بدون تاکر کارلسون، راست افراطی جای خود را در جریان اصلی از دست می دهد

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

زمانی که جو کنت سال گذشته برای کنگره نامزد شد، او یک تازه‌کار سیاسی بود که یک نماینده شش دوره کنگره را برای نامزدی جمهوری‌خواهان به چالش می‌کشید. اما او همچنین یکی از با ارزش ترین تقویت کننده ها در سیاست جمهوری خواهان را داشت: تاکر کارلسون مجری سابق فاکس نیوز.

آقای کارلسون آقای کنت را به طور منظم در برنامه پربیننده خود قرار داد که به نوبه خود به تشکیل کمپین آقای کنت کمک کرد.

آقای کنت که در انتخابات عمومی شکست خورد، گفت: “من در برابر جمهوری خواهانی قرار گرفتم که تمام قدرت نظام جمهوری خواه از او حمایت می کرد.” اینکه بتوانید به صورت رایگان سوار تاکر شوید و از او بخواهید بگوید، “امیدوارم برنده شوید، من با آنچه شما می گویید موافقم” بسیار مهم بود.

تجربه آقای کنت منعکس کننده آن چیزی است که آقای کارلسون را به یک چهره منحصر به فرد در مجریان ثابت فاکس نیوز تبدیل کرد تا اینکه این شبکه به طور ناگهانی “Tucker Carlson Tonight” و میزبان آن را ماه گذشته از کانال خود حذف کرد. طرفداران و مخالفان به طور یکسان می گویند قدرت سیاسی آقای کارلسون ریشه در توانایی او برای قرار دادن افراد و ایده های پیشتاز سیاست جناح راست در مقابل بزرگترین مخاطبان متعارف محافظه کار در رسانه ها داشت.

استفن کی. بنن، مشاور سابق ترامپ و سردبیر وب‌سایت راست‌گرای Breitbart، می‌گوید: «او واقعاً یک پلتفرم ملی‌گرایانه پوپولیستی در رسانه‌های ملی قدیمی در زمان پربیننده ارائه کرد. “او تنها کسی است.”

اینکه آیا او بدون فاکس می‌تواند نقش مشابهی را به‌عنوان مجرای بین راست افراطی و جریان اصلی بازی کند، شاید بزرگ‌ترین سؤالی است که توسط اشاره‌های آقای کارلسون درباره حرکت بعدی‌اش مطرح می‌شود.

هفته گذشته، او گفت که یک برنامه جدید را در توییتر راه اندازی خواهد کرد و ظاهراً از قرارداد ۲۵ میلیون دلاری فاکس برای انجام این کار کناره گیری کرد. اما جزییات برنامه های او – مالک جیوه ای پلت فرم، ایلان ماسک، توییت کرد هفته گذشته که “ما هیچ گونه قراردادی را با آقای کارلسون امضا نکرده ایم” – تا حد زیادی مبهم است و آقای کارلسون به درخواست برای اظهار نظر پاسخ نداد.

فاکس که در حال مذاکره با آقای کارلسون بر سر جدایی وی است و می تواند به دنبال جلوگیری از انتقال وی به پلتفرم دیگری باشد، اظهار نظری نکرده است.

جیسون داماتا، مدیر اجرایی Fabric Media، یک مشاور رسانه ای و تبلیغاتی، گفت: “مهم نیست چه باشد، این یک تغییر پارادایم است.”

مقیاس دقیق این تغییر به این بستگی دارد که آیا آقای کارلسون می تواند از سابقه ای که ستارگان قبلی فاکس ایجاد کرده بودند خارج شود. مجریان بلوک پربیننده فاکس مدت‌هاست که یکی از برجسته‌ترین چهره‌های رسانه‌های محافظه‌کار بوده‌اند. اما رفتن آنها تأثیر چندانی بر عادت بینندگان این شبکه ها نداشته است. ستارگان گذشته مانند گلن بک، مگین کلی و بیل اوریلی معمولاً به سراغ بازیگران بعدی پردرآمد اما پایین‌تر رفته‌اند.

آقای بک، که احتمالاً نزدیک‌ترین همتای آقای کارلسون در میان پیشینیانش بود، پس از انتقال از اخبار CNN به فاکس نیوز در سال 2008، نفوذ زیادی در جنبش تی پارتی به دست آورد. پس از جدایی از این شبکه در سال 2011، او اشتراک خود را آغاز کرد. شبکه استریم، به طور موثری با مخاطبی به اندازه فاکس با ده ها میلیون بیشتر درآمد سالانه از بینندگان نسبتاً کم طرفداران وفادار و عمدتاً دور شدن از شهرت سیاسی معامله می کند.

تاثیر آقای کارلسون، مانند آقای بک، با ماهیت خاص پلت فرم فاکس ارتباط نزدیکی دارد.

ناندینی جامی، یکی از بنیانگذاران Check My Ads، گفت: «فاکس روی کابل است، این کانالی است که آن‌ها به‌طور پیش‌فرض در بسیاری از پایگاه‌های نظامی، مطب‌های پزشک، باشگاه‌های ورزشی راه‌اندازی می‌کنند – جایی که تاکر بینندگان زیادی را جذب کرد. مشاوره ایمنی برند و قبلاً یکی از بنیانگذاران غول های خفته بود، سازمانی که کمپین هایی را رهبری می کرد که بر شرکت ها فشار می آورد تا تبلیغات را از فاکس نیوز بیرون بکشند. “این جایی است که تاکر بینندگان زیادی را جذب کرد.”

“آیا آن بینندگان قرار است از طریق یک فرآیند تبدیل به تاکر آدرس ایمیل خود را بدهند، به طور فعال محتوای او را جستجو کنند و از او حمایت کنند؟” خانم جامی ادامه داد. “این یک تجارت بسیار دشوار برای ایجاد است.”

خانم جامی نسبت به توانایی آقای کارلسون برای حفظ همان ردپایی در زمین لرزان تر توییتر تردید داشت، پلتفرمی با پایگاه کاربری بسیار بزرگتر از مخاطبان آقای کارلسون فاکس، اما مکانی بسیار دشوارتر برای ایجاد یک دنبال کننده بادوام و متعهد.

این دسترسی به مخاطبان فاکس بود که نمایش آقای کارلسون را برای فعالان راست‌گرا، سیاستمداران و شخصیت‌های رسانه‌های اجتماعی، از جمله بسیاری از افراد با حضور گسترده در رسانه‌های اجتماعی، تبدیل به رزرو مورد علاقه‌ای کرد.

آقای بنن درباره پادکست «اتاق جنگ» خود گفت: «ما بیشتر به یک پایگاه فعالان سخت‌کوه می‌رسیم. او به مخاطبان متفاوتی دست یافت – اگر 75 ساله‌ها را کنار بگذارید، بسیاری از افراد تاجر و کارآفرین هستند، افرادی که جمهوری‌خواهان اسمی هستند اما سرسخت نیستند و من می‌توانم بگویم اطلاعات نسبتاً پایینی دارند. “

از نظر مخالفانش، این امر آقای کارلسون را به شخصیتی منحصربه‌فرد تبدیل کرد که مخاطبان معمولی جمهوری‌خواه را با ایده‌های راست افراطی آشنا می‌کرد. برنامه‌های او – “Tucker Carlson Tonight” و خواهر و برادر قدیمی‌اش، “Tucker Carlson Today” در شبکه استریم Fox Nation – نقش مهمی در جریان اصلی ایده “جایگزین بزرگ”، یک توطئه نژادپرستانه و ضد مهاجر ایفا کردند. نظریه برجسته در میان ملی گرایان سفید پوست

در اپیزود «تاکر کارلسون امروز» در سال 2021، آقای کارلسون بیش از یک ساعت را صرف مصاحبه با کرتیس یاروین وبلاگ نویس راست افراطی کرد که نیاز آمریکا به یک شخصیت سلطنتی را توضیح داد که بتواند قدرت نخبگان کشور را بشکند و یک خودکامگی خیرخواهانه ایجاد کند. .

آقای کارلسون به آقای یاروین گفت: “من فکر نمی کنم شما دیوانه باشید.” “من فکر می کنم شما به گونه ای بسیار دور هستید که ارزش فکر کردن را دارد.”

و برخی از جمهوری خواهان از ارتقای سیاستمدارانی مانند کنت توسط آقای کارلسون ابراز تاسف کردند. آقای کارلسون تنها چهار ماه پس از اعلام نامزدی خود در برابر جیمی هررا بوتلر در جنوب غربی ایالت واشنگتن در اوایل سال 2021، آقای کنت را در برنامه آنلاین خود، “Tucker Carlson Today” برای یک مصاحبه یک ساعته آورد.

این دو با هم در تماس بودند و آقای کنت در طول دوره مقدماتی به یکی از اعضای ثابت برنامه آقای کارلسون تبدیل شد که در نهایت حمایت دونالد جی. ترامپ را به دست آورد و خانم هررا بوتلر، یکی از 10 جمهوری خواه رای به استیضاح را سرنگون کرد. آقای ترامپ بعد از 6 ژانویه.

با این حال، در انتخابات عمومی، آقای کنت تحت تأثیر گزارش‌هایی مبنی بر ارتباط با ملی‌گرایان برجسته سفیدپوست و پسران مغرور قرار گرفت و یک کرسی کاملاً جمهوری‌خواه را از دست داد.

آقای کارلسون یک بار آقای کنت را در بخش‌هایی قرار داده بود که در مسابقات سراسر کشور از «بیگانه‌های متحرک» حمایت می‌کردند. این لیست همچنین شامل بلیک مسترز و دریاچه کاری در آریزونا، مهمت اوز در پنسیلوانیا و جی دی ونس در اوهایو بود.

همه آنها به جز آقای ونس مسابقات خود را در ماه نوامبر از دست دادند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …