سگ های پلیس ایتالیا 2700 کیلو کوکائین را که در یک محموله موز پنهان شده بود کشف کردند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

به گفته پلیس ایتالیا، کوکائین کشف شده از بهترین کیفیت برخوردار بود و قاچاقچیان مواد مخدر بیش از 800 میلیون یورو از فروش خیابانی در ارمنستان که مقصد آن بود، به دست آورد.

به لطف کمک یک سگ مواد یاب بسیار ماهر و اسکنرهای تخصصی، پلیس در جنوب ایتالیا 2700 کیلوگرم کوکائین را که در نامحتمل ترین مکان پنهان شده بود – یک محموله موز از گوایاکیل، اکوادور، کشف و ضبط کرد.

به گفته پلیس، مواد مخدر کشف شده در روز سه شنبه در حدود 70000 کیلوگرم موز بسته بندی شده در دو کانتینر که در یک کشتی باری در حال حرکت در بندر Gioia Tauro در منطقه جنوبی کالابریا بود، پنهان شده بود.

Gioia Tauro، “انگشت” شبه جزیره ایتالیایی چکمه‌شکل، به عنوان سنگر “Ndrangheta” در نظر گرفته می‌شود – یک سازمان جنایی مافیایی که به طور منحصر به فردی در منطقه کالابریا توسعه یافته و در سال‌های اخیر به یک سازمان تبدیل شده است. بازیگر اصلی در تجارت بین المللی قاچاق مواد مخدر.

به گفته مقامات، موز و همراه مسافرتی غیرقانونی آنها قبل از رسیدن به مقصد نهایی خود در ارمنستان در راه باتومی در گرجستان بودند.

اما قبل از ارسال محموله به کشور محصور در خشکی در قفقاز، پلیس موفق شد به محموله نفوذ کند و کوکائین موجود در جعبه های موز را کشف کند. پلیس به رادیو دولتی ایتالیا گفت که اسناد و بررسی پیشینه نشان می‌دهد که حمل‌کننده‌های موز در کار جابه‌جایی این مقدار میوه نیستند.

یک سگ موادیاب به نام جوئل نقش کلیدی در کشف و ضبط بسته‌های کوکائین که در جعبه‌های انباشته شده در داخل ظروف پنهان شده بود، داشت.

پلیس ایتالیا تخمین زده است که کوکائین کشف شده از بهترین کیفیت برخوردار بوده و می تواند بیش از 800 میلیون یورو از فروش خیابانی در ارمنستان به سود قاچاقچیان برساند.

تنها چند روز قبل از کشف و ضبط کوکائین در جعبه های موز در روز سه شنبه، پلیس گمرک اعلام کرد که در همان بندر، مقامات حدود 600 کیلوگرم کوکائین را در شش کامیون کانتینری کشف کردند که حامل میوه از اکوادور نیز بود. مقصد این محموله ها کرواسی، یونان و گرجستان بود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …