برخورد منچین با دولت بایدن بر سر قانون آب و هوا

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

از زمانی که سناتور جو مانچین سوم، دموکرات محافظه‌کار ویرجینیای غربی، رای حیاتی را در سال گذشته به قانون کاهش تورم داد و بزرگترین پیروزی قانونگذاری خود را تا به امروز به رئیس جمهور بایدن داد، این لایحه او را از نظر سیاسی تحت فشار قرار داده است.

تعداد نظرسنجی‌های آقای مانچین در ایالت کاملاً جمهوری‌خواه و غنی از زغال‌سنگ سال گذشته پس از ایفای نقش مهمی در نوشتن قوانین آب و هوایی، بهداشت و مالیات کاهش یافت. او از آن زمان برای تغییر نام قانون حامی محیط زیست تلاش کرد و به رای دهندگان گفت که این قانون نه تنها با تغییرات آب و هوایی مبارزه می کند بلکه تولید سوخت فسیلی در ایالات متحده را تضمین می کند.

این سناتور که سال آینده مجدداً در انتخابات شرکت می‌کند و با نامزدی ریاست‌جمهوری خود در حال معاشقه است، نوعی جنگ قانونی علیه اقدامی که به اجرای کنگره کمک کرد اعلام کرده است. او اظهار ناامیدی و ناامیدی نسبت به آنچه را که «برنامه رادیکال آب و هوا» می‌خواند، ابراز کرده است که به گفته وی، اجرای قانون توسط دولت بایدن را هدایت می‌کند. و او هنوز هم از اینکه همکارانش نتوانستند یکی از اولویت های اصلی او را بگنجانند، عصبانی است: ابتکار عمل برای سرعت بخشیدن به مجوز پروژه های انرژی.

آقای مانچین ماه گذشته به شبکه فاکس نیوز رفت و تهدید کرد که تلاش خواهد کرد به لغو این قانون رای دهد – او گفت: “من به لغو لایحه خودم رای خواهم داد” – با جمهوری خواهانی که خواستار لغو چندین مفاد آن در این قانون شده اند. مبادله برای افزایش سقف بدهی

و آقای مانچین که از نقش خود به عنوان یک معامله‌گر دو حزبی در کاپیتول هیل لذت می‌برد، همچنین با کوین مک کارتی، رئیس مجلس نمایندگان، در مورد مصالحه احتمالی در مورد سقف بدهی که شامل مجوز انرژی، یکی از چندین زمینه‌ای است، صحبت کرده است. در گفتگوهای بین کاخ سفید و مقامات کنگره به عنوان وصله احتمالی زمینه مشترک ظاهر شده اند.

آقای مانچین گفت: «ما کاملاً باید مجوز اصلاحات را به نفع کشورمان انجام دهیم.

موقعیت او منعکس کننده آسیب پذیری های سیاسی و حداقل یکی از جریان های متقاطع در مذاکرات بدهی دو حزبی است.

در حال حاضر، به نظر می رسد سناتور در مسیر جنگ علیه دولت بایدن در مورد قانون سیاست داخلی امضا شده آن قرار دارد. هزینه پیش‌بینی‌شده آن با آغاز پرداخت اعتبار مالیاتی صورتحساب مجاز برای وسایل نقلیه الکتریکی توسط دولت، افزایش یافته است. آقای مانچین از غیرضروری و بیهوده بودن اعتبارات شکایت کرده و دولت را به کندی در تصویب اجاره نامه تولید انرژی داخلی متهم کرده است.

آقای مانچین، که منافع مالی شخصی در صنعت زغال سنگ دارد، هفته گذشته نیز قول داد که همه نامزدهای آژانس حفاظت از محیط زیست را به دلیل پیشنهادی برای هدف قرار دادن انتشار گازهای گلخانه ای نیروگاه مسدود کند.

او هفته گذشته گفت: “ما به آنها اجازه نخواهیم داد که با این موضوع کنار بیایند.” “ما همه چیز را تعطیل خواهیم کرد.”

این وضعیت یک معمای سیاسی برای حزب آقای مانچین ایجاد کرده است. اگر امید واقع بینانه ای برای حفظ کرسی و حفظ اکثریت اندک خود در سنا دارند، دموکرات ها به شدت به او برای نامزدی مجدد برای انتخابات نیاز دارند. او هنوز به انجام این کار متعهد نشده است، حتی در شرایطی که دو جمهوری خواه – از جمله فرماندار ایالت، جیم جاستیس – اعلام کرده اند که قصد دارند به دنبال آن باشند.

در عوض، آقای مانچین آشکارا با نامزدی در برابر آقای بایدن برای ریاست جمهوری تحت عنوان No Labels، یک سازمان سیاسی که توسط کمک کنندگان ثروتمند حمایت می شود و خود را یک گروه میانه رو معرفی می کند، معاشقه می کند. این حزب با امید به ایجاد امکان برای آقای مانچین – یا یک میانه رو دیگر – به صندوق های رای ریاست جمهوری در آلاسکا، آریزونا، کلرادو، اورگان و یوتا دسترسی پیدا کرده است تا تحت لوای خود به عنوان یک نامزد مستقل شرکت کند.

آقای مانچین مدت کوتاهی پس از ورود آقای جاستیس به مجلس سنا اعلام کرد: “اشتباه نکنید، من در هر مسابقه ای که شرکت کنم پیروز خواهم شد.”

دموکرات‌ها احتمال نامزدی ریاست‌جمهوری منچین را برای این حزب فاجعه‌بار می‌دانند، اما اطمینان می‌دهند که دونالد جی. ترامپ، رئیس‌جمهور سابق در انتخابات 2024 پیروز خواهد شد. اما برخی از نظرسنجی‌های اخیر نشان می‌دهد که آقای بایدن از ترامپ عقب‌تر است و برخی از نزدیکان آقای مانچین می‌گویند که معتقدند اگر آقای بایدن شکست بخورد، می‌تواند فرصتی داشته باشد.

سناتور اخیراً در تماسی با بیش از 200 کمک کننده ظاهر شد که در آن صحبت از جمع آوری 70 میلیون دلار برای حضور در یک شخص ثالث بود.

بر اساس صدای تماس که توسط Puck News به دست آمده است، آقای مانچین به اهداکنندگان گفت: «برای اینکه رهبر جهان آزاد باشید، باید رهبری کنید.

افراد نزدیک به او انگیزه دیگری نیز می بینند: اگر آقای مانچین احساس کند که در کاپیتول هیل مؤثر است و حزبش به حرف هایش گوش می دهد، احتمال دارد که برای انتخابات مجدد شرکت کند. آنها می گویند اگر او از حزب خود ناامید شده و در سنا بدبخت است، به احتمال زیاد گزینه های دیگر را بررسی خواهد کرد.

نانسی جاکوبسون، مدیر اجرایی No Labels، گفت که سازمان او در تلاش است تا نامزد ریاست جمهوری را در همه 50 ایالت به عنوان یک “سیاست بیمه” در صورتی که دو حزب بزرگ نامزدهایی را معرفی کنند که اکثر آمریکایی ها از آنها حمایت نمی کنند، بیاورد.

خانم بایدن می‌گوید: «اگر بایدن واقعاً بخواهد توافقی در مورد سقف بدهی انجام دهد یا بایدن واقعاً بخواهد مرز و مهاجرت را حل کند و واقعاً بخواهد این مشکلات را که اکثر آمریکایی‌ها می‌خواهند حل کنند، حل کند، جایی برای ما باقی نمی‌ماند.» جیکوبسون در مصاحبه ای گفت. “تعداد او افزایش خواهد یافت و ما به خانه خواهیم رفت.”

ناامیدی آقای مانچین از قانون کاهش تورم در دسامبر آغاز شد، زمانی که او فهمید که جانت ال. یلن، وزیر خزانه داری، به جای محدود کردن آنها به استفاده تجاری، آنطور که او می خواست، اعتبار مالیاتی برای طیف وسیعی از وسایل نقلیه الکتریکی را مجاز می کند.

مقامات وزارت خزانه داری گفتند که آنها به سادگی از قانون مطابق نوشته شده پیروی می کنند. اما آقای مانچین استدلال کرد که هرگز قصد او این نبوده است.

او به خانم یلن نوشت، این اعتبارات «فقط برای استفاده تجاری در نظر گرفته شده بود، و بخش شما باید از نیت کنگره پیروی کند».

تا حدی به دلیل اینکه اعتبارات مالیاتی برای وسایل نقلیه الکتریکی بسیار محبوب شده است، این قانون به طور قابل توجهی از نظر هزینه افزایش یافته است و آقای منچین را که خود را یک شاهین کسری بودجه می داند، خشمگین کرده است. دفتر بودجه کنگره تخمین می زند که اعتبارات مالیاتی بر آب و هوا و انرژی پاک این قانون حداقل 180 میلیارد دلار بیشتر از پیش بینی اولیه هزینه خواهد داشت.

این سناتور همچنین ابراز نگرانی کرده است که دولت بایدن در مورد تایید اجاره نامه برای تولید انرژی داخلی سست بوده است و استدلال می کند که مقامات تمایلی به انجام این کار ندارند مگر اینکه با حکم دادگاه مواجه شوند. یکی از مقامات دولتی که روی اجرای این قانون کار می کند، گفت که کاخ سفید “پیش بینی می کند در ماه های آینده تعدادی فروش انجام شود.”

آقای مانچین همچنین از جان پودستا، مشاور ارشد کاخ سفید انتقاد کرد که او را متهم کرد که اظهاراتی فراتر از غیرمسئولانه بودن برای گفتن اینکه شرکت‌های چینی «بازیگران بزرگ» در تولید انرژی آمریکا خواهند بود، ارائه کرده است.

جمهوری خواهان عجله کرده اند تا از درگیری بین آقای منچین و دولت بایدن استفاده کنند. کمیته ملی سناتور جمهوری خواه اخیراً تبلیغی را منتشر کرد که در آن قول آقای مانچین برای لغو لایحه خودش را برجسته می کرد.

سناتور شلی مور کاپیتو، جمهوری خواه ویرجینیای غربی که از آقای عدالت حمایت کرده است، گفت: «سناتور به وضوح در ویرجینیای غربی اعلام کرد که لایحه را نوشته است. غیرعادی است که بخواهیم لایحه‌ای را که نوشته‌اید لغو کنیم، اما می‌دانم که او بالاخره متوجه چیزی شده است که همه ما می‌دانیم: اگر نوشتن قوانین و مقررات را به این دولت بسپارید، آنها به قانون پایبند نیستند. “

اما آقای مانچین قصد دارد از هر اهرمی که در اختیار دارد، دولت بایدن را متقاعد کند که همه چیز را به روش خودش ببیند. کارکنان او مرتباً با مقامات صحبت می کردند و او به طور مستقیم با آقای پودستا تماس می گرفت.

سناتور جان هیکنلوپر، دموکرات کلرادو که با آقای مانچین در کمیته انرژی حضور دارد، گفت: «وقتی جو مانچین چیزی می گوید، واقعاً در مورد آن صادق است. او افزود: «ما قطعاً می‌خواهیم به تولید دوباره در این کشور انگیزه بدهیم، و این چیزی است که جو واقعاً برای آن می‌جنگد».

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …