Vice در حال ورشکستگی است، BuzzFeed News مرده است. چه مفهومی داره؟ | مارگارت سالیوان

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

مندر مقاله مهم سال 2009، روزنامه ها و اندیشیدن به غیرقابل تصور، استاد باهوش دانشگاه نیویورک، کلی شیرکی، به این نکته اشاره کرد که روزنامه نگاری آنطور که ما دهه ها آن را می شناختیم به پایان رسیده است – و دلیل خوبی هم دارد.

دلیلش فقط در دو کلمه: اینترنت.

و او مطمئناً حق را ثابت کرد. به جز چند استثنای قابل توجه، روزنامه ها – زمانی هسته اصلی روزنامه نگاری آمریکایی – راست و چپ می میرند.

اکنون، شرکت‌های خبری رسانه‌های دیجیتال بزرگ، که زمانی امید بزرگ اخبار پس از چاپ بودند، به نظر می‌رسد در همین مسیر هستند. پایین، پایین، پایین.

در هفته‌ها و ماه‌های اخیر، اتاق‌های خبری دیجیتال بازدیدهای زیادی داشته‌اند. BuzzFeed News ناگهان بسته شد و تعداد زیادی از روزنامه نگاران بسیار با استعداد را بدون شغل رها کرد (و مبادا فکر کنید BuzzFeed صرفاً مکانی برای ویدیوهای ویروسی در مورد گربه ها است، به یاد بیاورید که بخش خبری آن در طول سال ها روزنامه نگاری های زیادی را برنده شده است). Vox Media اخیراً 7 درصد از کارکنان خود را اخراج کرده و بر اساس ارزیابی حدود نیمی از ارزش آن در سال 2015، پول جمع آوری کرده است.

سپس، روز دوشنبه، یک ضربه بزرگ دیگر: Vice در حال اعلام ورشکستگی بود. گزارش نیویورک تایمز بی دریغ بود و Vice را یک “غول بزرگ دیجیتالی پوسیده” نامید و اشاره کرد که در مقطعی تصور می شد ارزش آن 5.7 میلیارد دلار است.

درست همانطور که شیرکی بیش از یک دهه پیش آن را پیش‌بینی کرده بود، زیرا ظهور اینترنت را با ورود چاپخانه گوتنبرگ مقایسه کرد. ارتباط کاملاً مختل شده بود.

«انقلاب های واقعی اینگونه هستند. اشیای قدیمی سریعتر از اینکه چیزهای جدید در جای خود قرار گیرند، خراب می شوند. و در میان هرج و مرج متعاقب، دیدن اینکه چه اتفاقی می‌افتد بسیار سخت است: «اهمیت هر آزمایشی در لحظه‌ای که ظاهر می‌شود، آشکار نیست، تغییرات بزرگ متوقف می‌شوند، تغییرات کوچک گسترش می‌یابد.»

و همینطور در مورد رسانه های خبری – روزنامه نگاری، بیایید آن را بنامیم – در عصر دیجیتال. بسیاری از بزرگترین آزمایش ها با شکست مواجه می شوند.

مشکل در اخبار دیجیتال؟ مخاطب در بسیاری از موارد حضور داشت. اما سود حاصل نشد، یا حداقل به روشی پایدار نبود. درآمد تبلیغات دیجیتال که زمانی تصور می شد بر اساس اندازه مخاطب است، به جای آن به پلتفرم های رسانه های اجتماعی، به ویژه فیس بوک می رفت.

سرمایه‌گذاران خطرپذیر که منابع مالی سایت‌های خبری را تأمین کرده بودند، ناامید و بی‌صبر شدند.

بن اسمیت، سردبیر سابق BuzzFeed News، در پادکست آفلاین خود به جان فاورو گفت: «خیلی، خیلی چیزها اشتباه پیش رفتند. “. (افشا: من برای جانشینی اسمیت در BuzzFeed News استخدام شدم؛ من زود از رقابت کنار رفتم.)

اسمیت، که کتاب جدیدش، ترافیک، ظهور و افول رویای دیجیتال خبری را نشان می‌دهد، گفت: «اینترنت خود به نوعی در حال فروپاشی است». این ممکن است اغراق آمیز باشد، اما کاربران توییتر – و صدها روزنامه نگار اخراجی – به سختی می توانند مخالفت کنند.

بنابراین وقتی نوبت به اخبار در عصر کاملا دیجیتالی می شود، چه می شود اراده کار؟ چه چیزی نه تنها از نظر مالی، بلکه در تامین نیاز عمومی به اخبار و اطلاعات مبتنی بر واقعیت موفق خواهد بود؟

این یک سوال دشوار است زیرا ما هنوز کاملاً در چنگال انقلاب دیجیتال و هرج و مرجی هستیم که شیرکی تشخیص داد. برخی آزمایش ها با شکست مواجه می شوند. دیگران در حال گرفتن هستند.

دیدن موفقیت سایت های خبری دیجیتال اول با کیفیت مانند ProPublica که به شدت – البته نه منحصراً – به امور بشردوستانه وابسته است، دلگرم کننده است. نیویورک تایمز در عصر دیجیتال در حال پیشرفت است، تا حدی به دلیل ابتکاراتی که هیچ ارتباطی با اخبار ندارند – پازل های اعتیاد آور، یک برنامه آشپزی و سایت بررسی محصول به نام Wirecutter. وال استریت ژورنال دارای یک دیوار پرداخت غیرقابل نفوذ و مخاطبان ثروتمندی است که پوشش تجاری آن را ضروری می دانند. سایت خبری محلی کوچک Mississippi Today – که از طریق عضویت، رویدادها و امور بشردوستانه تأمین مالی می شود – ماه گذشته جایزه پولیتزر را دریافت کرد. این تنها هفت سال پیش تاسیس شد.

شرکت های خبری که متعلق به میلیاردرها هستند، مانند واشنگتن پست، ممکن است ثبات بیشتری نسبت به سایرین داشته باشند، اما همچنان با از دست دادن درآمد تبلیغاتی دست و پنجه نرم می کنند. حتی میلیاردرها هم نمی خواهند به طور نامحدود ضرر کنند. (این برای من به عنوان سردبیر Buffalo News، که زمانی متعلق به وارن بافت بود، روشن شد، که چند سال پیش پس از اینکه در مصاحبه ای اعلام کرد که صنعت چیزی جز «نان تست» شده است، به طور کامل از تجارت روزنامه خارج شد.)

آبان نیوز که متعلق به اسکات تراست است و توسط موقوفه آن پشتیبانی می شود، توسط خوانندگانش نیز حمایت می شود که جزء ضروری سلامت مالی فعلی آن است.

حقیقت این است که هیچ راه حل واحدی وجود ندارد – و این در اوایل انقلاب دیجیتال اصلاً تعجب آور نیست.

«درآمد متنوع» بهترین پاسخ اسمیت به مدل کسب و کار پایدار برای آینده روزنامه نگاری است.

راست میگه روزنامه‌ها بیش از حد به تبلیغات چاپی وابسته بودند و زمانی که در سال 2008 از صخره‌ای سقوط کرد، آنها نیز وابستگی داشتند. BuzzFeed و بسیاری دیگر روی مدل توزیع رسانه های اجتماعی شرط بندی کردند اما کاملاً متوجه نبودند که این پلتفرم ها دلارهای تبلیغات دیجیتال را از بین می برند.

عمیق ترین امید من این است که مصرف کنندگان اخبار – که به عنوان شهروندان نیز شناخته می شوند – و خیرین به طور یکسان اهمیت گزارش با کیفیت را درک کرده و مایل به حمایت از آن باشند.

در این دوران عدم اطمینان، اهمیت روزنامه‌نگاری خوب یک شرط مطمئن است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …