از آنجایی که ساوتند با هجدهمین دادخواست انحلال مواجه است، آیا امیدی برای آینده وجود دارد؟ | ساوت اند

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

پمارماهی از یک ساختمان تخته‌شده بیرون روتس هال یک پوستر قدیمی است. این تصویر نگاهی اجمالی به آینده‌ای احتمالی را نشان می‌دهد، تصویری از یک استادیوم بزرگ سفید با سالنی گسترده و هوادارانی که قبل از مسابقه چت می‌کنند. زیر آن خطی وجود دارد که روی آن نوشته شده است: «مفتخر کردن ساوتند» و در بالای آن، شعار «بیار!». زمانی شاید تعجب شادی بود، اما اکنون مانند ناامیدی خوانده می شود.

روز چهارشنبه ساوتند یونایتد با یک دادخواست انحلال در دادگاه عالی روبرو می شود که نتیجه مالیات های پرداخت نشده به HM Revenue & Customs است. این هجدهمین درخواست از این دست در 25 سالی است که ران مارتین، رئیس، مالک باشگاه است و این تنها مشکل آنها نیست. کارکنان بدون حقوق مانده‌اند، هواداران پول‌هایی قرض داده‌اند که بازپرداخت نشده است، باشگاه برای فروش است و در سال 2021، میگوی‌ها برای اولین بار در 100 سال از لیگ فوتبال سقوط کردند. آنها در رده پنجم باقی می مانند.

رابرت کریون از موسسه Shrimpers Trust، که بیش از اینکه سالم باشد، این لحظات را تجربه کرده است، می‌گوید: تجربه قبلی نشان می‌دهد که احتمالاً شواهد کافی برای تعویق دادخواست ارائه شده است. “اما این هم ساده است که بی شرمانه باشی و شخصاً کاملاً می ترسم. فقط خیلی وقت است که بتوانید مانند ران مارتین با مردم رفتار کنید.

ساوتند به سختی تنها باشگاه فوتبال انگلیسی است که با بلاتکلیفی مواجه است، ویگان و چارلتون تنها دو نمونه برجسته دیگر هستند. در ظاهر، داستان ساوتند نیز داستانی آشناست. مالکی که باشگاه را خرید و وعده های بزرگ یک استادیوم جدید با زمین تمرینی به همان اندازه آرزومند در کنارش داد. این بسته‌ای بود که میگوها را به سطح بعدی می‌برد، استدلال می‌شد، اما دهه‌ها بعد هنوز به دستش نرسیده است. اکنون، برای مالک، به نظر می رسد که هزینه های اداره یک باشگاه بیشتر از منافع آن بوده است.

مارتین تری، یک مشاور مستقل در شهر تازه تاسیس ساوتند-آن-سی و بلیط فصل، می گوید: «فکر می کنم این واقعیت که ران مارتین باشگاه را برای فروش گذاشته است به این معنی است که او متوجه شده است که ما باید ادامه دهیم. دارنده در روتس هال. اکنون باید کسی را پیدا کنیم که بخواهد باشگاه را رشد دهد و منابع لازم برای انجام این کار را داشته باشد. مانند بسیاری از مشاغل در کشور، مشکل جریان نقدینگی وجود دارد. اصول اولیه کسب و کار صحیح است، اما ما به کسی نیاز داریم که وارد شود و منابع آن را به درستی تامین کند.”

ساوتند به درخواست‌های مصاحبه با مارتین پاسخ نداد و به سؤالات ارائه‌شده توسط آبان نیوز پاسخ نداد. خالی بودن نیز تجربه کنونی ساوتند اکو است که در چند سال گذشته به سختی وضعیت باشگاه را دنبال کرده است. کریون سقوط اخیر باشگاه، از لیگ یک به غیر لیگ در دو سال آینده را به عنوان یک “افت شدید” توصیف می کند. سابقه پرداخت مارتین در آخرین لحظه – چه برای مامور مالیات و چه برای کارکنان – ناخوشایند است. اما نه کریون و نه تری حاضر نیستند چکمه را به طور کامل در اختیار صاحب ساوتند بگذارند.

مارتین تری یک مشاور مستقل در ساوتند و دارنده بلیط فصل است
مارتین تری به یاد می آورد که کل کشور در سال 2006 از ساوتند مقابل منچستریونایتد حمایت کردند. عکس: دیوید لوین/ آبان نیوز

تری می‌گوید: «من لحظاتی را در روتس هال داشتم که آنقدر هیجان‌انگیز بود که نمی‌توانم آن‌ها را به درستی توصیف کنم. شبی که منچستریونایتد را در اینجا با ضربه ایستگاهی فردی ایستوود شکست دادیم [in 2006]همه ملت از ما حمایت می کردند. ساوتند در برابر منچستریونایتد رکورد ۱۰۰ درصدی دارد و چنین چیزهایی به شهر چیزی برای فکر کردن و رویاپردازی می دهد. در طول سال‌ها، ما روزهای پرافتخار زیادی از این دست داشته‌ایم. همه چیز بد نبوده است و برخی از افراد خاطره کوتاهی در مورد آن دارند.

تری همچنین استدلال می کند که چندین مورد وجود داشته است که پروژه استادیوم جدید در شرف اجرا بود، اما با مشکلات لحظه آخری مواجه شد – از جمله بحران مالی جهانی در سال 2008 و اتهامات تقلب مالیاتی که توسط HMRC علیه مارتین مطرح شد. در سال 2021 اما بعداً اخراج شدند. تری می گوید: «من به ران مارتین احترام می گذارم، اما واقعیت این است که او باید رها کند و اجازه دهد شخص دیگری وارد شود.

برای کریون، یک رابطه “پیچیده” بین مالک و طرفداران وجود دارد. او می‌گوید: «در 25 سال ما اوقات خوبی را سپری کرده‌ایم. ما یک فصل در چمپیونشیپ داشتیم و قهرمان لیگ یک شدیم [in 2006]، یکی از تنها دو قهرمانی در تاریخ ما. اما حالا به هر دلیلی که احساس می کند نه امکانات و نه تمایلی برای اداره یک باشگاه فوتبال ندارد. برخی می‌گویند که او یک شرور است، اما من نگران این هستم که مالک بعدی چه کسی باشد.»

با این حال، طرفدارانی هستند که اصلاً کامیونی با مارتین ندارند و دوست دارند او را «تفلون رون» صدا کنند. همانطور که از نام آن پیداست، آنها احساس می کنند که او باید مسئولیت بیشتری در قبال شکست های باشگاه داشته باشد. یکی از نمایندگان گروه اعتراضی هواداران ساوتند که اخیراً تشکیل شده است، می گوید: “هیچ چیز به او نمی چسبد.” او واقعاً خوب است که انگار یک پسر خوب است و هر بار که چیزی پیش می‌آید، موفق می‌شود راهش را از بین ببرد، اما فکر نمی‌کنیم حتی او مطمئن باشد که این بار پول لازم را دارد تا بتواند از پس مسائل مالی بربیاید.»

SFPG عمدتاً از طرفداران جوانتر تشکیل شده است و آنها رویکردی مستقیم برای اعتراض به مالکیت مارتین دارند. آنها پیش از مسابقات راهپیمایی‌هایی را در خیابان بزرگ رهبری کرده‌اند و آخر هفته گذشته در بیرون خانه مارتین تجمع کردند. SFPG می گوید: «فرض اولیه این بود که ما فقط نوجوانانی بودیم که جزیره سنگی می پوشیدیم و کاپاربرگ می نوشیدیم و به ران مارتین بدرفتاری می کردیم. اما ما اکنون در یک کمپین قلب و ذهن هستیم. ما می خواهیم آگاهی را افزایش دهیم.»

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

ممکن است گروه‌های هواداران در ارزیابی خود از وضعیت اسفناک باشگاه، و همچنین واکنش آنها به آن، متفاوت باشند، اما همسویی نیز وجود دارد. همه آنها بر اهمیت باشگاه برای جامعه گسترده تر اصرار دارند و همه دوست دارند ساوتند تحت کنترل هواداران باشد.

یک پوستر قدیمی برای ساوتند یونایتد که روی آن نوشته شده است
پوستر نشان می دهد که ساوتند یونایتد به چه چیزی اعتقاد داشت می تواند تبدیل شود. عکس: دیوید لوین/ آبان نیوز

SPFG می‌گوید آزمایش‌های ساوتند یونایتد «هوای افسردگی و خستگی» را در این شهر ایجاد می‌کند، جایی که «اکنون، بیش از همیشه» فوتبال بخشی از هویت مردم است. برای تری، این باشگاه می تواند نقطه تجمعی برای شکاف جامعه بین مسافرانی از لندن و کسانی باشد که در کار فصلی سنتی در امتداد ساحل اسکس هستند. او نیز مانند کریون، فرصت‌هایی را برای شهر از نظر گردشگری می‌بیند که اگر باشگاه به سمت بالا حرکت کند.

همه بحث‌های پیرامون کاغذ سفید دولت را درباره حکمرانی فوتبال و امکان تنظیم‌کننده‌ای که برخی از هواداران را در اداره باشگاه‌هایی که به آن‌ها تعلق دارند، تثبیت کند، دنبال کرده‌اند. تری می گوید که او طرفدار مدل آلمانی مالکیت اکثریت هواداران است، در حالی که SPFG به اندازه کافی رادیکال است که اگر به معنای مالکیت هواداران باشد، آماده است تا مدیریت باشگاه را ببیند. در همین حال، Craven و Shrimpers Trust ممکن است توسط SPFG مورد تمسخر قرار گیرند که به طور موثر به نیروی کار داوطلب مارتین تبدیل شده اند، اما همچنین تایید می شود که در کار خود مؤثر بوده اند. SFPG می گوید: «این فقط نشان می دهد که هواداران می توانند باشگاه را اداره کنند.

با وجود سختی‌ها، ساوتند درست خارج از پلی‌آف لیگ ملی در سالی که تحت سلطه وزنه‌های سنگین وزن‌های راکسام و نوتس کانتی بود، به پایان رسید. فاجعه امری نیست. اگر راه حلی برای مسئله مالکیت مارتین پیدا شود، همچنین مشخص است که افرادی وجود دارند که آماده اند با ایده ها و انرژی وارد عمل شوند. همه آنها امیدوارند که بوی تغییر را در هوای دریا گرفته باشند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …