به گفته دادگاه، گزارشگر میرور را در حالی که سعی داشت هک تلفن را پنهان کند، باج خواهی کرد اخبار انگلستان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

به گفته دادگاه عالی، یک روزنامه‌نگار برجسته Mirror به دلیل تلاش برای پنهان کردن هک تلفن، از شرکت باج‌گیری کرده است.

لی هارپین، که تعدادی از نقش‌های ارشد در پیپل و ساندی میرر داشت، یک هکر تلفن شناخته شده بود که درک رفتار غیرقانونی در گروه روزنامه باعث نگرانی در سطح هیئت مدیره شد.

هارپین، که اکنون سردبیر سیاسی جوید نیوز است، به آبان نیوز گفت: «من قاطعانه این اتهامات را تکذیب می کنم. هیچ کس از هر دو طرف برای ارائه مدرک با من تماس نگرفته است، بنابراین فرصتی برای پاسخ به این اتهامات ظالمانه به من داده نشده است.»

این ادعاها در اظهارات شاهد در دادگاه هک تلفن توسط برایان بشام، سرمایه گذار و مدیر روابط عمومی مطرح شد. او روز سه‌شنبه به دادگاه گفت که تحقیقات گسترده‌ای در مورد دخالت Mirror در هک تلفن انجام داده و یافته‌های خود را با مدیران این شرکت و خبرنگاران رسانه‌ای در میان گذاشته است.

شاهزاده هری و بیش از 100 مدعی دیگر ادعا می‌کنند که فرهنگ گسترده هک تلفن و سایر فعالیت‌های غیرقانونی توسط روزنامه‌نگاران در روزنامه‌های دیلی میرور، ساندی میرور و پیپل طی چندین دهه وجود داشته است.

دادگاه شنید که بشام در سال 2012 برای ناهار با دیوید هیگام، رئیس وقت میرر، رفت و به او توصیه کرد که در مورد هک تلفن خود را پاک کند تا در رسوایی مشابه اخبار ورلد قرار نگیرد. در آن زمان میرر هنوز علناً اصرار داشت که روزنامه نگارانش در هک تلفن دست نداشته اند.

بشام به دادگاه گفت که کارکنان ارشد، از جمله اعضای هیئت مدیره شرکت فهرست شده، از شنود پست صوتی به طور گسترده توسط خبرنگاران آن استفاده شده است. او ادعا کرد که وکلای شرکت آشکارا در مورد چک کردن پیام‌های تلفن همراه شوخی می‌کردند تا «خنده‌های گسترده» در اتاق خبر ایجاد شود.

او همچنین مدعی شد که اسلی بیلی، مدیر اجرایی سابق Mirror، که زمانی که ادعا می‌شود هک تلفن در اوج بوده، مسئولیت آن را برعهده داشت، «یک پنهان کاری را سازماندهی کرده بود». او گفت که بیلی “مثلاً زیاده روی کرده است و سرمایه گذاران گمراه شده اند”.

بشام گفت که تحقیقاتش در Mirror بعداً به او منجر شد که به این نتیجه برسد که هیئت مدیره به ویژه نگران هارپین است که او را “دوفین” یا وارث ظاهری هک کننده تلفن توصیف کرد.

هارپین در سال 2015 در حین کار در Mirror به ظن هک تلفن دستگیر شد اما هرگز متهم نشد. سرویس دادستانی سلطنتی پس از اینکه به این نتیجه رسید که «شواهد کافی برای ارائه چشم‌انداز واقعی محکومیت وجود ندارد» تحقیقات مربوط به هک تلفن خود را در مورد ده‌ها روزنامه‌نگار لغو کرد.

بشام مدعی شد که در همین زمان، هارپین “در حال باج‌گیری از شرکت بود تا از جریمه کردن او به خاطر فعالیت‌های هک تلفنش جلوگیری کند و تهدید کرد که در صورت انجام این کار، همه چیزهایی را که در مورد مشکل هک تلفن آنها می‌داند، سوت خواهد زد.”

وکیل میرر پیشنهاد کرد بشام بر اساس منابع ناشناس به افراد بدنام می‌کرد.

روزنامه Mirror Group قبلاً بیش از 100 میلیون پوند به عنوان تسویه حساب و هزینه های قانونی برای هک تلفن پرداخت کرده است. این سازمان در حال مبارزه با چهار مورد آزمایشی، از جمله هری، است، زیرا با شواهد آنها مخالفت می کند. همچنین استدلال می کند که این ادعاها خیلی دیر ارائه شده است.

دادگاه به شنیدن شواهد از شهود در محاکمه هفت هفته ای ادامه می دهد و انتظار می رود دوک ساسکس در آغاز ماه ژوئن شهادت دهد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …