قوانین شفافیت آلودگی هوا در میان قوانین اتحادیه اروپا توسط بریتانیا لغو می شود | آلودگی هوا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

قوانینی برای اطمینان از شفافیت دولت در مورد کاهش آلودگی هوا از جمله قوانینی هستند که در لایحه قانونی حفظ شده اتحادیه اروپا کنار گذاشته می شوند، همراه با قوانینی که تضمین می کند این کشور به مسیری برای کاهش انتشار کربن متعهد است.

مخالفت وزرا بر سر این لایحه، تعداد مقررات اتحادیه اروپا را که به طور خودکار از کتاب قانون حذف می شوند، از 4000 به 600 کاهش داده است، اما قوانین کلیدی در مورد آلودگی هوا از جمله مواردی هستند که انتظار می رود هنوز حذف شوند.

مقرراتی که از قوانین بریتانیا خارج شده‌اند، دولت را موظف می‌کند که مسیری را برای دستیابی به اهداف محدود انتشار گازهای گلخانه‌ای تا سال 2030 برای پنج آلاینده مضر منتشر کند.

این قوانین همچنین نیاز به مشاوره عمومی در مورد برنامه های کاهش انتشار گازهای گلخانه ای را اعمال می کند. اما این دو آیین نامه، در مقررات ملی سقف انتشار 2018، در صورت تصویب لایحه ای که در مجلس اعیان تصویب می شود، قرار است تا پایان سال از قوانین بریتانیا حذف شوند.

کیتی نیلد، وکیل هوای پاک ClientEarth، می‌گوید: «آنها پیشنهاد می‌کنند تا برخی از عناصر کاملاً حیاتی را که برای اطمینان از برآورده شدن اهداف وجود دارند، حذف کنند. آنها می خواهند وظیفه قانونی دولت را برای داشتن برنامه ای برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای، بازنگری مکرر آن طرح و انتشار آن حذف کنند، و می خواهند نیاز به ارائه آن به مشاوره عمومی را از بین ببرند.

«وظیفه ایجاد مسیری برای دستیابی به اهداف، ابزاری حیاتی است تا اطمینان حاصل شود که دولت آنچه را که انجام می‌دهد توضیح می‌دهد و آنها را پاسخگو می‌داند. زنگ خطر بزرگی را به صدا در می آورد. به سختی می توان دید که چگونه این حرکت می تواند چیزی جز یک استراتژی برای دور زدن پاسخگویی باشد.»

مسیر دولت برای کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای امسال باید تحت مقررات بازنگری می‌شد زیرا اهداف کاهش انتشار ذرات ریز معروف به PM2.5 را که به عنوان عامل سرطان طبقه‌بندی می‌شود، نقض می‌کرد. این مسیر همچنین برای دستیابی به اهداف کاهش انتشار تا سال 2030 برای چهار مورد از پنج آلاینده هوا ناشی از حمل و نقل، کشاورزی و صنعت – دی اکسید نیتروژن، دی اکسید گوگرد، PM2.5، آمونیاک و ترکیبات آلی فرار غیر متان، در مسیری قرار ندارد.

طبق برآورد سازمان بهداشت جهانی، آلودگی هوا یکی از بزرگترین خطرات زیست محیطی برای سلامتی است که تخمین می زند در سال 2019 آلودگی هوای بیرون باعث مرگ 4.2 میلیون نفر در سراسر جهان شد.

نیلد گفت: «این واقعیت که دولت دیگر مجبور نیست برنامه خود را منتشر کند، آن را بازنگری کند و در مورد آن در چارچوب برنامه فعلی خود که در مسیر دستیابی به اهداف نیست، مشورت کند، واقعاً نگران کننده است.

بیش از نیمی از 600 قانونی که قرار است تا پایان سال حذف شوند، مربوط به محیط زیست است.

Greener UK، ائتلافی از گروه‌های زیست‌محیطی از جمله RSPB، اعتماد ملی و دوستان زمین، از دولت خواست حداقل دو مورد از قوانین مربوط به کیفیت آب و هوا را حذف کند.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

این گروه گفت که احتمال زیادی وجود دارد که قوانین جدید بریتانیا پس از برگزیت، که برای جایگزینی قوانین اتحادیه اروپا در مورد ارزیابی اثرات زیست محیطی (EIAs) برای منابع آب در نظر گرفته شده است، هنوز در حال بررسی هستند و قبل از بهار سال آینده اجرایی نخواهند شد.

همتایان اصلاحاتی را ارائه کرده اند که قرار است روز چهارشنبه مورد بحث قرار گیرد تا این مقررات مربوط به آلودگی آب و هوا از لایحه حذف شود.

برای اظهار نظر با وزارت راهبرد تجارت، انرژی و صنعتی تماس گرفته شده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …