سازمان مترقی عدالت دموکرات ها هفته کاری چهار روزه را تصویب کرد | حقوق کارگران

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

سازمان مترقی عدالت دموکرات یک هفته کاری چهار روزه را اتخاذ کرده است، سیاستی که از سوی رهبران برجسته چپ مانند سناتور برنی سندرز از ورمونت تحسین شده است.

دموکرات‌های عدالت، که به انتخاب قانون‌گذاران مترقی مانند الکساندریا اوکاسیو کورتز از نیویورک و ایلهان عمر از مینه‌سوتا کمک کرده‌اند، از آگوست گذشته به‌صورت آزمایشی شش ماهه، هفته کاری چهار روزه را برای ۲۰ کارمند خود تغییر دادند. در ماه مارس، پس از اینکه کارکنانش گزارش دادند که این تغییر به آنها اجازه می دهد تا ماهیت طاقت فرسا کار کمپین را بهتر مدیریت کنند، این گروه تصمیم گرفت تا این سیاست را به طور نامحدود تمدید کند.

الکساندرا روجاس، مدیر اجرایی دموکرات‌های عدالت، می‌گوید: «دلیل بزرگی که ما در نهایت تصمیم گرفتیم یک هفته چهار روزه را به طور نامحدود انجام دهیم، این است که چقدر به همه افراد در سازمان اعتماد داریم تا اولویت‌بندی‌هایی را که نیاز دارند، اولویت‌بندی کنند.» «این فضای اضافی، حداقل برای ما، بهره‌وری و نگرش افراد را با حضور در محل کار بهبود بخشیده است.»

این تغییر زمانی اتفاق می‌افتد که رهبران مترقی ایده هفته کوتاه‌تر را پذیرفته‌اند و استدلال می‌کنند که هفته 40 ساعته که توسط قانون استانداردهای کار منصفانه در سال 1938 تعیین شد، دیگر واقعیت زندگی کاری آمریکایی‌ها را منعکس نمی‌کند. در ماه مارس، نماینده کنگره، مارک تاکانو از کالیفرنیا، لایحه خود را برای تعیین استاندارد کاری هفته در 32 ساعت مجدداً ارائه کرد و سندرز اکنون به این امر پیوسته است.

سندرز در اوایل این ماه در مقاله ای از آبان نیوز نوشت: «زمان آن رسیده است که هفته کاری را به 32 ساعت کاهش دهیم، بدون اینکه دستمزد از دست برود. زمان آن فرا رسیده است که سطح استرس را در کشورمان کاهش دهیم و به آمریکایی ها اجازه دهیم از کیفیت زندگی بهتری برخوردار شوند. زمان آن فرا رسیده است که مطمئن شویم افراد شاغل از فناوری به سرعت در حال افزایش بهره مند می شوند، نه فقط شرکت های بزرگ که در حال حاضر عملکرد فوق العاده خوبی دارند.»

اگرچه تعداد کمی از شرکت‌های آمریکایی هفته کاری چهار روزه را اتخاذ کرده‌اند، اما این ایده جدید نیست. فرانسه از سال 2000 35 ساعت کار در هفته را اجباری کرده است و برخی از سیاستمداران فرانسوی خواستار کاهش این آستانه به 32 ساعت شده اند. ایسلند همچنین در آزمایشات خود در یک هفته کاری 4 روزه و 35 ساعته موفق بوده است. در مقایسه، طبق نظرسنجی گالوپ در سال 2022، آمریکایی ها به طور متوسط ​​43.1 ساعت در هفته کار می کنند.

منتقدان بیم آن دارند که تغییر به 32 ساعت در هفته می تواند هزینه های نیروی کار کارفرمایان را افزایش دهد و بهره وری کارکنان را در زمانی که تولید کارگران آمریکایی کاهش یافته است کاهش دهد. داده های گردآوری شده توسط اداره آمار کار نشان می دهد که بهره وری ایالات متحده برای سه فصل متوالی در سال گذشته کاهش یافته است، اگرچه تولید نیروی کار از سال 1947 تاکنون تقریباً 500 درصد افزایش یافته است.

اما کارمندان عدالت دموکرات گفتند که تغییر به یک برنامه 32 ساعته از دوشنبه تا پنجشنبه آنها را کارآمدتر کرده و بر روی وظایف خود متمرکز شده است.

بکا راست، مدیر عامل عدالت دموکرات، گفت: “من در ساعات کاری بسیار بهره وری هستم و صادقانه بگویم که کمتر کار را به تعویق می اندازم.” “این به من امکان می دهد برنامه کاری فشرده تر و متمرکزتری داشته باشم که واقعاً در آن پیشرفت می کنم.”

مطالعات آزمایشی شرکت هایی با هفته های کاری 32 ساعته نتایج مشابهی را نشان داده است. یک برنامه آزمایشی که در سال گذشته در بریتانیا راه اندازی شد نشان داد که کارمندانی که ساعات کمتری در هفته کار می کنند، سطوح بالاتری از رضایت شغلی را گزارش کردند در حالی که 23 شرکت شرکت کننده شاهد افزایش متوسط ​​درآمد 1.4 درصدی بودند. هنگامی که این برنامه به پایان رسید، 56 سازمان از 61 سازمان گفتند که حداقل به طور موقت این سیاست را حفظ خواهند کرد.

کاهش سطح استرس در میان افرادی که هفته‌های کاری کوتاه‌تری دارند نیز می‌تواند به کاهش فرسودگی و جابجایی کارکنان کمک کند و در نهایت شرکت‌ها را در بلندمدت بهره‌ورتر کند. برنامه آزمایشی بریتانیا نشان داد که 39 درصد از کارمندانی که ساعات کاری کمتری داشتند، احساس استرس کمتری داشتند و 71 درصد نیز گفتند که در پایان کارآزمایی میزان فرسودگی شغلی آنها کاهش یافته است.

راست گفت: «این واقعاً برای سلامتی ما – سلامت روانی و سلامت جسمی ما خوب است. وقتی بیش از حد کار می‌کنم و در فکر کار زیاد می‌شوم، نمی‌توانم واقعاً برای تیمم ظاهر شوم و تغییراتی را ایجاد کنم که در مورد آن صحبت می‌کنیم. بنابراین برای من واقعاً سالم بود که بتوانم به آنجا برسم و این را برای کل تیم ما نیز می بینم.”

برای بکا رز، یک استراتژیست ارشد در دموکرات های عدالت، هفته چهار روزه به او زمان و انعطاف پذیری برای رسیدگی به برخی از بیماری های مزمن بدون احساس ضعف در سایر مسئولیت های خود در محل کار و خانه داده است.

رز گفت: “من به این هشت ساعت اضافی در هفته نیاز دارم تا بتوانم احساس کنم هم می توانم کارم را انجام دهم و هم برخی از کارهای شخصی را که پیش آمد مدیریت کنم.” «این آزمایش‌ها در زندگی ظاهر می‌شوند، خواه سلامت مزمن باشد [issues] یا چیزی کاملا متفاوت این چیزها برای همه پیش می آید. بنابراین چیزی که لوکس به نظر می رسد به سرعت تبدیل به چیزی می شود که بسیار ضروری به نظر می رسد.

کارمندان عدالت دموکرات گفتند که تغییر به دلیل ماهیت طاقت فرسا کار مبارزات انتخاباتی ضروری است. به خصوص در آستانه انتخابات، معمولاً از کمپین ها و سازمان های شریک آنها انتظار می رود که ساعات طولانی و چند روز تعطیل را برای رساندن نامزدهای خود به خط پایان بگذرانند.

“به خصوص برای رقبای مترقی، زیرا ما باید راه اندازی کنیم تا بتوانیم یک کمپین رقابتی راه اندازی کنیم. [and] سوپریت کاور، مدیر هماهنگی نامزدهای دموکرات‌های عدالت، گفت: برای ایجاد زیرساخت، یک سال کامل «برو، برو، برو» پایدار نیست.

دموکرات‌های عدالت اولین بار سیاست چهار روزه هفته‌ای خود را در سال گذشته در پایان فصل مقدماتی آغاز کردند، که عموماً شلوغ‌ترین زمان این سازمان در چرخه انتخابات است، زیرا آنها با نامزدهای دموکرات میانه‌روتر همراه می‌شوند. روجاس اذعان کرد که ممکن است تنظیم هفته کاری چهار روزه با تقاضاهای فصل اولیه «چالش‌آمیز» باشد، اما او همچنان به این خط‌مشی ابراز تعهد کرد و سایر سازمان‌های مترقی را تشویق کرد که این تغییر را نیز در نظر بگیرند.

«این کار بهتر است. روخاس گفت: این کارگران سالم‌تر هستند. و وقتی به حرکت خود فکر می کنیم، همه بهتر ظاهر می شوند.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …