سنای ایالت واشنگتن لایحه غیرقانونی نگه داشتن مواد مخدر، افزایش منابع مسکن و درمان را تایید کرد

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

المپیا، شستشو. سنای ایالت واشنگتن به سرعت یک سیاست جدید عمده مواد مخدر را تصویب کرد زیرا قانونگذاران برای جلسه ویژه روز سه شنبه به کار بازگشتند و این اقدام را به مجلس فرستادند و گفتند که تعادلی بین نظم عمومی و دلسوزی برای کسانی که با سوء مصرف مواد دست و پنجه نرم می کنند ایجاد می کند.

مصالحه ای که یک روز قبل توسط رهبران دموکرات و جمهوری خواه به دست آمد، به دنبال پر کردن شکاف بین لیبرال هایی است که معتقدند مواد مخدر باید جرم زدایی شود و محافظه کارانی که اصرار دارند تهدید به زندان برای وادار کردن مردم به درمان ضروری است.

این لایحه مجازات های کیفری برای نگهداری مواد مخدر را حفظ می کند، و آن را یک جنایت فاحش برای دو جرم اول تا شش ماه حبس و تا یک سال پس از آن مجازات می کند. اما پلیس و دادستان ها تشویق می شوند تا پرونده ها را برای درمان یا خدمات دیگر منحرف کنند و این اقدام میلیون ها دلار اضافی را برای برنامه های انحراف و تأمین مسکن کوتاه مدت برای افراد مبتلا به اختلالات مصرف مواد فراهم می کند.

مجلس سنا با 43 رای موافق به 6 رای مثبت داد. قانونگذاران برای تصویب یک لایحه نه تنها به دلیل بحران شدید اعتیاد، بلکه به دلیل یک ضرب الاجل خودخواسته تحت فشار هستند: یک قانون موقت 2 ساله که مالکیت عمدی مواد مخدر را غیرقانونی می کند، در تاریخ 1 ژوئیه منقضی می شود.

تا زمانی که مصالحه تصویب نشود، داشتن مواد مخدر – حتی فنتانیل و سایر مواد افیونی خطرناک – طبق قوانین ایالتی جرم‌زدایی می‌شود. تنها ایالت دیگری که تلاش کرده است مالکیت مواد مخدر را جرم‌زدایی کند، همسایگی اورگان است، جایی که این آزمایش شروعی دشوار دارد.

فرماندار جی اینسلی پس از اینکه در ماه گذشته قانون جدید مواد مخدر را تصویب نکردند، قانونگذاران را برای جلسه ویژه به مجلس ایالتی واشنگتن فراخواند.

قانونگذاران هر دو طرف گفتند که این توافق تعادلی بین دلسوزی و مسئولیت پذیری ایجاد می کند. نماینده راجر گودمن، دی-کرکلند، آن را “یک مصالحه منصفانه که به نگرانی های فوری در مورد بی نظمی عمومی می پردازد، اما از شیوه های مبتنی بر شواهد در کمک به افراد نیازمند پیروی می کند” نام برد.

هم گودمن و هم نماینده جمهوری خواه پیتر آببارنو، از Centralia، گفتند حتی در صورت تصویب مصالحه، کار زیادی باقی خواهد ماند، زیرا حتی با بودجه اضافی، دولت هنوز ظرفیت برنامه درمان یا انحراف مورد نیاز برای مقابله با اعتیاد را ندارد. بحران

آببارنو گفت: «ایالت واشنگتن یک دهه از داشتن ارائه دهندگان درمان و داشتن فضای تخت و امکانات درمانی کافی عقب است. حتی زمانی که این سیاست را تصویب کنیم، باز هم شاهد کاهش فوری جرم یا سوء مصرف مواد نخواهیم بود، زیرا ما توسعه نیروی کار و زیرساخت لازم برای مقابله با رمپ‌های خارج از رمپ ایجاد شده در این لایحه را نداریم.

طبق این قرارداد، فروش لوازم دارویی، مانند لوله های شیشه ای برای کشیدن فنتانیل، یک تخلف مدنی است، اما مالکیت آن ممنوع نیست و برنامه های بهداشت عمومی مجاز به توزیع چنین مواد و همچنین نوارهای آزمایشی هستند که می توانند وجود آن را تشخیص دهند. فنتانیل یا سایر مواد موجود در داروها.

شهرها و شهرستان‌ها مجاز به ممنوعیت لوازم جانبی مواد مخدر نیستند، اما به آنها اجازه داده می‌شود اقامتگاه‌های بهبودی و برنامه‌های کاهش آسیب مانند مواردی که متادون یا سایر داروها را برای درمان اعتیاد ارائه می‌دهند، تنظیم کنند، همانطور که سایر خدمات عمومی ضروری را تنظیم می‌کنند.

در سال 2021، دادگاه عالی واشنگتن، قانون ایالتی را که داشتن مواد مخدر را یک جنایت خلاف قانون اساسی می‌دانست، رد کرد، زیرا این قانون به دادستان‌ها نیازی نداشت که ثابت کنند کسی آگاهانه این مواد را داشته است. واشنگتن تنها ایالت در کشور بود که این الزام را نداشت.

در پاسخ، قانونگذاران در اختیار داشتن عمدی مواد مخدر یک جنایت تلقی کردند و پلیس را ملزم کردند که مجرمان را به ارزیابی یا درمان برای دو جرم اول خود ارجاع دهد – اما هیچ راه واضحی برای مأموران وجود نداشت که تعداد دفعاتی که یک نفر ارجاع شده است را ردیابی کنند و دسترسی به درمان ناکافی باقی ماند. . قانونگذاران این اقدام را موقتی دانستند و تا اول ژوئیه به خود فرصت دادند تا یک سیاست بلندمدت اتخاذ کنند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …