مقامات فوتبال ایالات متحده در مورد آسیب سر به عنوان 4 بازیکن سابق دیگر به CTE صحبت خواهند کرد

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

جیمی فرایات، ستاره فوتبال انگلیسی، به دلیل توانایی اش در زدن توپ با سر شهرت داشت، و دلیل قدرت او ممکن است آسیبی باشد که به مغزش وارد کرد.

فریات که هنوز در اواخر دهه 70 خود از نظر بدنی آماده بود، تنیس بازی می کرد اما نمی توانست امتیاز خود را حفظ کند یا به خاطر بیاورد که قرار بود در کدام سمت تور باشد. او تقریباً 50 سال در لاس وگاس زندگی کرد اما هنگام دوچرخه سواری در محله شروع به گم شدن کرد.

همسرش، والری، این هفته گفت: «من مجبور شدم یک ردیاب روی او بگذارم. من به او زنگ می‌زدم و می‌گفتم: بس کن. من می آیم تو را بیاورم.»

فریات، قهرمان لیگ فوتبال آمریکای شمالی که 18 سال در بریتانیا بازی کرد، یکی از چهار بازیکن حرفه ای سابق فوتبال است که به تازگی به آنسفالوپاتی تروماتیک مزمن مبتلا شده است. بنیاد میراث ضربه مغزی روز سه‌شنبه اعلام کرد که جیمی کانوی، سرمربی حرفه‌ای انگلیسی و سرمربی ایالت اورگان، جیمی گابریل، هافبک اسکاتلندی و سیاتل NASL، و فرانی پانتووسکو، قهرمان NCAA، نیز به بیماری مغزی تحلیل‌برنده مبتلا شده‌اند که با ضربه مغزی در ورزشکاران، کهنه سربازان رزمی مرتبط است. و دیگرانی که ضربه های مکرر سر را تجربه کرده اند.

والری فریات گفت که شوهرش چندین ضربه مغزی تشخیص داده شده است، اما محققان CTE معتقدند که این بیماری می‌تواند ناشی از ضربات زیر ضربه‌ای مکرر به سر باشد.

در فوتبال، این به معنای ضربه زدن به توپ است.

جیمی یک ضربه سر موثر توپ بود. والری فریات گفت: او در این کار بسیار ماهر بود. بسیاری از بازیکنان آن دوران گفتند که او بهترین ضربه سر توپی بود که تا به حال دیده بودند.

تشخیص‌های جدید در حالی مطرح می‌شوند که مقامات فوتبال در شیکاگو برای یک نشست آسیب سر در شیکاگو گرد هم می‌آیند، کنفرانسی که توسط US Soccer و لیگ‌های برتر مردان و زنان آمریکایی برگزار می‌شود و وعده «دو روز ارائه و بحث‌های پانل به رهبری متخصصان پزشکی، سهامداران و محققان را می‌دهد». ”

اما محققان CTE و خانواده‌های مبتلایان به این بیماری می‌گویند که دستور کار، فهرست مهمانان – و حتی نام – تمایلی به ارائه ظاهر آسیب‌های مغزی را که بخشی از گرایش بین لیگ‌های ورزشی برای کم‌اهمیت جلوه دادن طولانی‌مدت است، نشان می‌دهد. اثرات کوتاه مدت ضربه مغزی و اقدامات تاخیری که می تواند از آنها جلوگیری کند.

دکتر آن مک کی، مدیر مرکز CTE دانشگاه بوستون – بانک مغزی که تحقیقات در مورد این بیماری را انجام داده است، می گوید: «در راگبی و هاکی و البته هنوز هم، ما با آن آشنا هستیم. از دست دادن حافظه، نوسانات خلقی خشن، افسردگی و سایر مشکلات شناختی.

“متاسفم. من در مورد این اجلاس‌ها دیدگاهی ضعیف دارم.» او گفت: «فکر می‌کنم آنها تا حد زیادی یک تولید شیرین کاری روابط عمومی هستند تا مردم فکر کنند که آسیب و وضعیت را جدی می‌گیرند. اما آنها در نمایش آنقدر سطحی هستند … که نتیجه یک نتیجه قطعی است.”

یکی از سخنگویان فوتبال ایالات متحده که به عنوان مخاطب رسانه در بیانیه اجلاس سران ذکر شده است، بلافاصله به درخواست اظهار نظر پاسخ نداد. یکی از سخنگویان لیگ برتر فوتبال یک دستور کار را ارائه کرد که در آن پانل هایی که از جمله دانشمندان، مقامات فوتبال و بازیکنان فعلی و سابق ناشناس انجام شده بودند، فهرست می شود.

اما هیچ محققی از مرکز BU CTE برای سخنرانی در این اجلاس دعوت نشد، حتی اگر مک کی و رابرت کانتو دو نفر از پرمخاطب ترین، پربارترین – و صریح ترین – در این زمینه هستند. (سیندی پارلو کون رئیس فدراسیون فوتبال ایالات متحده از جمله کسانی است که مغز خود را برای تحقیق در اختیار BU قرار داده است.)

مک کی گفت: «آنچه در مورد این گروه‌های ورزشی بزرگ اتفاق می‌افتد این است که آنها اغلب فهرستی پر از افرادی را دعوت می‌کنند که اثرات بلندمدت را به حداقل می‌رسانند. و می‌آیند و می‌گویند: اینجا، ما یک اجلاس برگزار کرده‌ایم. ما به شواهد نگاه کردیم. این خیلی قوی نیست، و دانشمندان بلاتکلیف هستند. و بنابراین این یک واقعیت انجام شده است که آنها مجبور نیستند کاری در مورد آن انجام دهند.”

حتی این عنوان برای کریس نوینسکی، یکی از بنیانگذاران بنیاد Concussion Legacy، یک بازیکن سابق هاروارد که تبدیل به کشتی‌گیر حرفه‌ای و دکترا شد، مشکل‌ساز بود. که در آموزش ورزشکاران حرفه ای و آماتور در مورد خطرات ضربه مغزی پیشرو بوده است.

نوینسکی گفت: «آسیب به سر همان چیزی است که وقتی آن را جدی نمی‌گیرید می‌گویید». وقتی واقعاً در مورد آسیب مغزی صحبت می کنید، آن را “آسیب سر” نامید، تاکتیکی است که NFL از آن استفاده می کرد.”

محققان BU بیش از 100 بازیکن را مبتلا به CTE تشخیص داده اند. همچنین در بوکسورها و اعضای ارتش یافت شده است. موارد در میان بازیکنان فوتبال – حداقل در ایالات متحده – کمتر رایج بوده است، اما محققان انتظار دارند که این تعداد در حال حاضر افزایش یابد که آنهایی که از کودکی شروع به انجام این ورزش رو به رشد کرده اند در سنین پیری هستند.

سال گذشته، اسکات ورمیلیون اولین بازیکن سابق فوتبال MLS بود که به CTE مبتلا شد. پدر او، دیوید ورمیلیون، گفت که اگر از او دعوت شده بود، شرکت در این اجلاس را “اولویت اول” خود قرار می داد.

در عوض، او به تعطیلات خانوادگی می رود.

ورمیلیون گفت: «آنها افرادی را در آنجا نخواهند داشت که دست اول با آن برخورد کرده باشند. افرادی مانند آن‌ها این همه دانش را دارند که می‌توانند در تلاش برای ایمن‌تر کردن شرایط برای ورزشکاران نقش داشته باشند، در آنجا حضور ندارند.»

نوینسکی گفت که او پیشنهاد داده است که سازمان دهندگان اجلاس را با خانواده های کسانی که با CTE جان باختند، اما شبح شده بودند، مرتبط کند.

بروس موری، یکی از اعضای سابق تیم ملی ایالات متحده که مشکلات شناختی خود را در معرض دید عموم قرار داده است، می‌گوید: «فکر می‌کنم این برای تجارت خوب نیست.

آنها باید جنبه زشت آن را نیز بشنوند. موری گفت: من جنبه زشتی داشتم و اسکات ورمیلیون خیلی زشت مرد. او کاملاً معمولی بود و سپس سر به زیر شد. نمی دونم قراره دوباره وارونه بشم یا نه. شکی نیست که چیزی در حال وقوع است.»

فریات و کانوی هر دو در سال 2020 درگذشتند. کانوی 10 سال قبل از مرگش فاش کرد که به زوال عقل مبتلا شده است. خانواده گابریل قبل از مرگ او در سال 2021 مشکلات شناختی و افسردگی را در ده‌ها سال گذشته گزارش کردند. پانتووسکو نیز در سال 2021 درگذشت.

مک کی گفت که هر چهار نفر شدیدترین مرحله بیماری را داشتند.

مک کی گفت که خانواده‌های قربانیان CTE اغلب بهترین منبع اطلاعات در مورد نحوه تشخیص آسیب‌های مغزی هستند، که ممکن است سال‌ها طول بکشد تا ایجاد شود و باعث بروز رفتارهای مشکل‌ساز مانند سوء مصرف الکل یا تغییرات خلقی خشونت‌آمیز شود که می‌تواند خانواده‌هایی را که به علت اصلی آموزش ندیده‌اند، نابود کند.

مک کی گفت: “اینها انسان هستند. اینها افرادی هستند که بازی را انجام دادند، صاحبان آنها را ثروتمند کردند، باعث شدند هوادارانی که از همه لذت ببرند، که واقعاً مسئول محبوبیت فوتبال امروز هستند.” آنها دچار مشکل می‌شوند، وقتی شروع به ایجاد رفتارهای مشکل‌ساز می‌کنند، وقتی خانواده‌هایشان شروع به رنج می‌کنند، وقتی شروع به رنج می‌کنند، هیچ‌کس به این قله‌ها توجه نمی‌کند.»

___

AP soccer: https://apnews.com/hub/soccer و https://twitter.com/AP_Sports

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …