ویدئو: قایق‌های ماهیگیری و خانه‌ها در اثر افزایش تلفات طوفان موکا در میانمار ویران شدند.

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

شمار تلفات طوفان موکا که از خلیج بنگال عبور کرد، روز دوشنبه افزایش یافت، زیرا به آرامی تماس با غرب میانمار برقرار شد و 29 نفر گزارش شدند.

این طوفان بین بازار کاکس در بنگلادش و سیتوی میانمار با بادهایی با سرعت 195 کیلومتر در ساعت برخورد کرد که بزرگترین طوفانی است که در بیش از یک دهه اخیر خلیج بنگال را درنوردیده است.

طوفان تا اواخر روز یکشنبه گذشته بود و به کمپ‌های پناهجویان که تقریباً یک میلیون روهینگیایی در بنگلادش را در خود جای داده بودند، در امان ماند، جایی که مقامات گفتند هیچ تلفاتی نداشته است.

یکی از رهبران اردوگاه روهینگیا که خواست نامش فاش نشود به دلیل ترس از انتقام گیری از سوی حکومت نظامی، گفت که بیست و چهار نفر در روستای Khaung Doke Kar در شمال غربی سیتوه کشته شدند.

او گفت که بیم آن می رود که چندین نفر دیگر در این منطقه کم ارتفاع که محل استقرار روستاهای روهینگیا و اردوگاه های آوارگان است مفقود شوند.

مقامات بنگلادش گفتند که 750000 نفر را تخلیه کرده اند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …