لهستان اولین موشک انداز HIMARS ساخت ایالات متحده را به دلیل نگرانی از جنگ اوکراین تحویل گرفت

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

لهستان اولین موشک انداز HIMARS ساخت ایالات متحده را در بحبوحه نگرانی ها در مورد جنگ در اوکراین تحویل می دهد و 500 فروند دیگر را در اواخر امسال تحویل می دهد.

لهستان اولین محموله موشک انداز HIMARS ساخت آمریکا را به عنوان بخشی از ارتقای دفاعی خود در میان نگرانی های امنیتی به دلیل جنگ در کشور همسایه اوکراین دریافت کرد.

ورشو در حال خرید تسلیحات به ارزش میلیاردها دلار، عمدتاً از ایالات متحده و کره جنوبی، از جمله هواپیماهای جنگنده، برای مدرن کردن نیروهای مسلح خود است.

برخی از این تجهیزات جایگزین تسلیحاتی خواهند شد – از جمله بیش از 12 جنگنده جت میگ 29 ساخت شوروی – که لهستان موافقت کرد به اوکراین برای دفاع در برابر روسیه بدهد.

ماریوش بلاشزاک، وزیر دفاع، گفت که نبرد در اوکراین ارزش HIMARS را نشان داده است و لهستان، عضو ناتو، به دنبال تهیه پرتابگرهای اضافی با هدف دستیابی به حدود 500 واحد است.

وی گفت: ما تحولات اوکراین را دنبال می کنیم و می دانیم که توپخانه نقش کلیدی در جنگ و دفع تهاجم روسیه دارد.

طبق قراردادی در سال 2019، لهستان حدود 414 میلیون دلار (380 میلیون یورو) را برای خرید 18 پرتابگر جنگی پیشرفته HIMARS و دو پرتابگر آموزشی HIMARS با مهمات و تجهیزات مربوطه هزینه می کند. این معامله شامل تدارکات و آموزش است.

بلاشاک گفت که پرتابگرها به سمت تیپ یکم توپخانه در شمال شرقی لهستان خواهند رفت.

تمرینات نظامی آناکوندا-23

در همین حال، مانورهای نظامی در جنوب شرق کشور با حضور سربازانی از لهستان، ایالات متحده، رومانی و اسلوونی در حال برگزاری است.

آناکوندا بزرگترین رزمایش ارتش لهستان با شرکت تقریبا 13000 سرباز در سال جاری است. عمل هر سه سال طول می کشد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …