رئیس سابق آئودی در رسوایی آلایندگی دیزل گیت به گناه خود اعتراف کرد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

روپرت استدلر بر اساس توافقی با قاضی و دادستان که به جای حبس مشروط می شود و او را به پرداخت 1.1 میلیون یورو جریمه در ازای اعتراف کامل به گناه محکوم می کند، وارد این ادعا شد.

رئیس سابق بخش لوکس آئودی فولکس واگن روز سه‌شنبه به اتهامات مرتبط با رسوایی آلایندگی گازوئیل این خودروساز اعتراف کرد و به بالاترین مقام اجرایی محکوم شد که به خاطر خودروهایی که در تست آلایندگی با کمک نرم‌افزار غیرقانونی تقلب کرده بودند، محکوم شد.

خبرگزاری dpa آلمان گزارش داد که روپرت استدلر به بیانیه‌ای که در دادگاه توسط وکیلش خوانده شده بود که گفته بود استدلر به اشتباه خود اعتراف کرده و از شکست خود در دور نگه‌داشتن خودروهای تقلبی از بازار حتی پس از اینکه این رسوایی به اطلاع عموم رسیده بود، پشیمان است، پاسخ مثبت داد.

استدلر بر اساس توافقی با قاضی و دادستان که به جای حبس مشروط می شود و او را به پرداخت 1.1 میلیون یورو جریمه در ازای اعتراف کامل به گناه محکوم می کند، وارد این ادعا شد.

سه مدیر رده پایین تر نیز در محاکمه 2 و نیم ساله در مونیخ قراردادهای خود را در مورد ادعای خود انجام دادند.

Stadler به کلاهبرداری و صدور گواهینامه نادرست توسط دادستان متهم شده بود و گفت که او اجازه داده است خودروهای دارای نرم افزار تقلبی پس از سپتامبر 2015 فروخته شوند. این زمانی بود که آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده پس از کشف نرم افزار تقلبی، اخطاریه نقض قانون هوای پاک را صادر کرد.

تست‌های انتشار غیرقانونی تقلبی از طریق نرم‌افزار

این نرم افزار کنترل های آلایندگی را هنگامی که خودروها در ایستگاه های آزمایشی بودند روشن می کرد و زمانی که خودروها در جاده بودند آنها را خاموش می کرد. خودروها از بازرسی عبور می‌کردند، اما چندین برابر سطح مجاز اکسید نیتروژن منتشر می‌کردند، آلاینده‌ای که می‌تواند به سلامت افراد آسیب برساند.

این رسوایی بیش از 27 میلیارد یورو جریمه و تسویه حساب فولکس واگن را به همراه داشت و دو تن از مدیران آمریکایی را روانه زندان کرد.

این امر کل صنعت خودرو را از اتکا به موتورهای دیزلی که تقریباً نیمی از بازار خودرو در اروپا بود، دور کرد و به سرعت بخشیدن به ورود خودروهای الکتریکی کمک کرد.

فولکس واگن از آن زمان به یکی از بزرگترین تولیدکنندگان خودروهای تنها با باتری تبدیل شده است.

مارتین وینترکورن، مدیرعامل سابق فولکس‌واگن، که در پی اعلام EPA در سال 2015 استعفا داد، توسط مقامات آمریکایی و آلمانی متهم شده است، اما نمی‌توان او را به ایالات متحده مسترد کرد. روند رسیدگی های آلمان علیه او به دلیل وضعیت نامناسب سلامت متوقف شده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …