مبارزه با قرص سقط جنین توسط یکی از محافظه‌کارترین دادگاه‌های کشور شنیده می‌شود

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

در ماه فوریه، بخشی از یک قانون فدرال را لغو کرد که به مدت نزدیک به 30 سال، افراد مشمول دستورات منع خشونت خانگی را از داشتن اسلحه منع می کرد. در ماه اوت، سیاست دولت را که پزشکان و بیمارستان ها را ملزم به انجام روش های انتقال جنسیت می کرد، مسدود کرد. و در مارس 2022، قدرت فدرال را برای اجرای قوانینی که از فریب دادن سرمایه‌گذاران توسط شرکت‌ها جلوگیری می‌کند، محدود کرد.

از 16 قاضی فعال در مدار، 12 قاضی منصوب جمهوری خواه هستند. نیمی از آنها توسط آقای ترامپ منصوب شدند.

سه قاضی که به طور تصادفی به پرونده قرص سقط جنین منصوب می شوند، دو قاضی منصوب ترامپ، قاضی جیمز سی هو و کوری تی ویلسون، و یک قاضی توسط رئیس جمهور جورج دبلیو بوش، قاضی جنیفر واکر الرود منصوب شده اند.

قاضی هو، منشی سابق قاضی کلارنس توماس، در سال 2017 روی میز قضاوت نشست. یک سال بعد در یک نظر موافق، قاضی هو از “تراژدی اخلاقی سقط جنین” ابراز تاسف کرد. حسن نیت محافظه کار او شامل خدمت به عنوان وکیل عمومی برای تگزاس زمانی است که یک سری چالش های قانونی را برای دولت اوباما ایجاد کرد. کار به عنوان مشاور ارشد سناتور جان کورنین. و داوطلب شدن به عنوان وکیل برای موسسه First Liberty، یک گروه حقوقی محافظه کار که بر مسائل مربوط به آزادی مذهبی تمرکز دارد.

قاضی ویلسون قبل از پیوستن به دادگاه تجدیدنظر در سال 2020 به عنوان قاضی و قانونگذار ایالتی در می سی سی پی خدمت می کرد، جایی که به شدت با حقوق سقط جنین مخالفت کرد. او در پرسشنامه‌ای در سال 2007 اظهار داشت که طرفدار «برگرداندن کامل و فوری» رو در مقابل وید است و به عنوان یک مقام دولتی منتخب، از ممنوعیت سقط جنین حمایت می‌کند و از لایحه‌ای حمایت می‌کند که به دنبال جرم‌انگاری ارائه‌دهندگان سقط جنین بود. او به طور مداوم قانون مراقبت مقرون به صرفه را محکوم کرده و برای اتخاذ تدابیر شدیدتر رای گیری فشار آورده است.

در سال 2014، قاضی الرود، که در سال 2007 تایید شد، قانون تگزاس را تایید کرد که محدودیت‌های بیشتری را برای سقط جنین اعمال می‌کرد، از جمله با الزام پزشکان به پیروی از آنچه منتقدان رژیم منسوخ و کم‌موثر در تجویز داروهای محرک سقط جنین نامیدند. در ژانویه، زمانی که دادگاه ممنوعیت فدرال در مورد سهام دست انداز را لغو کرد، او نظر اکثریت را نوشت.

این که دایره پنجم اغلب در خط مقدم تصمیمات بحث برانگیز قرار دارد، تا حدی منعکس کننده ساختار ایدئولوژیک قضات آن و گستره جغرافیایی آن از ایالت های محافظه کار است که جریان ثابتی از چالش ها را برای سیاست های اعمال شده در دولت های دموکرات ایجاد می کند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …