دانشگاه آکسفورد روابط خود را با خانواده ساکلر به دلیل ارتباط با مواد افیونی قطع کرد | دانشگاه آکسفورد

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دانشگاه آکسفورد روابط خود را با خانواده ساکلر که ثروتشان از مواد مخدر اعتیادآور به دست می‌آمد، قطع خواهد کرد و نام خانواده را از ساختمان‌ها، گالری‌ها و موقعیت‌هایی که از طریق کمک‌های مالی آنها تامین می‌شود، حذف خواهد کرد.

پس از تحقیقاتی که در اوایل سال جاری توسط پروفسور ایرنه تریسی، معاون جدید دانشگاه آکسفورد انجام شد، شورای مدیریت دانشگاه این اقدام را برای حذف نام ساکلر از دو گالری در موزه اشمولین و یک کتابخانه دانشگاه و همچنین چندین سمت کارکنان تصویب کرد.

این اقدام به دنبال انتقادات مداوم از حفظ اسامی آکسفورد انجام شد، زیرا مؤسسات بزرگی مانند موزه بریتانیا و V&A عناوین Sackler را پس از تشخیص اینکه این بودجه با مالکیت خانواده Purdue Pharma که اکنون ورشکسته شده بود، تولید کنندگان مسکن اعتیادآور OxyContin مرتبط است، حذف کردند. .

دانشگاه گفت: “دانشگاه آکسفورد بازنگری در رابطه با خانواده ساکلر و اعتماد آنها، از جمله نحوه شناسایی خیرات آنها برای دانشگاه انجام داده است.

«به دنبال این بررسی، دانشگاه تصمیم گرفته است که ساختمان‌ها، فضاها و موقعیت‌های کارکنان دانشگاه که از نام Sackler استفاده می‌کنند، دیگر این کار را انجام ندهند. این نتایج بازبینی از حمایت کامل خانواده ساکلر برخوردار بوده است.

به عنوان بخشی از این تصمیم، کتابخانه ساکلر به کتابخانه هنر، باستان شناسی و جهان باستان Bodleian تغییر نام داد. سه پست کارمندی که توسط کمک‌های مالی خانواده پشتیبانی می‌شود، عنوان Sackler را نیز حذف می‌کند، از جمله نگهبان اشمولی از آثار باستانی.

دانشگاه همچنین گفت که «همه کمک‌های دریافتی از خانواده ساکلر و امانت‌های آن‌ها توسط دانشگاه برای اهداف آموزشی مورد نظرشان حفظ خواهد شد. از ژانویه 2019 هیچ کمک مالی جدیدی از طرف خانواده یا اعتماد آنها دریافت نشده است.

با این حال، دانشگاه هدایای Sackler را بر روی پلاکی در ساختمان کلارندون دانشگاه و در هیئت اهدایی موزه اشمولین “به منظور ثبت تاریخی کمک‌های مالی به دانشگاه” حفظ خواهد کرد.

تریسی، استاد علوم اعصاب که در درک درد و بیهوشی تخصص دارد، پس از آن که فایننشال تایمز در ماه فوریه فاش کرد که دانشگاه پیوندهای خود را با خانواده ساکلر حفظ کرده و برای رویدادهایی مانند مسابقه قایق آکسفورد-کمبریج دعوت می کند و ادامه می دهد، این بررسی را آغاز کرد. پذیرش کمک‌های مالی حتی زمانی که پوردو به خاطر نقشش در اپیدمی مرگبار اعتیاد به مواد افیونی در ایالات متحده درگیر اقدامات قانونی شد.

در سال 2019، موزه لوور پاریس، عنوان ساکلر را از شاخه آثار باستانی شرقی موزه حذف کرد، در حالی که گالری سرپنتاین گفت که دیگر کمک‌های مالی ساکلر را نمی‌پذیرد. مؤسسات دیگری از جمله موزه متروپولیتن نیویورک در سال 2021 دنبال شدند.

سال گذشته جورج آزبورن، رئیس موزه بریتانیا، اعلام کرد که نام ساکلر را از تمام گالری‌ها، اتاق‌ها و موقوفات تحت حمایت امانت‌های خانواده حذف می‌کند و گفت که زمان آن فرا رسیده است که به «عصر جدیدی» برویم.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …