تست آنفولانزای مرغی دو کارگر در انگلیس مثبت شد | آنفولانزای مرغی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

به گفته آژانس امنیت بهداشت بریتانیا، دو کارگر طیور پس از تماس با پرندگان آلوده در یک مزرعه در انگلیس، آزمایش آنفولانزای پرندگان مثبت شدند.

این موارد از طریق یک برنامه غربالگری برای افرادی که در تماس نزدیک با ویروس بوده اند، شناسایی شدند، اگرچه هیچ یک از آنها علائمی نداشتند و از آن زمان هر دو منفی شدند.

مقامات بهداشتی اعلام کردند که هیچ نشانه ای از انتقال فرد به فرد ویروس که به طور چشمگیری در جمعیت پرندگان وحشی گسترش یافته و گونه های دیگر را تحت تاثیر قرار داده است وجود ندارد، اما افزودند که ردیابی تماس برای یکی از کارگران برای احتیاط در حال انجام است.

پروفسور سوزان هاپکینز، مشاور ارشد پزشکی در UKHSA گفت: «شواهد کنونی نشان می‌دهد که ویروس‌های آنفلوانزای پرندگان که در سراسر جهان در پرندگان در حال گردش هستند، به راحتی به مردم سرایت نمی‌کنند. با این حال، ما از قبل می‌دانیم که ویروس می‌تواند به دنبال تماس نزدیک با پرندگان آلوده به افراد سرایت کند و به همین دلیل است که از طریق برنامه‌های غربالگری مانند این، افرادی را که در معرض آن قرار گرفته‌اند را زیر نظر می‌گیریم تا درباره این خطر بیشتر بدانیم.

بر اساس زمان قرار گرفتن در معرض کارگران طیور و نتایج آزمایش آنها، UKHSA گفت که معتقد است یکی از موارد آلوده به آنفولانزای مرغی نبوده است، اما مواد حاوی ویروس را به بینی و گلوی آنها استنشاق کرده است که نتیجه مثبت را در یک بیمار ایجاد کرده است. سواب بینی

در مورد دوم، مقامات بهداشتی عفونت با این ویروس را رد نکرده اند، اگرچه، مانند مورد اول، ممکن است فرد ویروسی را استنشاق کرده باشد که خود را به عنوان عفونت ثابت نکرده است. UKHSA گفت که آن شخص در مرکز تحقیقات در حال انجام بوده و ردیابی تماس احتیاطی انجام شده است. هر دو مورد مربوط به سویه H5N1 آنفولانزای پرندگان است.

این دو مورد جدیدترین مورد از ژانویه 2022 است که در آن مشخص شد فردی که در جنوب غربی انگلیس به آنفلوآنزای پرندگان مبتلا شده است. UKHSA هیچ مدرکی مبنی بر انتقال بعدی از فرد آلوده پیدا نکرد. این آژانس گفت که دو مورد جدید میزان خطر برای سلامت انسان را تغییر نداده است، که برای جمعیت عمومی “بسیار پایین” است.

هاپکینز گفت: «در سطح جهانی هیچ مدرکی مبنی بر انتشار این سویه از فردی به فرد دیگر وجود ندارد، اما می‌دانیم که ویروس‌ها همیشه در حال تکامل هستند و ما مراقب هرگونه شواهدی مبنی بر تغییر خطر برای جمعیت هستیم.» این مهم است که مردم از دست زدن به پرندگان بیمار یا مرده خودداری کنند و توصیه‌های Defra را در مورد گزارش‌دهی رعایت کنند.»

تیم های حفاظت از سلامت در UKHSA روزانه با افرادی که در معرض خطر بالای قرار گرفتن در معرض آنفولانزای مرغی هستند تماس می گیرند تا در مورد علائمی که ممکن است تجربه کنند سؤال کنند. دو مورد اخیر از طریق برنامه نظارت بدون علامت آژانس شناسایی شد، که در آن از کارگران مرغداری خواسته می شود تا سواب های بینی و گلو را که برای ویروس به مدت 10 روز پس از قرار گرفتن در معرض آزمایش قرار می گیرند، تهیه کنند.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

همچنین از برخی از کارگران خواسته می‌شود که آزمایش‌های خونی را که UKHSA برای وجود آنتی‌بادی‌ها در برابر آنفولانزای پرندگان بررسی می‌کند، ارائه دهند، که نشان‌دهنده عفونتی است که باعث ایجاد دفاع ایمنی بدن شده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …