سازمان دیده بان بریتانیا مانع از معامله مایکروسافت به دستور رگولاتور ایالات متحده شده است | سازمان رقابت و بازار

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

ناظر رقابت بریتانیا اقدام به دستور کمیسیون تجارت فدرال در ایالات متحده را رد کرده است، زیرا از تصمیم ماه گذشته خود برای جلوگیری از خرید 69 میلیارد دلاری (55 میلیارد پوند) مایکروسافت از خالق ندای وظیفه، Activision Blizzard دفاع کرد.

سارا کاردل، مدیر اجرایی سازمان رقابت و بازار، در صحبت با نمایندگان مجلس در کمیته منتخب کسب و کار و تجارت، گفت که این نهاد فقط بر اساس ارزیابی خود از اعتبار یک ادغام عمل می کند.

کاردل گفت: “ما مطلقاً پیشنهاد آژانس های دیگر را انجام نمی دهیم، ما تجزیه و تحلیل خود را انجام می دهیم.” ما گروه‌های پانل مستقلی داریم که مسئول این تصمیم‌ها هستند و این مسئولیت‌ها را به‌طور باورنکردنی جدی می‌گیرند.»

کاردل به سوالات نماینده محافظه کار بیم افولامی پاسخ می داد که مدیر اجرایی را تحت فشار قرار داد تا جزئیات ارتباطات CMA با FTC را در آستانه تصمیم بحث برانگیز برای مسدود کردن معامله ارائه دهد.

او گفت که یک توافق قانونی به CMA اجازه می دهد تا در مورد جزئیات با کمیسیون اروپا صحبت کند، اما چنین معافیتی برای FTC وجود ندارد و از “مکالمات دقیق” در مراحل آخر تحقیق در مورد ادغام جلوگیری می کند.

روز دوشنبه، کمیسیون اروپا تصمیم گرفت تا همین ادغام را مجاز کند. FTC در تلاش برای جلوگیری از آن شکایت کرده است و تصمیم نهایی را به دادگاه می اندازد.

کاردل گفت: «استاندارد ما در بریتانیا این است که باید بر اساس توازن احتمالات مشخص کنیم که احتمال اینکه ادغام منجر به کاهش رقابت شود، بیشتر است.

«استاندارد در ایالات متحده یک استاندارد دعوی قضایی است، اما تحلیل ذاتاً یکسان است. مبنای شواهد ذاتاً یکسان خواهد بود. این در مورد کمیسیون اروپا نیز صادق است. سپس ارزیابی ما توسط دادگاه تجدید نظر رقابت در بریتانیا مورد بررسی قضایی قرار می گیرد. این یک فرآیند سخت‌گیرانه است و ما آن را به‌طور باورنکردنی جدی می‌گیریم تا مطمئن شویم که پرونده ما به خوبی اثبات شده است.»

کاردل و رئیس CMA، مارکوس بوکرینک، هر دو به شدت این اتهامات مبنی بر اینکه تصمیم برای جلوگیری از معامله به اعتبار بین‌المللی بریتانیا لطمه زده است را رد کردند.

بوکرینک گفت: «من این قول را به چالش می‌کشم که بر اعتماد بین‌المللی در انجام تجارت در بریتانیا تأثیر می‌گذارد و بهترین راه برای تأمین اعتماد، چشم پوشی از ادغام‌های ضدرقابتی است.

من نگران این تصور هستم که بریتانیا اجازه می دهد ادغام های ضدرقابتی پیش برود و رقابت در بازارها را محدود کند.

بریتانیا همیشه تشویق کرده است و وظیفه CMA است که از بازارهای رقابتی باز حمایت و تشویق کند. بنابراین، تمام تصمیمات ما کاملاً در مورد تشویق و ترویج بازارهای رقابتی باز است که در آن نوآوران می توانند آزادانه جریان داشته باشند.”

کاردل افزود: «وقتی به نقش مرجع رقابت به صورت استراتژیک نگاه می‌کنیم، تأثیر تصمیم‌هایی که گرفته‌ایم و تأثیری که برای اردوگاه بریتانیا دارد، از جمله شهرت خارجی را در نظر خواهیم گرفت. من معتقدم که رقابت قوی یک سیگنال بسیار مثبت برای بریتانیا است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …