واکنش جناح راست به گزارش دورهمی

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

فدرالیست با تمام حروف بزرگ فریاد زد: “بمب”. دونالد جی. ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا اعلام کرد که یک “شبه خیانت آمیز”. “چه کسی باید به زندان برود؟” خواستار نماینده مارجوری تیلور گرین شد.

گزارشی توسط بازرس ویژه جان اچ. دورهام در مورد منشأ تحقیقات FBI در مورد کار کمپین ترامپ با روسیه، توصیه نمی‌کند که پیگرد قانونی بیشتری داشته باشیم، هیچ افشاگری خیره‌کننده‌ای حاصل نشد و از پیشنهاد هرگونه «تغییر عمده» در قوانین FBI برای تحقیقات حساس سیاسی خودداری کرد.

اما در دنیایی که آقای ترامپ و حامیانش فعالیت می کنند، تحقیقات چهار ساله آقای دورهام واترگیت بود. ضربدر 10 یا 100. اختیارات عالی دادستانی آقای دورهام منجر به دو پرونده جزایی جنایی شد که هر دو به تبرئه ختم شدند. یک وکیل سابق اف بی آی به تغییر یک ایمیل برای کمک به تهیه یک برنامه استراق سمع گناهکار خود اعتراف کرد.

با این حال، رئیس‌جمهور سابق و متحدانش در حباب رسانه‌ای محافظه‌کار و در کنگره در گزارش 306 صفحه‌ای آقای دورهام آنچه را که نیاز داشتند، یافتند. به نظر آنها، مطالب این موضع طولانی مدت را تقویت می کند که تحقیقات FBI در مورد مداخله روسیه در انتخابات 2016، موسوم به طوفان متقابل – و مشارکت فعال یا غیرفعال کمپین ترامپ در آن – یک انتقام گیری سیاسی توسط هیلاری کلینتون و او بود. همدستان مایل در اجرای قانون فدرال.

با پایان یافتن رسمی تحقیقات آقای دورهام، هیچ پرونده قضایی یا کیفرخواستی چنین ادعاهایی را مطرح نخواهد کرد. اما تفسیر جمهوری‌خواهان از گزارش نهایی دورهام، روایتی از فساد «دولت عمیق» را تغذیه می‌کند که نه تنها به تلاش آقای ترامپ برای کاخ سفید در سال 2024، بلکه به تلاش بسیاری از رقبای او برای نامزدی جمهوری‌خواهان دامن می‌زند. توهین به بوروکراسی فدرال از قبل یک موضوع در حال ظهور در مبارزه برای پرچمدار بودن جمهوری خواهان بود. صرف نظر از نتیجه گیری واقعی آقای دورهام، به نظر می رسد گزارش او در خدمت همین موضوع باشد.

ران دیسانتیس، فرماندار فلوریدا، نزدیکترین رقیب ترامپ در رقابت های مقدماتی جمهوری خواهان، روز دوشنبه وعده داد «خانه های خود را در «سازمان های فدرال مسلح» که به گفته او «تئوری توطئه نادرستی ساخته است» «تمیز کند».

یکی دیگر از رقیبان، فرماندار سابق نیکی هیلی از کارولینای جنوبی، گفت: “سرها نیاز به چرخیدن دارند.”

آقای ترامپ تحقیقات روسیه را «جنایت قرن» نامیده بود، و با توجه به اینکه هیچ‌کس برای آن جنایت وقت نمی‌گذارد، گزارش دورهام همچنان می‌تواند نشان دهد که چگونه به نظر می‌رسد که راست‌گرایان آمریکایی در جهان خودشان زندگی می‌کنند. و اینکه چگونه آقای ترامپ هنوز پارامترهای آن واقعیت جداگانه را دیکته می کند.

آقای ترامپ در وب سایت Truth Social خود گفت که دادستان ویژه به این نتیجه رسیده است که “اف بی آی هرگز نباید تحقیقات ترامپ و روسیه را آغاز می کرد!” در واقع، آقای دورهام گفت که موافق است که FBI باید تحقیقات مقدماتی را آغاز می کرد.

آقای ترامپ به فاکس نیوز دیجیتال گفت: «من، و مهم‌تر از آن، مردم آمریکا قربانی این جنجال طولانی مدت و خیانت‌کارانه شده‌ایم که توسط دموکرات‌ها آغاز شد – که توسط کومی آغاز شد.» باید بهای سنگینی برای گذراندن کشورمان در این شرایط پرداخت شود.»

ایمیل‌های مکرر برای جمع‌آوری کمک‌های مالی از سوی آقای ترامپ با عنوان «من در چارچوب بودم».

وب‌سایت محافظه‌کار فدرالیست با حمله به پوشش اولیه نیویورک تایمز از تماس‌های مقامات اطلاعاتی روسیه و دستیاران آقای ترامپ، گزارش داد که تایمز جایزه پولیتزر را به‌دست آورده است.

و در توییتر، قابل اعتمادترین متحدان آقای ترامپ در کنگره گزارش نهایی را انفجاری و پیشگامانه توصیف کردند، نتیجه مخالف رسانه های جریان اصلی. آقای دورهام ممکن است پیگرد قانونی اساسی نداشته باشد، اما جمهوریخواهان خواستار آن شدند.

دموکرات‌ها با فریب خود «روسیه روسیه روسیه» اقدام به کودتا علیه رئیس جمهور ترامپ کردند. خانم گرین نوشت، جمهوری خواه گرجستان.

لورن بوبرت، نماینده جمهوری خواه کلرادو، از حامیان خود خواست تا «فعال شوند» و «برای بهتر کردن اوضاع بجنگند».

او گفت: “بگذارید این زنگ بیدارباش شما باشد: آنها در تلاشند کشور ما را از ما بگیرند.” در توییتر نوشت.

افراد دیگری که روی هم انباشته شدند شامل نماینده بودند الیز استفانیک از نیویورک، رئیس کنفرانس جمهوریخواهان مجلس نمایندگان؛ مفسر بن شاپیرو; و نماینده مت گیتز، جمهوری خواه فلوریدا. رسانه‌های محافظه‌کار مانند نیویورک پست و بریت‌بارت، خانم کلینتون، پرزیدنت بایدن، باراک اوباما، رئیس‌جمهور سابق و گروه وسیعی از دموکرات‌ها را در آنچه که بریتبارت «فریب تبانی» نامید، دخالت دادند.

ویوک راماسوامی، کارآفرین و نامزد جمهوری خواه، که انتقاد از «دولت اداری» را در مرکز مبارزات انتخاباتی خود قرار داده است، گفت: «اف بی آی را تعطیل کنید».

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …