رئیس جدید وودافون هنوز نیاز به رادیکالیسم دارد | نیلز پراتلی

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

منقابل توجه است که یک شرکت، حتی شرکتی به بزرگی Vodafone، می تواند 11000 شغل را در طول سه سال کاهش دهد، اما همچنین بگوید که هیچ صرفه جویی در هزینه خالص به پایان نخواهد رسید. سود تصوری 250 میلیون یورو (220 میلیون پوند) به طور کامل توسط سرمایه گذاری مجدد مصرف می شود. زندگی در دنیای ارتباطات بزرگ اروپایی چنین است – چند برد ساده وجود دارد.

نکته در مورد Vodafone، با این حال، این است که عملکرد مالی آن بدتر از بسیاری از همتایان خود است. مارگریتا دلا واله، مدیر اجرایی جدید، روز سه‌شنبه و به سهامداران گفت: «عملکرد ما به اندازه کافی خوب نبوده است. قیمت سهم که در روز سه شنبه 7 درصد کاهش یافت، در پنج سال گذشته بیش از نصف شده است.

دلا واله به عنوان مدیر مالی سابق، کاندیدای خودی برای شغل برتر بود، و بنابراین ایده همه برای شروعی تازه نیست. با این حال، می‌توان این را به نفع او گفت: در بخش ساده‌زبان، او ارتقاء یافته‌ای نسبت به سلف خود نیک رید است.

در حالی که به نظر می‌رسید Read دائماً بهانه‌هایی برای شکست‌ها می‌آورد (تا جایی که حتی هیئت مدیره معمولی وودافون مجبور به عمل می‌شد)، دلا واله آزاد است اعتراف کند که رویکرد طی چند سال گذشته «بیش از حد افزایشی» بوده است و شرکت خود را با پیچیدگی داخلی گیج کرده است.

تهاجم در آلمان، که در نهایت به قیمت کار رید تمام شد، مرهون ناکامی دفتر مرکزی در پدینگتون و مدیریت در زمین در درک اهمیت تغییر در قوانین مصرف کننده محلی بود. رقبای سرسخت از فرصت استفاده کردند و سهمی در بزرگترین بازار Vodafone (30 درصد از درآمد گروه) به دست آوردند. بنابراین، بله، نسخه دلا واله برای ساختار مدیریتی ساده‌تر، دفتر مرکزی کوچک‌تر و مسئولیت‌پذیری محلی‌تر درست به نظر می‌رسد. سال‌هاست که منتقدان به مرکز متورم Vodafone اشاره کرده‌اند.

با این حال، تقاضای موازی مبنی بر اینکه Vodafone باید ساده‌تر باشد به معنای داشتن عملیات‌های زیرمقیاس کمتر چیست؟ آنجا بود که سیگنال دلا واله به هم خورد.

دلا واله گفت: در اسپانیا (9٪ از درآمد)، جایی که Vodafone در آخرین دور ادغام بازار از کناره‌های خود دور شد، “بررسی استراتژیک” دیگری وجود خواهد داشت، اما “هیچ راه حل سریعی وجود ندارد”. در ایتالیا (11%)، جایی که رید یک معامله را رد کرد، به نظر می‌رسد این طرح برای ادامه کار است. سپس بریتانیا (14٪) است، جایی که مذاکرات با Three در مورد ترکیبی هنوز به توافقی منجر نشده است. توافق هنوز راهی برای شرط بندی است، اما یک سوال کلیدی این است که تنظیم کننده رقابت چه راه حل هایی را درخواست می کند. پاسخ ممکن است سریع نباشد

و متأسفانه برای دلا واله، این تنها معامله است که احتمالاً به قیمت سهام جان می بخشد. تعهدات او در مورد بهبود کیفیت خدمات به مشتریان شایسته است، اما سرمایه گذاران تمایل دارند چنین مطالبی را به عنوان خوانده شده در نظر بگیرند. اگر Vodacom، کسب و کار آفریقایی، باقی بماند، در این صورت باید یک یا چند بازار بزرگ اروپایی از نظر ساختاری اتفاق بزرگی برای جابجایی صفحه بیفتد.

آشکارترین نمودار در ارائه دلا واله، نمودار مربوط به بازده سرمایه بود. بریتانیا، ایتالیا و اسپانیا بازدهی کمتر از هزینه سرمایه گروه را ثبت کردند و حتی آلمان – جایی که Vodafone رهبر بازار است – فقط “در حدود” هزینه سطوح سرمایه بود. این یک موقعیت شروع بسیار ضعیف است. سود سهام این بار برگزار شد، اما بازدهی 9 درصدی می گوید که بازار برای چه مدت دیگر متعجب است.

حضور در بال (و اکنون در هیئت مدیره) گروه مخابرات امارات با 14.6 درصد سهام، امکان مبهم هیجان جایگزین را ارائه می دهد. با این حال، در واقع، یک چرخش به توانایی دلا واله در تضمین معاملات ارزش‌آفرین مربوط می‌شود. اگر هیچ چیز دیگری تغییر نکند، وودافون، حتی با 11000 کارگر کمتر، همچنان مانند یک شرکت بزرگ به نظر می رسد که در حال حاضر با تخفیف هنگفتی نسبت به مجموع فرضی قطعاتش ارزش گذاری شده است. امروز هیچ کس این سازه را طراحی نمی کند.

دلا واله سزاوار شک و تردید در اولین سفر بزرگ خود در شهر است، اما آخرین سقوط قیمت سهام را نمی توان صرفاً به دلیل پیش بینی ضعیف جریان نقدینگی برای امسال مقصر دانست. بخشی از آن مطمئناً این حس را منعکس می‌کند که با وجود تمام صراحت او در مورد عملکرد Vodafone، سرمایه‌گذاران هنوز متوجه نشده‌اند که او چقدر آماده است تا وودافون را به اندازه منسجم کاهش دهد. کنسرت سختی است، اما روحیه سهامداران برای حداکثر رادیکالیسم است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …