تلاش حزب جمهوری خواه کارولینای شمالی برای لغو سریع وتوی سقط جنین فرماندار

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

مجلس قانونگذاری کارولینای شمالی تحت کنترل جمهوری خواهان تلاش خواهد کرد تا به سرعت وتوی فرماندار قانون ممنوعیت تقریباً تمام سقط جنین ها را پس از 12 هفته بارداری لغو کند.

توسطهانا شوئنبام و گری دی رابرتسون آسوشیتدپرس

سقط جنین کارولینای شمالی

صدها نفر از حامیان حقوق سقط جنین در روز شنبه، 13 مه 2023، در خارج از ساختمان قانونگذاری کارولینای شمالی در رالی، NC، تظاهرات کردند تا از قانونگذاران جمهوری خواه بخواهند که وتوی روی کوپر، فرماندار دموکرات در مورد محدودیت های جدید سقط جنین را حفظ کنند. (AP Photo/Hannah Schoenbaum)

آسوشیتدپرس

رالی، NC — مجلس قانونگذاری ایالت کارولینای شمالی که تحت کنترل جمهوری خواهان است، روز سه شنبه تلاش خواهد کرد تا به سرعت وتوی فرماندار قانون ممنوعیت تقریباً همه سقط جنین ها را پس از 12 هفته بارداری در آزمونی متعاقب وحدت برای اکثریت فوق العاده حزب که اخیراً به دست آورده است، لغو کند.

به گفته فیل برگر، رهبر سنا، سنا قصد دارد ابتدا بعدازظهر سه شنبه یک لغو را بررسی کند. رئیس دفتر تیم مور، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، گفت که رئیس مجلس در صورت موفقیت جمهوری خواهان سنا، قصد دارد بعداً در روز لغو این قانون را تکمیل کند.

روی کوپر، فرماندار دموکرات، پس از گذراندن هفته گذشته در سفر به سراسر ایالت برای متقاعد کردن یک یا چند جمهوری خواه برای حمایت از وتوی مورد انتظارش، این لایحه را در آخر هفته در یک مراسم عمومی غیر متعارف وتو کرد.

او چهار قانونگذار جمهوری‌خواه را انتخاب کرد – یکی در سنا و سه نفر در مجلس – که به گفته او “قول‌های مبارزاتی” برای محافظت از دسترسی به سقط جنین داده‌اند. در میان آنها نماینده تریشیا کاتام است که تغییر اخیر او از حزب دموکرات به حزب جمهوری خواه به جمهوری خواهان مجلس یک رأی اضافی برای اکثریت بدون حق وتو در هر دو مجلس داد.

هر دو مجلس نمایندگان و سنا این لایحه را در راستای خطوط حزبی در این ماه تصویب کردند، که نشان می‌دهد که لغو می‌تواند موفقیت‌آمیز باشد. در حالی که رهبران حزب جمهوری خواه در هر دو مجلس می گویند مطمئن هستند که آرا را دارند، برخی ابهامات در مجلس وجود دارد، جایی که یکی دیگر از جمهوری خواهان کلیدی که توسط کوپر فراخوانده شده بود برای رای گیری اصلی غایب بود و از اظهار نظر در مورد این لایحه خودداری کرد.

جمهوری خواهان این اقدام را به عنوان یک تغییر میانه در قوانین ایالتی سقط جنین پس از ماه ها مذاکره خصوصی بین اعضای مجلس نمایندگان و سنا مطرح کرده اند. این قانون استثناهایی را به ممنوعیت 12 هفته ای اضافه می کند و محدودیت را تا 20 هفته برای موارد تجاوز جنسی و زنای با محارم و تا 24 هفته برای ناهنجاری های “محدود کننده زندگی” جنین افزایش می دهد.

اما کوپر بارها گفته است که جزئیات مندرج در لایحه 47 صفحه‌ای نشان می‌دهد که این اقدام یک سازش معقول نیست و در عوض به شدت حقوق باروری را برای ساکنان کارولینای شمالی و دیگرانی که برای سقط جنین در اواخر بارداری به ایالت وابسته شده‌اند، از بین می‌برد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …