هوش مصنوعی بقراط با 50 میلیون دلار برای ساختن مدل زبان بزرگ برای مراقبت های بهداشتی راه اندازی می شود

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

هوش مصنوعی هیپوکراتیک، یک شرکت هوش مصنوعی مولد که مدل‌های زبان بزرگ متمرکز بر ایمنی را برای مراقبت‌های بهداشتی توسعه می‌دهد، با 50 میلیون دلار سرمایه اولیه راه‌اندازی شد.

دور تأمین مالی توسط مشترک رهبری شد جنرال کاتالیست و آندرسن هوروویتز.

کاری که آنها انجام می دهند

هوش مصنوعی بقراط در حال ساخت یک مدل زبان بزرگ برای مراقبت های بهداشتی است که در ابتدا بر برنامه های غیر تشخیصی و رو به رو بیمار تمرکز دارد. این شرکت بر روی صدور گواهینامه، اطمینان از شیوه مناسب در کنار بالین برای رفاه بیمار و تقویت یادگیری از بازخورد انسانی (RLHF) از طریق پانلی از متخصصان مراقبت های بهداشتی تمرکز دارد.

این شرکت گفت که هدف کاهش هزینه های مراقبت های بهداشتی، گسترش دسترسی به مراقبت و افزایش عرضه و در دسترس بودن کارکنان مراقبت های بهداشتی است.

این شرکت مستقر در کالیفرنیا توسط تیمی از مدیران بیمارستان، پزشکان، متخصصان مدیکر و محققان هوش مصنوعی از جانز هاپکینز، انویدیا، دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس، ال کامینو هلث، UPenn، استنفورد و گوگل تاسیس شد.

“صنعت مراقبت های بهداشتی به پلتفرم هوش مصنوعی خود نیاز دارد، پلتفرمی که بر توانمندسازی نیروی کار، کاهش فرسودگی شغلی، و بهبود ایمنی بیمار و تجارب با سیستم مراقبت های بهداشتی تمرکز دارد. ما با تیم هوش مصنوعی بقراط، اکوسیستم تضمین سلامت خود و a16z به نیروها پیوستیم. تیمی برای ساخت این پلت فرم. هدف ما افزایش اساسی عرضه و مقیاس پذیری متخصصان مراقبت های بهداشتی است. این کلید دستیابی به چشم انداز تضمین سلامت است: یک سیستم مراقبت فعال تر، مقرون به صرفه تر و عادلانه برای همه، مدیرعامل و مدیر عامل جنرال کاتالیست در بیانیه ای گفت.

عکس فوری بازار

مونجال شاه، بنیانگذار و مدیر عامل هوش مصنوعی بقراط، موتور جستجوی بصری Like.com را تأسیس کرد. گوگل در سال 2010 خرید. Andreessen Horowitz نیز در Like.com سرمایه گذاری کرد.

شاه شرکت‌های متعدد دیگری را تأسیس کرده است، از جمله Health Equity Labs، که امتیازی از نوع FICO برای سلامتی ایجاد می‌کند، و Health IQ، یک پلت‌فرم مجهز به هوش مصنوعی که سوابق سلامتی سالمندان را بررسی می‌کند تا به آنها در انتخاب طرح مزیت مدیکر کمک کند.

ابزارهای مولد هوش مصنوعی و مدل های زبان بزرگ راه خود را به بخش مراقبت های بهداشتی باز کرده اند.

در آوریل، گوگل اعلام کرد که Med-PaLM 2، مدل زبان بزرگ پزشکی این غول فناوری، در عرض چند هفته پس از اعلام آن برای منتخب مشتریان Google Cloud برای اشتراک‌گذاری بازخورد، بررسی موارد استفاده و آزمایش‌های محدود در دسترس خواهد بود.

Med-PaLM 2 یک فناوری هوش مصنوعی مولد است که از LLM های گوگل برای پاسخ به سوالات پزشکی استفاده می کند.

استفاده از GPT-4 در بخش مراقبت های بهداشتی نیز به شدت مورد بررسی و بحث قرار گرفته است، به طوری که برخی از کارشناسان می گویند که در حال حاضر تاثیر خود را در محیط بالینی گذاشته است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …