگام ورود به خانه ای در آندور، ماساچوست، جایی که مراسم جمع آوری کمک های مالی با جیل بایدن برگزار شد، عکس گرفت.

بازرس کل به طور کلی ادعاهای تقلب، سوء استفاده یا نقض سایر سیاست ها را بررسی می کند.

رولینز در توییتی گفت که برای ملاقات با بانوی اول موافقت کرده و زودتر از موعد مراسم را ترک کرد. یک نفر به AP گفت که رولینز فقط اجازه ملاقات با جیل بایدن را در خارج از خانه داشت. رولینز در نشستی در دسامبر با خبرنگاران این تحقیقات را تایید کرد و گفت که نمی‌خواهد دفترش “پرت شود”.

رولینز گفت: «مطمئناً فکر می‌کنم هر زمان که تحقیقاتی در مورد کسی صورت می‌گیرد – و من افسر مجری قانون در دو نقش مختلف بوده‌ام – مطمئناً بر شما تأثیر می‌گذارد.

دفتر بازپرس ویژه ایالات متحده، یکی دیگر از ناظران فدرال، در حال بررسی این موضوع است که آیا حضور رولینز در جمع آوری کمک های مالی، قانون هچ را که فعالیت سیاسی کارکنان دولت را محدود می کند، نقض می کند یا خیر. وضعیت آن تحقیق نامشخص است.

یک منبع در سال گذشته گفت که دفتر بازرس کل از محتویات تلفن برخی از کارمندان در دفتر رولینز به عنوان بخشی از تحقیقات در مورد استفاده احتمالی از تلفن شخصی وی برای تجارت فدرال کپی کرده است.

بازرس کل سفری به کالیفرنیا را بررسی کرد که هزینه آن توسط یک گروه خارجی پرداخت شده بود: کارمندان بخش دادگستری قرار نیست هزینه سفر را بپذیرند. این سفر برای CAA Amplify بود، یک گردهمایی سالانه از شخصیت های سرگرمی، تجاری و سیاسی که توسط آژانس هنرمندان خلاق اداره می شود.

رولینز به‌عنوان دادستان منطقه سافولک، تغییرات عدالت کیفری جاه‌طلبانه را تحت فشار قرار داد، به‌ویژه سیاستی برای عدم پیگرد قانونی برخی جرایم سطح پایین مانند دزدی از مغازه.

در سال 2021، پس از اینکه او به عنوان عالی ترین افسر مجری قانون فدرال ماساچوست نامزد شد، جمهوری خواهان او را به عنوان یک رادیکال معرفی کردند.

کمیته قضایی سنا قبل از تایید او توسط کل سنا با رای 51-50 به بن بست رسید و معاون رئیس جمهور هریس رای تساوی را به صندوق انداخت.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …