رئیس ChatGPT به کنگره آمریکا می گوید که تنظیم هوش مصنوعی “مهم” است

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

سم آلتمن از ChatGPT می گوید مزایای هوش مصنوعی بیشتر از خطرات آن است، اما هوش مصنوعی باید تنظیم شود.

رئیس شرکت هوش مصنوعی که ChatGPT را توسعه داده است، روز سه‌شنبه به کنگره آمریکا گفت که اگرچه هوش مصنوعی می‌تواند برای بشریت مفید باشد، اما باید تنظیم شود.

سام آلتمن، مدیر عامل OpenAI و یکی از بنیانگذاران، گفت: “ما معتقدیم که مزایای ابزارهایی که تاکنون توسعه داده ایم، بسیار بیشتر از خطرات است.”

او کاربردهای مفید این فناوری را از پزشکی گرفته تا مبارزه با بحران آب و هوا برشمرد. اما او گفت که مداخله دولت های جهان لازم است تا اطمینان حاصل شود که این ابزارها به گونه ای توسعه می یابند که از حقوق و آزادی های شهروندان محافظت کرده و به آنها احترام بگذارد.

با پیشرفت این فناوری، ما متوجه می شویم که مردم نگران این هستند که چگونه می تواند شیوه زندگی ما را تغییر دهد. ما هم هستیم.»

او تشکیل یک آژانس آمریکایی یا جهانی را پیشنهاد کرد که مجوز قوی‌ترین سیستم‌های هوش مصنوعی را صادر کند و این اختیار را داشته باشد که «آن مجوز را بگیرد و از مطابقت با استانداردهای ایمنی اطمینان حاصل کند».

ما فکر می‌کنیم که مداخله نظارتی دولت‌ها برای کاهش خطرات مدل‌های قدرتمندتر بسیار مهم است. به عنوان مثال، ایالات متحده ممکن است ترکیبی از الزامات مجوز و آزمایش را برای توسعه و راه اندازی مدل های بالاتر از آستانه قابلیت ها در نظر بگیرد.”

استارت آپ Altman مستقر در سانفرانسیسکو در نوامبر سال گذشته با انتشار ChatGPT مورد توجه جهانی قرار گرفت.

ابزار چت بات رایگان می تواند مقاله یا شعر بنویسد، برنامه سفر تعطیلات را برنامه ریزی کند، یا یک کد کامپیوتری را با پاسخ های متقاعدکننده ای شبیه انسان حل کند.

شهادت او در بحبوحه نگرانی های فزاینده در ایالات متحده و جاهای دیگر مبنی بر اینکه هوش مصنوعی تأثیرات غیرمنتظره ای بر جامعه خواهد داشت، انجام می شود.

قانونگذاران ایالات متحده به خطراتی مانند از دست دادن شغل یا استفاده از ابزارهای تولید محتوا برای تولید اطلاعات نادرست توسط بازیگران خارجی اشاره کردند.

هیچ نشانه فوری وجود ندارد که کنگره قوانین جدید هوش مصنوعی گسترده ای را ایجاد کند، مانند آنچه قانونگذاران اروپایی انجام می دهند. اما آژانس‌های آمریکایی قول داده‌اند که محصولات مضر هوش مصنوعی را که قوانین حقوق مدنی و حمایت از مصرف‌کننده را نقض می‌کنند، سرکوب کنند.

در اوایل این ماه، دولت ایالات متحده اعلام کرد که 140 میلیون دلار برای تأسیس هفت مؤسسه تحقیقاتی هوش مصنوعی جدید سرمایه گذاری خواهد کرد که نوآوری مسئولانه را هدایت می کند و اطمینان حاصل می کند که پیشرفت در فناوری در خدمت منافع عمومی است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …