آنفولانزای پرندگان در 2 کارگر مرغداری در بریتانیا شناسایی شد. عدم انتقال بین مردم

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

مقامات بهداشتی بریتانیا می گویند دو کارگر مرغداری برای آنفولانزای پرندگان مثبت شده اند

لندن — آژانس امنیت بهداشت روز سه‌شنبه اعلام کرد دو کارگر مرغداری در بریتانیا برای آنفولانزای پرندگان مثبت شده‌اند، اما هیچ علامتی نداشتند و هیچ مدرکی مبنی بر انتقال بین مردم وجود ندارد.

این دو نفر اولین انسان هایی هستند که آزمایش ویروس را در بریتانیا مثبت کردند، از زمانی که آژانس یک مورد مرد انگلیسی 79 ساله ای را اعلام کرد که پس از ورود اردک ها به خانه اش آلوده شده بود.

این آژانس گفت که انتقال آنفولانزای مرغی از پرنده به انسان در بریتانیا فقط چند بار قبل از آن عفونت ژانویه 2022 رخ داده است.

اعتقاد بر این بود که کارگران مرغداری که آزمایش سویه H5 مثبت داشتند، در حین کار در همان مزرعه در معرض پرندگان بیمار قرار گرفته بودند که شناسایی نشد.

پس از کشف آنفولانزای مرغی در ده‌ها مزرعه، مزارع طیور از نوامبر تا اواسط آوریل برای نگهداری همه پرندگان در داخل خانه دستور داده شدند. از اکتبر 2021، بریتانیا با بدترین شیوع آنفلوانزای پرندگان، با صدها مورد تایید شده و میلیون ها پرنده معدوم شده، مواجه شده است.

آزمایشات مثبت از طریق غربالگری کارگران طیور در معرض پرندگان آلوده شناسایی شد. از آن زمان تست دو کارگر منفی بوده است.

آژانس گفت که ردیابی تماس احتیاطی در حال انجام است.

سوزان هاپکینز، مشاور ارشد پزشکی در آژانس، گفت که سطح خطر آنفولانزای پرندگان برای سلامتی انسان در جمعیت عمومی بسیار پایین است.

هاپکینز گفت: «شواهد کنونی نشان می‌دهد که ویروس‌های آنفلوانزای مرغی که در پرندگان در سرتاسر جهان در حال گردش است، به راحتی به مردم سرایت نمی‌کنند. ویروس‌ها همیشه در حال تکامل هستند و ما مراقب هرگونه شواهدی مبنی بر تغییر خطر برای جمعیت هستیم.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …