“آخرالزمانی بود”: تیم ریچاردز از Vue در مورد سقوط و بازگشت سینما | صنعت فیلم

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

تیim Richards در حال جشن گرفتن نقطه عطفی است که می ترسید نبیند – بیستمین سالگرد ایجاد Vue، بزرگترین زنجیره سینمای خصوصی اروپا. این دستاورد در همه‌گیری، زمانی که بزرگ‌ترین اپراتورهای سینمای جهان به لبه پرتگاه رانده شدند، نامطمئن به نظر می‌رسید.

ریچاردز که خودش در حال ریکاوری است، می‌گوید: «وقتی نوزاد شما، فرزند اول شماست، خیلی سخت است.» بومی کانادا

او درباره دوره ای می گوید: «این آخرالزمانی بوده است. [financial survival] تجزیه و تحلیل در مورد بسته شدن کامل برای چند سال. هدف من در آن زمان نجات شرکت و مشاغل بود و این در نهایت تا سپتامبر انجام نشد. فقط در آن زمان متوجه شدم که وضعیت شرکت خوب است.»

البته “خوب” نسبی است. ریچاردز و حامیانش از زمان تأسیس در 13 می 2003 – پس از انعقاد قراردادی 250 میلیون پوندی برای خرید 36 سینمای وارنر ویلج بریتانیا، و تبدیل Vue به دومین زنجیره بزرگ بریتانیا یک شبه – از مجموعه ای از معاملات پرسود برخوردار شده اند. Vue طی دو دهه گذشته توسط مالکان جدید خریداری شده است.

با این حال، آخرین معامله نجات‌دهنده او – بازسازی ۱ میلیارد پوندی در ژانویه که ارزش سهام مالکان Vue و ۲۶ درصد سهام مدیریت را از بین برد – یکی از آن لحظات نبود.

ریچاردز می گوید: «من شخصاً پول زیادی از دست دادم. “هدف نجات همه کسانی بود که به ساخت شرکت کمک کردند: ما 5000 کارمند در اینجا و 9500 کارمند در سراسر اروپا داریم، و هیچ کس رها نشد، بنابراین فکر می کنم ما در آن موفق شدیم. ما ترازنامه تمیز شده ای داریم، پول جدیدی وارد کرده ایم، و حتی یک سایت را رها نکرده ایم.»

در حالی که سازمان بهداشت جهانی رسما پایان کووید را به عنوان یک وضعیت اضطراری جهانی در این ماه اعلام کرد، سلامت صنعت سینمای جهانی همچنان شکننده است.

Cineworld که در فهرست لندن قرار دارد، دومین زنجیره بزرگ جهان، با ناتوانی در تامین مالی انباشت بدهی 5 میلیارد دلاری (4 میلیارد پوندی) برای خروج از سیستم حفاظت ورشکستگی در ایالات متحده مبارزه می کند. و ارزش بازار AMC، بزرگترین زنجیره زنجیره ای جهان و مالک Odeon در بریتانیا، همچنان در یک سوم سطح قبل از همه گیری خود کاهش می یابد.

ریچاردز در حال لبخند زدن برای پرتره بیرون از سینما Vue در یک ساختمان قدیمی باشکوه، با رنگ‌های کرم، خاکستری و نارنجی
تیم ریچاردز: “کووید در واقع ثابت کرد که مدل سینما شکسته نشده است.” عکس: سوفیا ایوانز/آبزرور

ریچاردز می گوید: دیدگاه من تغییر نکرده است: 12 تا 18 ماه آینده دوره تثبیت خواهد بود. بسیاری از شرکت ها برای فروش هستند – مانند استرالیا، خاورمیانه و فرانسه. تعدادی از زنجیرهای باکیفیت که پس از شیوع بیماری همه گیر شده اند برای فروش به فروش می رسند. ما هنوز از جنگل بیرون نیامده‌ایم.»

برای ریچاردز، که زمانی که یک فرآیند ورشکستگی در ایالات متحده صاحبان آن را مجبور کرد حداقل به فکر فروش باشند، نگاهی تقریباً اجباری به دارایی‌های Cineworld انداخت، خطر از دست دادن همه چیز برای دستیابی به موفقیت بخشی از آرایش او است.

او که پسر یک کمیسر تجارت کانادایی بود، 10 سال اول زندگی خود را در برزیل گذراند و سپس مدرسه را در نوجوانی ترک کرد تا رویای خود را که یک اسکی باز در سطح جهانی بود، با هدف تشکیل تیم المپیک کانادا دنبال کند.

او سه سال را وقف این هدف کرد و روی سکوهای نفتی کار کرد تا هزینه مربیگری را بپردازد، قبل از اینکه در نهایت متوجه شد که نمی‌تواند به درجه بالایی برسد. او می‌گوید: «از لحاظ فنی من یک دانش‌آموز ترک تحصیل کرده‌ام. من خیلی تلاش کردم و مدرسه را ترک کردم تا تمام وقت تمرین کنم. اگر برای رویای کانادایی تلاش نمی‌کردم، تا آخر عمر پشیمان بودم.»

او به عنوان یک دانشجوی بالغ به تحصیل بازگشت و مدرکی در علوم سیاسی و اقتصاد گرفت و به دنبال آن دانشکده حقوق گرفت که منجر به استخدام در شرکت حقوقی بزرگ Freshfields در ادغام و ادغام شد. با این حال، رکود در اوایل دهه 1990 به این معنی بود که کار M&A در زمین ضعیف بود: “این کار عالی بود، من شرکت را دوست داشتم، اما کاری برای انجام دادن وجود نداشت.”

آگهی استخدام در فایننشال تایمز برای نقشی در یک استودیو ناشناس در نهایت زندگی او را تغییر می دهد.

پس از 11 مصاحبه، ریچاردز در UCI، یک سرمایه‌گذاری مشترک زنجیره‌ای سینما بین استودیوهای هالیوود پارامونت و یونیورسال، این پست را به دست آورد و در اواسط دهه 1990 به هالیوود رفت و در نقش توسعه تجاری برای برادران وارنر به لس‌آنجلس رفت.

با دیدن زنجیره سینمای کارفرمایش، روستای وارنر، که در گزارش سالانه شرکت مادر تایم وارنر در سال 1998 به عنوان یک “دارایی غیر اصلی” توصیف شده بود، لحظه خطرناک بعدی را برای او فراهم کرد. او می گوید: «نوشته روی دیوار بود. من دیدم که زندگی استودیویی چگونه است. فکر می‌کردم می‌توانم کاری متفاوت و با کسری از قیمت انجام دهم.»

ریچاردز که اولین تجربه‌اش از فیلم روی پرده بزرگ، ورود مخفیانه به سینمای ریودوژانیرو در هفت سالگی و دیدن کشتن مرغ مقلد، توانست پول کافی برای خرید شش سینما جمع آوری کند.

اولین بار در لیوینگستون، اسکاتلند، در سال 2000 افتتاح شد، اما ریچاردز همیشه چشمش به بستن قرارداد با وارنر ویلج بود. سه سال بعد او این کار را انجام داد و کسب و کار خود را تا نزدیک به ورشکستگی کشاند تا Vue را تشکیل دهد. این مرد 64 ساله خستگی‌ناپذیر می‌گوید: «از یک گاراژ به یک دفتر کوچک بالای یک رستوران یونانی در چیسویک رفتم تا جایی که امروز هستیم. “و من هیچ قصدی برای کاهش سرعت ندارم.”

در واقع، مسیر آهسته جایی نیست که بتوان انتظار داشت ریچاردز را پیدا کند: او می‌خواهد عشق خود به موتوراسپرت را جلب کند و با یک لامبورگینی در مسابقه‌ای در یک رویداد آتی در سیلورستون شرکت کند. ریچاردز، که گواهینامه مسابقه خود را زمانی که در کالیفرنیا زندگی می کرد، دریافت کرد، می گوید: “احتمالاً یک سال از من باقی مانده است، زیرا هنوز در حال مسابقه با جوانان 17 ساله هستم.”

او که این روزها در لندن مستقر است، با همسرش سیلوی که در دانشکده حقوق با او آشنا شد زندگی می کند و سه فرزند دارد که هیچ کدام در دنیای پر زرق و برق فیلم کار نمی کنند. او می‌گوید: «هیچ‌کدام از آن‌ها من را در کسب‌وکار دنبال نکرده‌اند. “من فکر می کنم مهم است که مسیر خود را بسازید و راه خود را پیدا کنید، کاری که همه آنها با موفقیت انجام می دهند.”

و در مورد کسب و کار سینما، به آرامی اما مطمئناً در حال بازگشت به حالت کامل است. در حالی که امسال هنوز حدود 20 درصد کمتر از قبل از همه‌گیری اکران خواهد شد، و تحلیلگران Omdia پیش‌بینی می‌کنند که باکس آفیس بریتانیا حدود 200 میلیون پوند کمتر از سطح رکورد سال 2019 باشد، انتظار می‌رود که سال آینده تقریباً به روال عادی بازگردد. با وجود تاثیر اعتصاب فیلمنامه نویسان فعلی.

جو تقریباً تشییع جنازه ای که در این صنعت در طول همه گیری همه گیر وجود داشت، زمانی که استودیوهای هالیوود سینماها را با اکران دیجیتالی مستقیم برای طرفداران دور می زدند، از بین رفته است، زیرا این آزمایش بزرگ از نظر تجاری برای اکثر فیلم ها ناموفق بود.

ریچاردز به یک ولتاژ تقریباً کامل اشاره می‌کند – حتی استریم‌کننده‌های اپل و آمازون بودجه سالانه 1 میلیارد دلاری را برای ساخت فیلم‌هایی برای اکران در صفحه‌های بزرگ متعهد می‌کنند – زیرا سینمای اثبات شده بازگشته است.

ریچاردز که یک چشم به بازگشت به سبک هالیوودی برای Vue در قالب یک حرکت بالقوه بازار سهام در آینده دارد، می‌گوید: «کووید در واقع ثابت کرد که مدل سینما شکسته نشده است. «مخاطبان آنجا هستند. آنها هرگز ما را ترک نکردند.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …