شاهزاده هری دومین پرونده حقوقی را علیه وزارت کشور به دلیل امنیت خود آغاز کرد | شاهزاده هری

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

وکلای او مدعی شدند که تصمیم مبنی بر عدم اجازه دادن به دوک ساسکس برای پرداخت هزینه حفاظت پلیس در زمانی که در بریتانیا بود، غیرقانونی بود، زیرا او دومین چالش حقوقی را علیه وزارت کشور در مورد ترتیبات امنیتی خود به راه انداخت.

در یک جلسه دادگاه عالی در لندن، وکلای شاهزاده هری استدلال کردند که باید به او اجازه داد تا در مورد تصمیم کمیته اجرایی برای حمایت از خانواده سلطنتی و شخصیت‌های عمومی (راوک) که مردم نباید اجازه داشته باشند پرونده را مطرح کند. برای امنیت محافظتی خود به صورت خصوصی پرداخت کنند.

وکلای وزارت کشور استدلال کردند که برای “افراد ثروتمند” مناسب نیست که بتوانند امنیت محافظ پلیس مسلح متخصص را “خرید”.

وکلای دوک گفتند تصمیم راوک با قانون پلیس 1996 که به “افسر ارشد پلیس” اجازه می دهد تا خدمات ویژه پلیس را “مشروط به پرداخت” ارائه دهد، مغایرت دارد.

پرونده جدید هری مربوط به تلاش قبلی برای به چالش کشیدن این تصمیم است که پس از عقب نشینی به عنوان یک خانواده سلطنتی شاغل و نقل مکان به ایالات متحده، او دیگر در هنگام بازدید از بریتانیا از همان درجه امنیت محافظ شخصی برخوردار نخواهد بود.

شهید فاطمه کی سی، برای هری، گفت که این پرونده یک “مسئله اصلی مهم” را مطرح کرده است.

او گفت که استدلال مورد استناد راوک، «اینکه اجازه پرداخت برای امنیت حفاظتی مغایر با منافع عمومی است و اعتماد عمومی به خدمات پلیس کلانشهر را تضعیف می‌کند» را نمی‌توان با این واقعیت که پارلمان صریحاً اجازه پرداخت برای چنین مواردی را داده بود، تطبیق داد. خدمات.

او گفت که Ravec هیچ مبنای اصولی یا منطقی برای ایجاد تمایز بین ارائه امنیت حفاظتی برای آن دسته از افراد در گروه Ravec، که طبق تصمیم بودجه، “مجاز نیستند به صورت خصوصی تامین مالی امنیت حفاظتی، و سایر خصوصیات را ندارند، ارائه نکرده است. افرادی که می توانند به طور خصوصی با درخواست از افسر پلیس امنیت حفاظتی را تامین کنند.

او به دادگاه گفت: «راوک از اختیارات و قدرت خود فراتر رفته است، زیرا از ابتدا قدرت اتخاذ این تصمیم را ندارد.»

قاضی، آقای جاستیس چمبرلین، پرسید که آیا تفاوتی بین فردی که به دنبال پلیس ویژه برای یک رویداد خصوصی در زمین خصوصی است، مانند یک جشنواره، عروسی افراد مشهور یا مسابقه فوتبال – و بادیگارد وجود دارد.

وکیل هری گفت که این مورد یک محافظ نبود، بلکه “حفاظت در یک مکان خاص” بود.

هری مدعی شده است که تصمیم راوک غیرقانونی، غیرمنطقی بوده است و قبل از تصمیم گیری به او فرصتی برای مشورت داده نشده است.

رابرت پالمر کی سی، برای وزارت کشور، گفت که این مربوط به کنترل جمعیت در یک مسابقه فوتبال یا ماراتن یا رویدادهای مشابه نیست. این در مورد امنیت حفاظتی متخصص برای یک فرد بود.

او گفت که تصمیم راوک غیرقانونی نبوده و “به سادگی تنظیم یک اصل سیاست” بود.

عدم اطمینان قانونی در مورد اینکه آیا تامین امنیت حفاظتی مشمول بخش مربوطه و قانون پلیس است یا خیر وجود داشت.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

او در ارسال‌های کتبی خود گفت: «تصمیم تأمین مالی به این دلیل اتخاذ شد که … شاکی در رابطه با اولین بررسی قضایی خود پیشنهاد کرد که نامشخص است یا ممکن است باشد، مایل به تأمین مالی امنیت حفاظتی که به‌دنبال آن بود، توسط سازمان تأمین مالی خواهد شد. خدمات پلیس کلان شهر.”

وی افزود: «در اصل، راوک در نظر گرفت که حمایت از نتیجه‌ای که افراد ثروتمند بتوانند امنیت محافظتی را از افسران پلیس متخصص (به طور بالقوه از جمله افسران مسلح) «خرید» کنند، در شرایطی که راوک تشخیص داده است که منافع عمومی اینگونه نیست، مناسب نیست. تضمین می کند که فرد چنین امنیت محافظتی را بر اساس بودجه عمومی دریافت می کند. این دقیقاً اثر ادعای مدعی خواهد بود.»

پالمر گفت که راوک، که به گفته او شامل مقامات ارشد وزارت کشور، Met و خانواده سلطنتی است، لازم نیست به هری فرصت ارائه نمایندگی بدهد.

وی افزود: با توجه به ماهیت استدلال‌هایی که اکنون توسط شاکی مطرح می‌شود، دادگاه می‌تواند مطمئن باشد که چنین اظهاراتی در هیچ رویدادی تفاوت اساسی ایجاد نکرده است.

او گفت که تصمیم تأمین مالی «هیچ فردی، از جمله مدعی، را از درخواست مستقیم به افسر ارشد و تلاش برای متقاعد کردن آنها برای تأمین امنیت حفاظتی به عنوان یک سرویس ویژه پلیس منع نمی کند.

«این واقعیت … که MPS در خلاصه دلایل خود بیان کرده است که چنین درخواستی برای آن احتمالاً رد می شود، عملاً جای تعجب ندارد که MPS در Ravec نماینده داشت و با نگرانی های اصلی مندرج در بودجه موافقت کرد. تصمیم.»

این پرونده در میان پنج پرونده مدنی دیگر است که دوک از طریق دادگاه های لندن پیگیری می کند.

جلسه رسیدگی ادامه دارد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …