بایدن قانونی را وتو کرد که تعرفه برخی از پنل های خورشیدی را بازگرداند

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

پرزیدنت بایدن روز سه شنبه قانونی را وتو کرد که تعرفه های پنل های خورشیدی شرکت های چینی در جنوب شرقی آسیا را که بر خلاف قوانین تجاری به ایالات متحده وارد شده بودند، بازگرداند.

سنا در این ماه با اندک اندکی این قطعنامه را تصویب کرد و چندین دموکرات کلیدی از این اقدام حمایت کردند و در سرزنش شدید آقای بایدن. رئیس جمهور سال گذشته پس از شکایت واردکنندگان مبنی بر اینکه این مجازات ها پذیرش گسترده تر انرژی خورشیدی در ایالات متحده را تهدید می کند، تعرفه ها را دو ساله متوقف کرد.

آقای بایدن روز سه شنبه در بیانیه ای گفت: «تصویب این قطعنامه علیه نوآوری آمریکا شرط بندی می کند». این تلاش‌ها را تضعیف می‌کند و عدم اطمینان عمیقی را برای مشاغل و کارگران آمریکایی در صنعت خورشیدی ایجاد می‌کند.»

این رویارویی، اهداف اقلیمی آقای بایدن را در برابر تلاش‌ها برای وابستگی کمتر ایالات متحده به تامین موادی که برای اقتصاد آمریکا حیاتی هستند از سوی چین مواجه کرده است. منتقدان گفتند که تعلیق تعرفه ها نتوانست از کارگران آمریکایی و تولیدکنندگان انرژی خورشیدی دفاع کند، زیرا آنها دولت را تحت فشار قرار دادند تا جلوی واردات محصولات ارزان را بگیرد.

رابی دایموند، مدیر اجرایی SAFE، گروهی که از کاهش وابستگی آمریکا به نفت حمایت می‌کند، گفت: «ما باید از پیام مایل به ایجاد زنجیره تأمین ایالات متحده با اقدام حمایت کنیم – حتی اگر این کار دشوار باشد و برخی استقرارها را پیچیده کند». “اگر می خواهیم صحبت کنیم، باید پیاده روی کنیم.”

پس از اینکه دادگاه تجاری ایالات متحده در ماه دسامبر حکم داد که چهار شرکت چینی به طور غیرقانونی تلاش کرده اند از تعرفه های آمریکا بر محصولات خورشیدی ارسال شده از چین با مسیریابی محصولات خود از طریق کارخانه های آسیای جنوب شرقی، از تعرفه های آمریکا بر محصولات خورشیدی ارسالی از چین فرار کنند، اعضای کنگره تعلیق مجازات ها توسط آقای بایدن را هدف قرار دادند.

اگر به خاطر توقف تعرفه ها توسط آقای بایدن نبود، این شرکت ها برای آوردن محصولات به ایالات متحده مشمول نرخ های بالاتری از عوارض می شدند. برخی از دموکرات ها به جمهوری خواهان پیوستند و دولت را به نقض قوانین تجاری ایالات متحده متهم کردند که برای حمایت از تولیدکنندگان آمریکایی نوشته شده بود.

دن کیلدی، نماینده دموکرات میشیگان، روز سه‌شنبه در بیانیه‌ای گفت که آقای بایدن «در پاسخگو کردن چین شکست خورده است».

آقای کیلدی گفت: «ناتوانی در مقابله با کسانی که دست به اقدامات تجاری ناعادلانه می زنند، به کارگران و تولیدکنندگان آمریکایی صدمه می زند.

با این حال، دولت آمریکا استدلال کرده است که خرید پنل های خورشیدی از چین در کوتاه مدت برای بهبود تلاش های رئیس جمهور برای کاهش تغییرات آب و هوایی ضروری است. چین اکثر سلول‌ها و پانل‌هایی را می‌سازد که نور خورشید را به برق تبدیل می‌کنند.

با این حال، واردکنندگان و نصاب‌های خورشیدی از توقف تعرفه‌ها دفاع کرده و گفته‌اند که باید حتی بیشتر تمدید شود. کاخ سفید همچنین استدلال کرده است که پس از تصویب قانون کاهش تورم توسط آقای بایدن، که شرکت‌ها برای تولید پنل‌های خورشیدی، توربین‌های بادی، باتری‌ها و مواد معدنی حیاتی در جهان مشوق‌های 37 میلیارد دلاری را ارائه می‌دهد، به این مواد نیاز است زیرا شرکت‌ها به ساخت پنل‌های خورشیدی متعهد می‌شوند. ایالات متحده.

ابیگیل راس هاپر، رئیس انرژی خورشیدی: «این اقدام تأیید مجدد تعهد دولت به اطمینان کسب‌وکار در بخش انرژی پاک و سیگنالی برای شرکت‌ها برای ادامه ایجاد شغل، ایجاد ظرفیت تولید داخلی و سرمایه‌گذاری در جوامع آمریکایی است.» انجمن صنایع در بیانیه ای اعلام کرد.

آنا سوانسون گزارش کمک کرد

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …