بریژیت مکرون، بانوی اول فرانسه حمله با انگیزه سیاسی به یکی از بستگان خود را محکوم کرد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

رئیس جمهور مکرون در حالی که در شورای اروپا در ایسلند حضور داشت گفت که خشونت “غیرقابل قبول است و همه را شوکه می کند.”

بریژیت ماکرون، بانوی اول فرانسه، روز سه‌شنبه بیانیه‌ای نادر صادر کرد و حمله فیزیکی به برادرزاده‌اش را که در حاشیه تظاهرات علیه اصلاحات حقوق بازنشستگی همسرش انجام شد، محکوم کرد.

پلیس گفت که هشت نفر در شهر آمیان در شمال فرانسه در ارتباط با حمله دوشنبه شب به ژان باپتیست تروگنو 30 ساله که یک مغازه شکلات فروشی خانوادگی دارد، دستگیر شدند.

بریژیت مکرون این حمله را “بزدلی، حماقت و خشونت” خواند.

او گفت: “من در همبستگی کامل با خانواده ام هستم و از ساعت 11 شب دیروز به طور مداوم در تماس هستم.” من چندین بار این نوع خشونت را محکوم کرده ام که تنها می تواند به بدترین ها منجر شود.»

طبق گزارش ها، تروگنو در حال رفتن به آپارتمان خود در بالای مغازه شکلات فروشی بود که مورد حمله قرار گرفت. پدر او، ژان الکساندر تروگنو، گفت که مهاجمان قبل از فرار به “رئیس جمهور، همسرش و خانواده ما” توهین کردند.

امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه، از شورای اروپا در ایسلند، خشونت را “غیرقابل قبول، و همه را شوکه می کند…” به عنوان یک عمو، این اقدامات را غیرقابل قبول می دانم و به عنوان رئیس جمهور جمهوری، آنها را ناگفتنی می دانم.

رئیس جمهور عصر دوشنبه در شبکه تلویزیونی TF1 فرانسه گفت که به اصلاحات غیرمحبوب بازنشستگی که سن بازنشستگی را از 62 سال به 64 سال افزایش می دهد، ادامه خواهد داد. این تغییر کانون ماه ها اعتراضات ضد دولتی و برخی از بدترین ناآرامی های اجتماعی در کشور بود. در دهه ها دیده شده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …