یوتیوب ویدیوهای اسلحه را برای کودکان 9 ساله می فرستد: «این بچه ها نیستند. این مطالعه نشان می‌دهد که این الگوریتم‌ها هستند

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

واشنگتن — هنگامی که محققان در یک سازمان غیرانتفاعی که رسانه‌های اجتماعی را مطالعه می‌کنند می‌خواستند ارتباط بین ویدیوهای یوتیوب و خشونت با اسلحه را بفهمند، حساب‌هایی در این پلتفرم ایجاد کردند که رفتار پسران معمولی ساکن ایالات متحده را تقلید می‌کرد.

آنها دو کودک نه ساله را شبیه سازی کردند که هر دو بازی های ویدیویی، به خصوص بازی های تیراندازی اول شخص را دوست داشتند. حساب ها یکسان بودند، با این تفاوت که یکی روی ویدیوهای توصیه شده توسط یوتیوب کلیک کرد و دیگری پیشنهادات پلتفرم را نادیده گرفت.

حسابی که روی پیشنهادات یوتیوب کلیک کرد، به زودی مملو از ویدیوهای گرافیکی در مورد تیراندازی در مدرسه، ویدیوهای آموزش اسلحه تاکتیکی و دستورالعمل‌های نحوه ساخت سلاح گرم به صورت کاملا خودکار شد. در یکی از ویدئوها، یک دختر دبستانی در حالی که تفنگ دستی به دست داشت، نمایش داده می شد. یکی دیگر تیراندازی را نشان داد که با استفاده از یک تفنگ کالیبر 50 روی سر ساختگی پر از خون و مغز واقعی شلیک کرد. بسیاری از ویدیوها خط‌مشی‌های YouTube را در برابر محتوای خشونت‌آمیز یا خشن نقض می‌کنند.

یافته‌ها نشان می‌دهد که علی‌رغم قوانین یوتیوب و تلاش‌های تعدیل محتوا، این پلتفرم در جلوگیری از انتشار ویدیوهای ترسناکی که می‌تواند به کودکان آسیب‌پذیر آسیب برساند – یا آنها را در جاده‌های تاریک افراط‌گرایی و خشونت بفرستد، ناکام است.

«بازی‌های ویدیویی یکی از محبوب‌ترین فعالیت‌های کودکان است. کیتی پل، مدیر پروژه شفافیت فناوری، گروه تحقیقاتی که یافته‌های خود را در مورد یوتیوب در روز سه‌شنبه منتشر کرد، می‌گوید: می‌توانید بازی‌ای مانند «ندای وظیفه» را بدون اینکه به یک مغازه اسلحه‌فروشی ختم کنید، بازی کنید – اما یوتیوب آنها را به آنجا می‌برد. “این بازی های ویدیویی نیست، بچه ها نیستند. الگوریتم ها هستند.”

حساب‌هایی که ویدیوهای پیشنهادی یوتیوب را دنبال می‌کردند، 382 ویدیوی مختلف مرتبط با سلاح گرم در یک ماه یا حدود 12 ویدیو در روز دریافت کردند. حساب‌هایی که توصیه‌های یوتیوب را نادیده می‌گرفتند، همچنان برخی ویدیوهای مرتبط با اسلحه دریافت کردند، اما در مجموع فقط 34 مورد.

محققان همچنین اکانت هایی با تقلید از پسران 14 ساله که بازی های ویدیویی را دوست داشتند ایجاد کردند. آن حساب‌ها همچنین سطوح مشابهی از محتوای مرتبط با اسلحه و خشونت دریافت کردند.

یکی از ویدیوهای توصیه شده برای این حساب‌ها با عنوان «چگونه یک سوئیچ روی گلاک کار می‌کند (فقط اهداف آموزشی) بود.» یوتیوب بعداً این ویدیو را پس از اینکه تشخیص داد قوانینش را نقض می‌کند حذف کرد؛ یک ویدیو تقریباً یکسان دو هفته بعد با کمی تغییر ظاهر شد. نام؛ آن ویدیو همچنان در دسترس است.

پیام‌هایی که به دنبال نظر از YouTube بودند، بلافاصله در روز سه‌شنبه برگردانده نشدند. مدیران این پلتفرم که متعلق به گوگل است، گفته اند که شناسایی و حذف محتوای مضر و محافظت از جوان ترین کاربران آن، یک اولویت است. YouTube از کاربران زیر 17 سال می‌خواهد قبل از استفاده از سایت خود، اجازه والدین خود را دریافت کنند. حساب‌های کاربران کمتر از 13 سال به حساب والدین مرتبط هستند.

پلتفرم اشتراک‌گذاری ویدیو در کنار TikTok یکی از محبوب‌ترین سایت‌ها برای کودکان و نوجوانان است. هر دو سایت در گذشته به دلیل میزبانی و در برخی موارد تبلیغ ویدئوهایی که خشونت با اسلحه، اختلالات خوردن و خودآزاری را تشویق می‌کنند مورد انتقاد قرار گرفته‌اند. منتقدان رسانه های اجتماعی همچنین به ارتباط بین رسانه های اجتماعی، رادیکال شدن و خشونت در دنیای واقعی اشاره کرده اند.

عاملان بسیاری از تیراندازی‌های جمعی اخیر از رسانه‌های اجتماعی و پلتفرم‌های پخش ویدئو برای تمجید از خشونت یا حتی پخش زنده حملات خود استفاده کرده‌اند. در پست‌هایی در یوتیوب، تیرانداز پشت حمله به مدرسه‌ای در پارکلند، فلوریدا در سال 2018 که منجر به کشته شدن 17 نفر شد، نوشت: «من می‌خواهم مردم را بکشم»، «من یک تیرانداز حرفه‌ای مدرسه خواهم بود» و «من دارم.» مشکلی برای شلیک به قفسه سینه یک دختر نیست.»

مرد مسلح نئونازی که اوایل این ماه هشت نفر را در یک مرکز خرید در منطقه دالاس کشت، همچنین یک حساب یوتیوب داشت که شامل ویدئوهایی در مورد مونتاژ تفنگ، سریال کشتن جفری دامر و کلیپی از صحنه تیراندازی در مدرسه در یک برنامه تلویزیونی بود.

در برخی موارد، یوتیوب قبلاً برخی از ویدیوهای شناسایی شده توسط محققان پروژه شفافیت فناوری را حذف کرده است، اما در موارد دیگر محتوا همچنان در دسترس است. بسیاری از شرکت‌های بزرگ فناوری برای پرچم‌گذاری و حذف محتوایی که قوانین آنها را نقض می‌کند به سیستم‌های خودکار متکی هستند، اما پل گفت که یافته‌های گزارش پروژه نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاری بیشتری در تعدیل محتوا مورد نیاز است.

شلبی ناکس، مدیر کمپین گروه حمایت از والدین با هم، گفت: در غیاب مقررات فدرال، شرکت‌های رسانه‌های اجتماعی می‌توانند کاربران جوان را با محتوای بالقوه مضر هدف قرار دهند که برای بازگرداندن آن‌ها برای بازگرداندن مطالب بیشتر طراحی شده است. گروه ناکس از پلتفرم هایی مانند یوتیوب، اینستاگرام و تیک تاک خواسته است تا به راحتی برای کودکان و نوجوانان مطالبی درباره خودکشی، اسلحه، خشونت و مواد مخدر پیدا کنند.

ناکس در پاسخ به گزارشی که اوایل سال جاری منتشر شد و نشان داد که TikTok محتوای مضر را توصیه می‌کند، گفت: «پلت‌فرم‌های فناوری بزرگ مانند TikTok سود، سهامداران و شرکت‌های خود را بر سلامت، ایمنی و حتی زندگی کودکان بارها و بارها انتخاب کرده‌اند. به نوجوانان

TikTok از سایت و سیاست‌های خود که کاربران کمتر از 13 سال را ممنوع می‌کند، دفاع کرده است. قوانین آن همچنین ویدیوهایی را که رفتار مضر را تشویق می‌کنند ممنوع می‌کند. کاربرانی که مطالبی را درباره موضوعاتی از جمله اختلالات خوردن جستجو می کنند، به طور خودکار یک منبع فوری برای ارائه منابع سلامت روان دریافت می کنند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …