FBI از رسیدگی به تحقیقات تبانی ترامپ و روسیه انتقاد کرد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

دادستان به مجموعه ای از اشتباهات اف بی آی و وزارت دادگستری در تحقیقات درباره تبانی کمپین ترامپ با روسیه اشاره می کند.

گزارشی که مدت‌ها مورد انتظار بود نشان می‌دهد که اف‌بی‌آی در تحقیقات خود درباره روابط بین روسیه و کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ در سال 2016 عجله کرده است و بیش از حد بر اطلاعات خام و تایید نشده تکیه کرده است.

گزارش بازپرس ویژه جان دورهام نقطه اوج تحقیقاتی است که ترامپ و متحدانش ادعا کرده بودند تخلفات گسترده مقامات مجری قانون و اطلاعات را افشا می کند.

در عوض، تحقیقات دورهام نتایج غیرقابل قبولی به همراه داشت. دادستان ها از یک کارمند کمتر شناخته شده FBI به دلیل تغییر مدارک در هنگام درخواست مجوز برای استراق سمع یکی از مقامات سابق ستاد انتخاباتی ترامپ اقرار کردند، اما آنها تنها دو پرونده جنایی را که به محاکمه کشیده بودند، از دست دادند.

این گزارش آنچه را دورهام می‌گوید مجموعه‌ای از اشتباهات اف‌بی‌آی و وزارت دادگستری بود، در حالی که بازرسان در گرماگرم انتخابات سال 2016 تحقیقات سیاسی انفجاری را در مورد اینکه آیا کمپین ترامپ با روسیه تبانی کرده بود تا نتیجه را اعلام کنند، انجام دادند.

این سازمان از اف‌بی‌آی به دلیل آغاز تحقیقات کامل بر اساس «اطلاعات خام، تحلیل‌نشده و تأیید نشده» انتقاد کرد و گفت سرعت انجام این کار انحراف از هنجار است. همچنین گفت که بازرسان مکرراً به «سوگیری تأییدیه» تکیه کرده‌اند و شواهدی را که پیش‌فرض آنها را مبنی بر توطئه ترامپ و روسیه تضعیف می‌کند، نادیده می‌گیرند یا آن‌ها را توجیه می‌کنند.

از آن زمان، FBI ده ها اقدام اصلاحی، از جمله اقداماتی را برای اطمینان از صحت برنامه های نظارت مخفیانه برای استراق سمع تروریست ها و جاسوسان مظنون اعلام کرده است.

اف‌بی‌آی در بیانیه‌ای گفت: «اگر این اصلاحات در سال 2016 انجام می‌شد، می‌توانست از گام‌های نادرست شناسایی‌شده در گزارش جلوگیری شود». همچنین تاکید کرد که این گزارش بر رهبری قبلی اف‌بی‌آی، قبل از اینکه کریستوفر رای، مدیر کنونی این کار را در سال 2017 آغاز کند، متمرکز شده است.

با این حال، یافته‌های دورهام احتمالاً در زمانی که ترامپ دوباره به دنبال کاخ سفید است و همچنین خوراک تازه‌ای را برای جمهوری‌خواهان کنگره که تحقیقات خود را در مورد ادعای «سلاح‌سازی» اف‌بی‌آی و وزارت دادگستری آغاز کرده‌اند، تشدید کند. . پس از انتشار این گزارش، جیم جردن، رئیس کمیته قضایی مجلس نمایندگان جمهوریخواه گفت که از دورهام برای شهادت در هفته آینده دعوت کرده است.

ترامپ در پلتفرم Truth Social خود مدعی شد که این گزارش «جنایت قرن» را نشان می‌دهد و از تحقیقات روسیه به عنوان «فریب‌کاری دموکرات‌ها» یاد کرد.

دورهام در سال 2019 توسط ویلیام بار، دادستان کل ترامپ، بلافاصله پس از اینکه رابرت مولر، بازپرس ویژه تحقیقات خود را در مورد تبانی کمپین ترامپ در سال 2016 با روسیه برای تغییر نتیجه انتخابات به نفع او تکمیل کرد، منصوب شد.

تحقیقات مولر منجر به حدود 32 اتهام جنایی، از جمله محکومیت 12 نفر از همکاران ترامپ شد و مشخص کرد که روسیه به نمایندگی از کمپین ترامپ مداخله کرده و کمپین از این کمک استقبال کرده است. اما تیم مولر متوجه نشد که برای تحت تاثیر قرار دادن انتخابات توطئه کرده اند و فرصتی برای منتقدان – از جمله خود بار – ایجاد کرده اند تا ادعا کنند که این انتخابات بدون پایه و اساس مناسب برگزار شده است.

افشاگری‌ها در ماه‌های بعد، نقص‌های آشکاری را در تحقیقات ایجاد کرد، از جمله اشتباهات و حذفیات در برنامه‌های وزارت دادگستری برای استراق سمع دستیار سابق ستاد انتخاباتی ترامپ، کارتر پیج، و همچنین اتکای اف‌بی‌آی به پرونده‌ای از اطلاعات تایید نشده یا بی اعتبار گردآوری شده توسط یک جاسوس سابق بریتانیایی، کریستوفر استیل.

تیم دورهام به بررسی این اشتباهات پرداختند و دریافتند که بازرسان بدون انجام مصاحبه های کلیدی یا بررسی قابل توجهی از پایگاه های اطلاعاتی، تحقیقات را شتابزده آغاز کردند. در این گزارش آمده است که اف‌بی‌آی، در زمان آغاز تحقیقات، هیچ اطلاعاتی در مورد تماس مقامات ستاد انتخاباتی ترامپ با مقامات اطلاعاتی روسیه نداشت.

تحقیقات اولیه درباره روسیه در ژوئیه 2016 پس از آن آغاز شد که FBI از یک دیپلمات استرالیایی دریافت که یکی از همکاران کمپین ترامپ به نام جورج پاپادوپولوس ادعا کرده است که از “کثیفی” که روس‌ها در قالب ایمیل‌ها به هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات داشتند، اطلاع دارد.

اما این گزارش اف‌بی‌آی را متهم می‌کند که قبل از شروع تحقیقات، کارهای قانونی مهمی انجام نداده است.

همچنین گفت که اف بی آی «یک ادعای اساسی» را در پرونده موسوم به استیل تأیید نکرده است و آنچه را که ادعا می کند اطلاعات تبرئه کننده ای است که همکاران ترامپ در اختیار خبرچینان محرمانه FBI قرار داده بودند نادیده گرفته یا منطقی می داند. در این گزارش آمده است که این شامل به حداقل رساندن اهمیت مکالمه‌ای است که در آن پاپادوپولوس به اطلاع اف‌بی‌آی هرگونه اطلاعی از روابط بین کمپین انتخاباتی و روسیه را تکذیب کرد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …