رئیس شرکت هواپیمایی ترکیش ایرلاینز به یورونیوز گفت: رشد خطوط هوایی «پایدار» است

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

احمد بولات، رئیس هیئت مدیره و کمیته اجرایی ترکیش ایرلاینز در مورد وضعیت فعلی صنعت هوانوردی جهانی، گسترش خطوط هوایی ترکیش و راه اندازی منوی غذاهای جدید آنها در پرواز صحبت می کند.

ترکیش ایرلاینز پس از ثبت بالاترین درآمد در سه ماهه اول خود به رکوردهای جدید ادامه می دهد و سود خالص 214 میلیون یورویی را گزارش می دهد که نسبت به 148 میلیون یورو در سال گذشته افزایش یافته است. این شرکت هواپیمایی در سپتامبر گذشته در جوایز جهانی Skytrax 2022 به عنوان بهترین ایرلاین اروپا انتخاب شد. رئیس هیئت مدیره و کمیته اجرایی، احمد بولات می گوید که این “موفقیت ساخته شده توسط زمان” است.

«ترکیش ایرلاینز 20 سال پیش 65 هواپیما داشت و ما فقط 10 میلیون مسافر داشتیم و درآمد 1.6 میلیارد یورو بود. سال گذشته ما بیش از 16.5 میلیارد یورو را ثبت کردیم که حدود 72 میلیون مسافر را با 395 هواپیما جابجا کردیم. او به یورونیوز گفت: امسال 414 هواپیما داریم.

آقای بولات در مراسم معرفی منوی مهمان نوازی جدید این شرکت هواپیمایی صحبت می کرد که امیدوار است آنها را به عنوان اولین شرکت هواپیمایی ستاره میشلین خارج از استانبول قرار دهد.

«کترینگ ما واقعاً شماره یک در جهان است. رازهای زیادی پشت آن نهفته است. اول از همه، ما از 80 درصد محصولات تازه کشت شده در ترکیه استفاده می کنیم. همچنین، ما از سرآشپزهای مجرب استفاده می کنیم. ما البته برای آخرین لمس سرآشپزهایی داریم. اما غذاها به صورت محلی و همچنین هر روز تازه تهیه می شوند. این راز است.» آقای بولات افزود.

کمبود خلبان یک چالش بزرگ است

آقای بولات در مورد چالش‌های جهانی که صنعت هوانوردی با آن مواجه است، گفت که زنجیره تامین، مشکلات موتور و کمبود خلبان نگرانی‌های کلیدی خواهد بود. در پاسخ به تقاضا، ترکیش ایرلاینز در مرکز آموزش خلبانی خود سرمایه گذاری کرده است.

ما می‌توانیم تا 200 خلبان در سال آموزش دهیم. در حال حاضر می‌خواهیم این تعداد را تا 2000 خلبان در سال افزایش دهیم، زیرا کل صنعت به خلبان نیاز دارد. ” او گفت.

حرکت رو به جلو ترکیش ایرلاینز در جایگاه خود در بازارهای خاورمیانه و همچنین هدف قرار دادن گردشگری از و به ایالات متحده، چین و کره سرمایه گذاری خواهد کرد.

“سفر تابستانی [2023] برای سه ماه اول بسیار خوب است، و به خصوص ما روی گردشگران آمریکایی تمرکز کرده ایم تا دو میلیون آمریکایی را به استانبول بیاوریم. سال گذشته یک میلیون آمریکایی آمدند و سال گذشته چین بسته شد، اکنون شروع به باز کردن کرده است… ما روی این موضوع تمرکز خواهیم کرد.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …