دموکرات‌های مجلس نمایندگان آمریکا برای رای دادن به اخراج سانتوس از کنگره اقدام می‌کنند

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دموکرات‌ها روز سه‌شنبه تصمیم گرفتند تا ظرف چند روز درباره برکناری جورج سانتوس، نماینده نیویورک از کنگره، رای‌گیری کنند، تلاشی برای تحت فشار قرار دادن جمهوری‌خواهان برای حمایت یا کنار گذاشتن یک دروغگوی زنجیره‌ای در صفوف خود که به اتهام کلاهبرداری با سیم، پولشویی متهم شده است. سرقت اموال عمومی و دروغگویی به دولت.

این قانون شانس کمی برای تصویب در مجلس نمایندگان تحت رهبری جمهوری خواهان دارد، جایی که برای تصویب آن نیاز به دو سوم اکثریت فوق العاده است. اما با مطرح کردن آن، دموکرات‌ها فشار بر جمهوری‌خواهان را برای ثبت موضع در مورد رفتار آقای سانتوس افزایش دادند.

رابرت گارسیا، نماینده دموکرات کالیفرنیا، روز سه‌شنبه پس از برخاستن در صحن مجلس برای درخواست قطعنامه خود برای اخراج آقای سانتوس از کنگره گفت: «اکنون فرصتی است تا او را پاسخگو کنیم». جمهوری خواهان در مجلس در واقع باید به ثبت برسند و تصمیم بگیرند که آیا واقعاً از حقیقت و مسئولیت پذیری حمایت می کنند یا در کنار کسی که آشکارا دروغگو است بایستند.

آقای گارسیا، که قطعنامه اخراج سانتوس را در فوریه ارائه کرد، به خبرنگاران گفت که تصمیم او برای پیشبرد این قطعنامه اکنون از حمایت حکیم جفریس، نماینده دموکرات نیویورک و رهبر اقلیت برخوردار است. بر اساس قوانین مجلس، این طرح ممتاز است، به این معنی که کوین مک کارتی رئیس مجلس باید ظرف دو روز از آن صرف نظر کند.

با رای گیری در حال حاضر پیش از پایان هفته، جمهوری خواهان می توانند سعی کنند از قطعنامه کنار بگذارند، یا آن را بکشند، یا آن را به تاخیر بیاندازند – که هر دو مورد حمایت اکثریت مجلس نمایندگان است.

حتی با وجود بیش از 10 جمهوری خواه مجلس نمایندگان که علناً خواستار استعفای آقای سانتوس شده اند، بعید است که این اقدام حمایت لازم را برای تصویب به دست آورد. اما جمهوری خواهان برجسته، که گفته اند باید به آقای سانتوس اجازه داده شود به خدمت ادامه دهد، مجبور خواهد شد تا تصمیم بگیرند که چگونه تهاجمی از او دفاع کنند. این یک معضل به خصوص برای بسیاری از اعضای هیئت نیویورک ایجاد خواهد کرد که ماه ها به صراحت اعلام کرده اند که می خواهند آقای سانتوس استعفا دهد و اکنون باید تصمیم بگیرند که آیا می خواهند از رهبران خود جدا شوند و به برکناری او رای دهند.

از زمانی که آقای سانتوس سوگند یاد کرد، آقای مک کارتی و سایر اعضای رهبری مجلس، که با اکثریتی ضعیف و ناهموار عمل می‌کردند، از حق او برای خدمت در کنگره علی‌رغم دروغ‌هایی که برای پیروزی در انتخابات گفته بود، دفاع کردند. کیفرخواست گسترده او در این ماه هیچ تغییری در آن ایجاد نکرد، اگرچه آقای مک کارتی گفت که از انتخاب مجدد خود حمایت نخواهد کرد.

چندین جمهوری‌خواه، از جمله اعضای هیئت نیویورک، علناً خواستار کناره‌گیری آقای سانتوس شده‌اند و او را یک کلاهبردار سریالی می‌دانند که مایه شرمساری کل حزب است.

در پاسخ به قطعنامه اخراج، آقای سانتوس روز سه‌شنبه به سی‌بی‌اس نیوز گفت: «دموکرات‌ها واقعاً در تلاش برای ایفای نقش قاضی و هیئت منصفه و تلاش برای مجرم نگه داشتن مردم قبل از اینکه حتی در یک محاکمه به آنها شلیک رایگان داده شود، خوب هستند.»

اگر آقای سانتوس مجبور به اخراج شود، کتی هوچول، فرماندار نیویورک، دموکرات، انتخابات ویژه ای را برای جایگزینی او تعیین می کند. پیش از این، دو جمهوری‌خواه و چهار دموکرات برنامه‌های خود را برای نامزدی برای کرسی آقای سانتوس در سال 2024 اعلام کرده‌اند. آقای سانتوس همچنین برنامه‌های خود را برای نامزدی مجدد در انتخابات اعلام کرده است.

کیتی ادمونسون و مایکل گلد گزارش کمک کرد

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …