قانونگذاران کارولینای شمالی در مورد وتوی فرماندار برای ممنوعیت 12 هفته ای سقط جنین تصمیم گیری می کنند | کارولینای شمالی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

مجلس ایالتی کارولینای شمالی با اکثریت جمهوری خواه امروز در مورد لغو وتوی فرماندار روی کوپر در مورد ممنوعیت 12 هفته ای سقط جنین رأی گیری خواهد کرد. این اقدام می تواند ضربه ای تازه به یکی از آخرین سنگرهای دسترسی به سقط جنین در جنوب وارد کند، که پس از لغو دادگاه عالی Roe v Wade در سال گذشته، به طور قابل توجهی محدود شده است.

کوپر، یک دموکرات، با وتو کردن SB 20 در یک راهپیمایی عمومی در رالی در روز شنبه که هزاران نفر در آن شرکت کردند، به عهدی که به ساکنان کارولینای شمالی برای محافظت از حقوق باروری داده بود، احترام گذاشت. اما در رای گیری جداگانه امروز، مجلس سنا و مجلس ایالتی می توانند تصمیم او را نادیده بگیرند و راه را برای اعمال محدودیت های جدید باز کنند.

هفته گذشته، جمهوری خواهان این لایحه را با عجله به مجلس رسانده بودند که با انتقاد سایر قانونگذاران و مدافعان حقوق سقط جنین مواجه شد. این لایحه 46 صفحه ای علاوه بر ممنوعیت سقط جنین پس از 12 هفته، مدت انتظار افرادی که متقاضی سقط جنین هستند را به 72 ساعت افزایش می دهد، ارائه دهندگان را ملزم می کند اطلاعات حساس را به وزارت بهداشت و خدمات انسانی دولتی ارسال کنند و کلینیک ها را ملزم به دریافت مجوز ویژه می کند. که منجر به تعطیلی کلینیک ها در سراسر ایالت می شود.

محدودیت‌های جدید نگرانی‌های شدیدی را برای ارائه‌دهندگان سقط جنین ایجاد می‌کند، که قبلاً شاهد افزایش شدید بیمارانی بوده‌اند که برای مراقبت از سقط جنین به کارولینای شمالی سفر می‌کنند پس از لغو روو وید.

مدافعانی که تصویب SB 20 را پیش‌بینی کرده بودند در روزهای پس از تصمیم قانون‌گذاری وارد عمل شدند و امیدوار بودند که قانون‌گذارانی را که در گذشته از حقوق باروری حمایت می‌کردند، تحت تأثیر قرار دهند، مانند تریشیا کاتام، نماینده‌ای که ماه گذشته پس از تغییر احزاب، اکثریت اکثریت را به جمهوری‌خواهان داد. .

در روزهای اخیر، رای های برنامه ریزی شده والدین! آتلانتیک جنوبی یک کمپین تبلیغاتی تلویزیونی راه اندازی کرد که به بینندگان وعده تد دیویس نماینده ایالت جمهوری خواه مبنی بر حمایت از ممنوعیت 20 هفته ای کارولینای شمالی را یادآوری کرد.

این گروه همچنین هفته گذشته طی یک سری میزگرد از تلاش های فرماندار کوپر برای دستیابی به رای دهندگان و ارائه دهندگان در شهرستان های مکلنبورگ، گیلفورد و نیو هانوفر حمایت کرد. در هر سخنرانی، فرماندار به رای دهندگان از مفاد این لایحه اطلاع رسانی می کرد. کوپر همچنین از قانونگذاران جمهوری خواه در این ایالت که قبلاً گفته بودند از دسترسی به سقط جنین در این ایالت محافظت می کنند، فراخواند.

Planned Parenthood تخمین می زند که یک سوم بیماران کارولینای شمالی که از زمان تصمیم دادگاه عالی به دنبال سقط جنین هستند، خارج از ایالت هستند. یک گزارش نشان می دهد که با تشدید محدودیت ها در ایالت های جنوبی همسایه از تابستان گذشته، تعداد افرادی که برای مراقبت از سقط جنین به کارولینای شمالی سفر می کنند 37 درصد افزایش یافته است. برخی دیگر پس از تصمیم دادگاه عالی، به طور متوسط ​​788 بیمار در ماه افزایش یافته اند.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

کوپر در یک میز گرد گفت: “تمام چیزی که ما نیاز داریم یک نفر است – یک فرد با وجدان.” فردی که می داند این اشتباه است و از ایستادگی در مقابل رهبری حزب نمی ترسد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …