نگرانی های انحصاری FTC را مجبور به شکایت برای جلوگیری از معامله بیش از 26 میلیارد دلاری Amgen برای Horizon می کند.

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

تنظیم‌کننده‌های فدرال برای جلوگیری از قرارداد بیش از ۲۶ میلیارد دلاری سازنده داروی بیوتکنولوژی Amgen برای Horizon Therapeutics شکایت می‌کنند.

شکایت Amgen FTC

فایل – این عکس نشانه‌هایی را در خارج از مقر Amgen در Thousand Oaks، کالیفرنیا در 9 نوامبر 2014 نشان می‌دهد. تنظیم‌کننده‌های فدرال برای جلوگیری از معامله بیش از 26 میلیارد دلاری سازنده داروی بیوتکنولوژی Amgen برای Horizon Therapeutics شکایت می‌کنند. کمیسیون تجارت فدرال روز سه شنبه، 16 می 2023، گفت که این معامله که در دسامبر گذشته اعلام شد، به آمگن اهرمی ناعادلانه برای جلوگیری از رقابت برای داروهای Horizon می دهد. (AP Photo/Mark J. Terrill, File)

آسوشیتدپرس

ایالات متحده در حال تلاش برای جلوگیری از خرید پیشنهادی 26 میلیارد دلاری Horizon Therapeutics توسط سازنده داروی بیوتکنولوژی Amgen به دلایل ضد انحصار است.

کمیسیون تجارت فدرال روز سه شنبه گفت که این معامله که در ماه دسامبر اعلام شد، به آمگن اهرمی ناعادلانه برای جلوگیری از رقابت برای داروهای Horizon می دهد. FTC گفت که این معامله موقعیت انحصاری Horizon را در درمان بیماری های چشم تیروئید و نقرس مقاوم به درمان مزمن تثبیت می کند.

آمگن بلافاصله به درخواست آسوشیتدپرس برای اظهار نظر پاسخ نداد.

شرکت کالیفرنیایی در ماه دسامبر اعلام کرد که این خرید به آن امکان می دهد تا در درمان بیماری های نادر گسترش یابد.

Horizon Therapeutics PLC، مستقر در دوبلین، ایرلند، درمان های بالقوه ای را برای بیماری های خودایمنی و التهابی شدید توسعه می دهد. پرفروش ترین آن، Tepezza، تنها در ایالات متحده تایید شده است و برآمدگی چشم و دوبینی ناشی از بیماری تیروئید چشم را درمان می کند.

FTC روز سه‌شنبه اعلام کرد که این قرارداد به Amgen اجازه می‌دهد تا از تخفیف‌هایی در داروهای موجود خود استفاده کند تا پرداخت‌کنندگان قبوض مانند مدیران مزایای داروخانه‌ها را تحت فشار قرار دهد تا از Tepezz و Krystexxa، درمانی برای نقرس مقاوم به درمان مزمن، حمایت کنند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …