ضرب و شتم بستگان بریژیت ماکرون در مغازه شکلات فروشی خانواده | بریژیت ماکرون

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

بریژیت ماکرون، همسر رئیس‌جمهور فرانسه، حمله به برادرزاده‌اش را که در خارج از مغازه شکلات‌فروشی خانواده‌اش در یک حمله با انگیزه سیاسی مورد ضرب و شتم قرار گرفت، محکوم کرد.

ژان باپتیست تروگنو عصر دوشنبه در حال بازگشت به آپارتمان خود در بالای شکلات فروشی تروگنو در آمیان در شمال فرانسه بود که توسط معترضان ضد دولتی مورد حمله قرار گرفت.

ژان الکساندر تروگنو، پدر قربانی، روز سه‌شنبه گفت، این مرد 30 ساله توسط متجاوزانش به سر، دست‌ها و پاهایش مورد اصابت قرار گرفت و متجاوزان قبل از فرار به “رئیس‌جمهور، همسر و خانواده ما” توهین کردند.

“آنها از خط عبور کرده اند. تروگنو با بیان اینکه پسرش توسط پزشک معاینه شده و منتظر نتایج اسکن است، گفت: من حیران هستم.

بریژیت ماکرون با صدور بیانیه ای نادر، “بزدلی، حماقت و خشونت” این حمله را محکوم کرد.

او گفت: “من در همبستگی کامل با خانواده ام هستم و از ساعت 11 شب دیروز به طور مداوم در تماس هستم.”

من چندین بار این نوع خشونت را محکوم کرده ام که تنها می تواند به بدترین ها منجر شود.»

پلیس محلی اعلام کرد که هشت نفر را پس از این حمله که اندکی پس از حضور امانوئل مکرون، رئیس‌جمهور این کشور در برنامه خبری اصلی تلویزیون این کشور در شامگاه دوشنبه رخ داد، دستگیر کرده است.

خانواده بریژیت ماکرون، شش نسل است که مغازه شکلات‌فروشی Jean Trogneux را در آمیان اداره می‌کنند و متخصص در یک خوراکی محلی بادام قندی معروف به Amiens Macaron هستند.

او در دهه 1990 با شوهرش آشنا شد که او دانش آموز بود و او معلم یک مدرسه خصوصی در شهر بود.

کسب و کار خانوادگی تروگنو، که در شمال فرانسه گسترش یافته است، در طول شش سال قدرت ماکرون بارها مورد هدف معترضان قرار گرفته است، در میان شایعاتی – که مکرراً تکذیب می‌شود – مبنی بر اینکه خانواده اول منافع مالی در شرکت دارند.

ژان الکساندر تروگنو روز سه شنبه به روزنامه محلی کوریر پیکارد گفت: «فروشگاه درگیر سیاست نیست. امانوئل ماکرون هیچ ربطی به تجارت ما ندارد.

من این همه افرادی را که همچنان ما را آزار می دهند، درک نمی کنم. برخی از آنها حتی خواستار تحریم مغازه ها و محصولات ما هستند. دارند همه چیز را با هم قاطی می کنند.»

ماکرون امسال بزرگترین تظاهرات یک نسل را بر سر اصلاحات در سیستم بازنشستگی، که شامل افزایش سن بازنشستگی از 62 سال به 64 سال در اواخر سال جاری است، به راه انداخت.

درگیری‌های مکرر در جریان اعتراض‌ها و همچنین حمله به دفاتر شخصیت‌های محلی و ملی منتخب، بحث‌هایی را در مورد اینکه آیا کشور در حال افزایش نابردباری و مستعد خشونت است، برانگیخته است.

در جریان اعتراضات در ماه آوریل، آتش سوزی در یکی از رستوران های مورد علاقه ماکرون در پاریس، رستوران لوکس La Rotonde آغاز شد، قبل از اینکه آتش نشانان به سرعت آن را خاموش کنند.

هفته گذشته، شهردار روستایی در غرب فرانسه پس از آتش‌سوزی مشکوک به خانه‌اش استعفای خود را اعلام کرد که باعث اعتراض هم‌پیمانان سیاست‌مداران شد.

یانیک مورز، اهل روستای سنت بروین، بارها توسط فعالان راست افراطی به دلیل حمایتش از یک مرکز محلی برای پناهندگان مورد هدف قرار گرفته بود.

بریژیت ماکرون هنگامی که او و همسرش در سال 2020 در حالی که در باغ تویلری نزدیک کاخ ریاست جمهوری قدم می زدند توسط معترضان به اصطلاح جلیقه زردها محاصره و مورد آزار قرار گرفتند، تکان خورد.

آمارهای وزارت کشور نشان می‌دهد که خشونت‌های فیزیکی یا کلامی گزارش‌شده علیه قانون‌گذاران در سال ۲۰۲۲، زمانی که این کشور انتخابات پارلمانی و ریاست‌جمهوری برگزار کرد، ۳۲ درصد نسبت به سال قبل افزایش یافت.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …