با افزایش نرخ بیکاری به 3.9 درصد، تعداد حقوق و دستمزد بریتانیا کاهش می یابد | آمار بیکاری و اشتغال انگلستان

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

تعداد کارگرانی که در فهرست حقوق کارفرمایان بریتانیا قرار دارند، برای اولین بار در دو سال گذشته در ماه گذشته در بحبوحه نشانه‌هایی که نشان می‌دهد اقتصاد رو به رشد شروع به آسیب رساندن به بازار کار بریتانیا کرده است، کاهش یافت.

ارقام جدید دفتر آمار ملی نشان می‌دهد که بین مارس تا آوریل 136000 نفر کاهش یافته است که اولین کاهش از فوریه 2021 است.

اگرچه ONS گفته است که داده ها موقتی است، اما اعداد موجود در لیست حقوق و دستمزد به موقع ترین راهنمای وضعیت بازار کار را ارائه می دهد و به عنوان شواهدی از کاهش تقاضا برای نیروی کار تلقی می شود. علیرغم سقوط آوریل، حقوق و دستمزدها بیش از 800,000 نفر بیشتر از فوریه 2020 است، یک ماه قبل از اینکه بریتانیا وارد اولین قرنطینه کووید-19 شود.

ارقام رسمی نشان می دهد که اشتغال و بیکاری در سه ماه اول سال 2023 افزایش یافته است. با ضربه زدن به بحران هزینه های زندگی به بودجه خانوارها، جریان بی سابقه ای از افراد بی تحرک و ورود به کار به ثبت رسیده است. نرخ بیکاری به طور غیرمنتظره ای از 3.8 درصد به 3.9 درصد افزایش یافت.

فرصت های شغلی در سه ماه منتهی به آوریل با 55000 کاهش به کمی بیش از 1 میلیون نفر رسید که دهمین کاهش متوالی سه ماهه است. تعداد افراد غیرفعال در نتیجه بیماری طولانی مدت به رکورد جدید 2.55 میلیون نفر رسید.

نمودار بیکاری در انگلستان

مدیر آمار اقتصادی ONS، دارن مورگان، گفت: «اشتغال و بیکاری هر دو در سه ماه اول سال 2023 دوباره افزایش یافتند، به ویژه توسط مردان. این بدان معناست که تعداد کسانی که نه کار می کنند و نه به دنبال کار هستند، همچنان کاهش می یابد، اگرچه تعداد افرادی که به دلیل بیماری طولانی مدت کار نمی کنند دوباره افزایش یافت و به رکورد جدیدی رسید.

با وجود بالاترین رشد دستمزد در بخش دولتی طی دو دهه، ONS گفت که کارگران در بخش های دولتی و خصوصی بدتر می شوند زیرا قیمت ها سریعتر از دستمزدها افزایش می یابد. متوسط ​​رشد حقوق منظم برای بخش خصوصی 7.0 درصد و برای بخش دولتی 5.6 درصد در ژانویه تا مارس بود، اما هزینه زندگی در سال منتهی به مارس 10.1 درصد افزایش یافت.

نمودار موقعیت های خالی انگلستان

در همین حال، تعداد روزهای از دست رفته در اعتصابات از 332000 در فوریه به 556000 در مارس افزایش یافت که 80 درصد از کل نتیجه اقدامات در بخش های بهداشت و آموزش بوده است.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

کیتی آشر، اقتصاددان ارشد موسسه مدیران، می‌گوید: «ترکیبی از هزینه‌های بالا و مصرف‌کنندگان با کمبود نقدینگی در حال حاضر باعث می‌شود برخی از کسب‌وکارها قبل از استخدام تردید کنند، و مطمئن نباشند که آینده چه خواهد شد.»

کریس توماس، رئیس کمیسیون سلامت و رفاه در مؤسسه تحقیقات سیاست عمومی، گفت: «بیشتر از هر زمان دیگری از زمان شروع سوابق، افراد بیشتری به دلیل بیماری بیکار هستند. این یک کیفرخواست لعنتی از سوابق این دولت بر سلامت ما است. بیماری درازمدت به طور مهلکی اقتصاد ما را تضعیف می کند و توانایی مردم برای زندگی طولانی، شاد و مرفه را متوقف می کند.

جرمی هانت، صدراعظم خزانه داری، گفت: «دلگرم کننده» است که نرخ بیکاری در پایین 3.9 درصد باقی مانده است، علیرغم افزایش 0.1 واحدی در سه ماه منتهی به مارس.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …