جو بایدن سفر به استرالیا را در بحبوحه بن بست بدهی داخلی آمریکا لغو کرد | اخبار استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک منبع آگاه به خبرگزاری رویترز گفت، جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا، سفر خود به استرالیا، دومین مرحله از سفر آتی خود به آسیا را به دلیل ایجاد بحران آهسته در واشنگتن بر سر سقف بدهی آمریکا لغو کرده است.

به گفته این منبع، بایدن در نشست سه روزه سران گروه هفت که از روز جمعه در هیروشیما ژاپن آغاز می شود، شرکت خواهد کرد و روز یکشنبه به ایالات متحده بازخواهد گشت.

او قرار بود یک توقف کوتاه و تاریخی در پاپوآ گینه نو داشته باشد، سپس به استرالیا سفر کند تا در نشستی با گروه ژاپن، استرالیا، هند و ایالات متحده که به عنوان کشورهای چهارگانه شناخته می شوند، شرکت کند.

جان کربی، سخنگوی امنیت ملی کاخ سفید، اوایل سه شنبه به خبرنگاران گفت که توقف استرالیا در حال ارزیابی مجدد است.

او قرار بود در پارلمان استرالیا به عنوان اولین رئیس جمهور ایالات متحده در نزدیک به 10 سال سخنرانی کند که در جلسه مشترک نمایندگان و سناتورها در کانبرا سخنرانی می کند.

مقامات تایید کرده بودند که بایدن در روز سه شنبه 23 می، یک روز قبل از شرکت در نشست چهارگانه در سیدنی با نخست وزیران استرالیا، ژاپن و هند سخنرانی کند.

با این حال، صبح چهارشنبه کاخ سفید فاش کرد که آنها در نظر دارند کل سفر استرالیا را به دلیل بن بست مذاکرات با کنگره برای افزایش سقف بدهی آمریکا لغو کنند.

جان کربی سخنگوی کاخ سفید گفت که بایدن برای نشست این هفته گروه 7 به هیروشیما سفر کند، با این حال “ما در حال حاضر در حال ارزیابی مجدد بقیه سفر هستیم”.

او گفت که بایدن همچنان با آلبانیز در G7 و همچنین نارندرا مودی از هند دیدار خواهد کرد، اما برای رئیس جمهور عاقلانه و منطقی است که بقیه سفر را بررسی کند و ارزیابی کند که آیا منطقی است یا خیر.

کربی گفت: «این رهبران، همه رهبران دموکراسی‌ها… آنها می‌دانند که توانایی ما برای پرداخت بدهی‌هایمان بخش مهمی از اعتبار و رهبری ایالات متحده در سراسر جهان است.» و بنابراین آنها می‌دانند که رئیس‌جمهور باید روی اطمینان از اینکه ما قصور نمی‌کنیم تمرکز کند.»

وزارت خزانه داری تخمین زده است که اگر کنگره سقف بدهی را بلند نکند، ایالات متحده از اول ژوئن دچار یک نکول فلج کننده خواهد شد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …