نکته اول: FBI متهم به شکست شد اما گزارش هیچ توطئه دولت عمیق علیه ترامپ پیدا نکرد | اخبار آمریکا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

صبح بخیر.

بازرس ویژه جان دورهام هیچ مدرکی مبنی بر توطئه وزارت دادگستری ایالات متحده و اف بی آی در توطئه ای عمیق برای تحقیق در مورد روابط دونالد ترامپ با روسیه در سال 2016 پیدا نکرد، اگرچه گزارش منتشر شده در روز دوشنبه نشان داد که رسیدگی FBI به جنبه های کلیدی این پرونده بوده است. دارای کمبود.

گزارش دورهام به شدت از نحوه تصمیم اف‌بی‌آی برای آغاز تحقیقات ضد جاسوسی درباره ترامپ، معروف به «طوفان متقاطع» انتقاد می‌کرد و مقامات ارشد این دفتر را متهم می‌کرد که برای ادامه تحقیقات به اطلاعات خام و تایید نشده تکیه می‌کنند.

بسیاری از انتقادات FBI در گزارش تقریباً 300 صفحه ای از قبل مشخص شده بود که بازرس کل وزارت دادگستری گزارش خود را صادر کرد که نگرانی های مشابهی را ایجاد کرد اما در نهایت به این نتیجه رسید که تحقیقات FBI در مورد ترامپ موجه است.

گزارش دورهام شدیدتر بود و دریافت که FBI به سرعت بر اساس یک نکته مبهم در مورد تماس‌های احتمالی بین یک دستیار کمپین ترامپ و مقامات روسی در ژوئیه 2016 بر اساس «شواهد خام، تحلیل‌نشده و تأیید نشده» در «عدم رویکرد» به سرعت عمل کرد. کمپین کلینتون

  • درباره تحقیق دورهمی یک تحقیق چه می دانیم؟ در ماه مه 2019، ویلیام بار، دادستان کل وقت ایالات متحده در دولت ترامپ، از دادستان فدرال جان دورهام، دادستان ایالات متحده در کانکتیکات، درخواست کرد تا تحقیقاتی را بررسی کند: تحقیقی که در مورد ادعاهای دخالت روسیه در انتخابات 2016 و ارتباط بین آنها انجام شد. دونالد ترامپ و مسکو در اینجا چیزهای دیگری است که ما می دانیم.

اوکراین: روسیه با حمله هوایی گسترده شبانه کیف را هدف قرار داد

یک آتش نشان تلاش می کند آتش ناشی از قطعات موشک روسی را پس از سرنگونی آن توسط سامانه پدافند هوایی در جریان حمله موشکی شبانه روسیه در کیف اوکراین، خاموش کند.
یک آتش نشان تلاش می کند آتش ناشی از قطعات موشک روسی را پس از سرنگونی آن توسط سامانه پدافند هوایی در جریان حمله موشکی شبانه روسیه در کیف اوکراین، خاموش کند. عکس: AP

اوکراین در حال ارزیابی خسارات وارده پس از آن بود که نیروهای روسی یک حمله گسترده با «شدت استثنایی» یک شبه به کیف انجام دادند که یکی از بزرگترین حملات به پایتخت از زمان تهاجم سال گذشته بود.

آژیرهای اضطراری در ساعت 2:30 بامداد به وقت محلی ساکنان را از خواب بیدار کرد و بلافاصله پس از آن صدای جهش های بلندی شنیده شد که پدافند هوایی اوکراین با موشک های ورودی برخورد کرد. آتش ردیاب آسمان را روشن کرد و آلارم خودروها خاموش شد. انفجارهایی بود. هشدار حمله هوایی دیگر در ساعت 4 صبح به صدا درآمد.

والری زالوژنی، فرمانده کل اوکراین گفت که مدافعان کیف 18 راکت از 18 موشک و پهپاد روسی را سرنگون کردند. او گفت که شهر مورد حمله شدید و گسترده ای از “شمال، جنوب و شرق” قرار گرفته است که شامل موشک هایی است که از هوا، دریا و زمین شلیک می شود.

باتری‌های پدافند هوایی با موفقیت شش موشک مافوق صوت Kinzhal را که قوی‌ترین سلاح دوربرد در زرادخانه کرملین بود، رهگیری کردند. فرماندهی عالی ارتش اوکراین گفت: آنها همچنین 9 موشک کروز، سه موشک بالستیک، 6 پهپاد کامیکازه و سه هواپیمای بدون سرنشین را سرنگون کردند.

  • کسی کشته شد؟ پس از یک شب بی خوابی که در آن بسیاری از مردم محلی به پناهگاه های بمب پناه بردند، شهردار کیف، ویتالی کلیچکو، به روز رسانی در مورد خسارت ها ارائه کرد. او گفت که سه قربانی در ولسوالی سلومیان وجود دارد که بر اثر ریزش ترکش راکت مورد اصابت قرار گرفته است. پس از آتش گرفتن خودروها، امدادگران آتش را خاموش کردند.

تیراندازی در نیومکزیکو سه کشته و 9 زخمی بر جای گذاشت

پلیس صحنه تیراندازی در فارمینگتون، نیومکزیکو، در 15 مه را بررسی می کند.
پلیس صحنه تیراندازی در فارمینگتون، نیومکزیکو، در 15 مه را بررسی می کند. عکس: سوزان مونتویا برایان/AP

مقامات دیروز اعلام کردند که در پی تیراندازی در فارمینگتون، نیومکزیکو که در آن پلیس مظنون مرد مسلح 18 ساله را کشت، حداقل سه نفر کشته و چندین نفر زخمی شدند.

این حادثه حدود ساعت 11 صبح در فارمینگتون، شهری با 50000 نفر جمعیت در شمال غربی ایالت مجاور ملت ناواهو رخ داد. باریک کروم، معاون رئیس پلیس فارمینگتون، طی یک کنفرانس خبری گفت که افسران در پاسخ به چندین تماس در مورد تیراندازی، “صحنه ای آشفته” را پیدا کردند که در آن مردی در حال تیراندازی به مردم در یک خیابان مسکونی بود.

پلیس قبل از تیراندازی مرگبار با مظنون روبرو شد. سه نفر را مرده پیدا کردند. کرام مظنون را شناسایی نکرد و گفت که سن هیچ یک از قربانیان را نمی داند.

کرام گفت: «علاوه بر خود مظنون که جان باخته است، 9 نفر دیگر نیز مجروح شدند.

برخی از این رویداد در فیلم‌هایی که در TikTok منتشر شده است، ضبط شده است، که سخنگوی اداره پلیس صحت آن را تایید کرد.

  • ویدیوی TikTok چه چیزی را نشان داد؟ مردی را نشان می دهد که لباس سیاه پوشیده است و در حال قدم زدن در خیابانی بیرون از اولین کلیسای مسیح، دانشمند است و چیزی که به نظر می رسد یک اسلحه دستی حمل می کند، قبل از اینکه بعداً در مقابل ساختمان توسط پلیس تیراندازی شود، دیده شود.

در سایر خبرها …

الون ماسک
جزایر ویرجین در تلاش است تا با احضاریه ای به ماسک در رابطه با دعوای خود در مورد نقش جی پی مورگان چیس در فعالیت های اپستین خدمت کند. عکس: لودویک مارین/ خبرگزاری فرانسه/ گتی ایماژ
  • جزایر ویرجین ایالات متحده دیروز کارآفرین میلیاردر خودرو به موشک، ایلان ماسک را احضار کردند. بر اساس پرونده دادگاه، برای به دست آوردن اسنادی در دعوای خود در مورد نقش بانک جی پی مورگان چیس در فعالیت مجرم جنسی فقید جفری اپستین در زمانی که او مشتری بود.

  • هزاران تن الوار از میانمار همچنان به ایالات متحده وارد می شودبا وجود تحریم های دولت علیه شرکت دولتی چوب این کشور، گزارشی از یک گروه حامی محیط زیست ناظر فاش شده است.

  • ناظر حقوق کار سازمان ملل متحد، سازمان جهانی کار (ILO)، به دلیل نامزدی قطر برای ریاست کنفرانس سالانه خود با واکنش شدید روبرو شده است علیرغم تحقیقات پلیس در مورد اتهام رشوه دادن به قانونگذاران اتحادیه اروپا توسط کشور خلیج فارس.

  • پلیس ویرجینیا نام مظنون را در حمله ای اعلام کرد که در آن دو کارمند در دفتر منطقه ای یکی از نمایندگان دموکرات کنگره با چوب بیسبال فلزی مورد حمله قرار گرفتند و نیاز به مداوا در بیمارستان داشتند. ژوان خا تران فام، 49 ساله، پس از حمله دستگیر شد و با اتهامات مجروح شدن بدخواهانه و تشدید جراحت بدخواهانه روبرو شد.

  • کتاب‌های مربوط به کشتار میدان تیان‌آن‌من، جنبش‌های اعتراضی هنگ‌کنگ، و سایر موضوعاتی که پکن از نظر سیاسی حساس می‌دانست، از این کتاب حذف شده است. کتابخانه های عمومی هنگ کنگ در آستانه سی و چهارمین سالگرد قتل.

آمار روز: به گفته افشاگر، کلیسای مورمون دارای 100 میلیارد دلار “صندوق تامینی مخفی” است.

بایگانی - معبد سالت لیک در 5 اکتبر 2019 در میدان معبد در سالت لیک سیتی برپاست. دادگاه عالی آریزونا در حکمی که سه شنبه 11 آوریل 2023 علنی شد، حکم داد که کلیسای عیسی مسیح قدیسان آخرالزمان می توانند از پاسخ دادن به سؤالات خودداری کنند یا مدارک را بر اساس قانون ایالتی تحویل دهند که مقامات مذهبی را از گزارش سوء استفاده جنسی از کودکان در صورت اطلاع از جنایت در یک محیط اعتراف معاف می کند.  (AP Photo/Rick Bowmer, File)
برخی از کارشناسان می گویند بعید است که کلیسای LDS با نظارت بیشتری مواجه شود زیرا این سازمان از نظر سیاسی بسیار قدرتمند است. عکس: Rick Bowmer/AP

یکی از مدیران سابق سرمایه‌گذاری کلیسای عیسی مسیح مقدسین آخرالزمان می‌گوید که این سازمان بیش از 100 میلیارد دلار بودجه برای کارهای خیریه ذخیره کرده است، اما هرگز آن را برای چنین پروژه‌هایی خرج نکرده است. دیوید ا نیلسن در مصاحبه ای با 60 دقیقه سی بی اس گفت: «این واقعا یک صندوق تامینی مخفی بود. وقتی پول وارد شد، تمام نشد.» نیلسن، که در سال 2019 شکایتی را به خدمات درآمد داخلی ارائه کرد، قبلاً بازوی سرمایه گذاری کلیسا، Ensign Peak Advisors، را به مدت 9 سال مدیریت می کرد. گزارشی درباره شکایت به مقامات ارشد مالیاتی ایالات متحده توسط واشنگتن پست در سال 2019 پس از ارائه یک نسخه از برادر نیلسن منتشر شد. نیلسن که خود یک مورمون مومن است، برای اولین بار در حالی که در وال استریت کار می کرد برای Ensign Peak استخدام شد.

این را از دست ندهید: “چکش مخملی”: مدیرعامل جدید توییتر کیست و می تواند مشکلات آن را برطرف کند؟

لیندا یاکارینو، مدیر اجرایی جدید توییتر
لیندا یاکارینو، مدیر اجرایی جدید توییتر، به آرامی ایلان ماسک را به مسئولیت تصمیم‌گیری سرسختانه‌اش برمی‌دارد. عکس: اسلاون ولاشیچ/گتی ایماژ

لیندا یاکارینو، کهنه‌کار معتبر رسانه‌ای که به دلیل سبک مذاکره‌ای ابریشمی اما سختش در محافل تبلیغاتی به عنوان «چکش مخملی» شناخته می‌شود، هنوز چند هفته از به عهده گرفتن نقش مدیر اجرایی جدید توییتر فاصله دارد. از زمانی که ایلان ماسک آن را به قیمت 44 میلیارد دلار در اکتبر گذشته خریداری کرد، این پلتفرم را فراگرفته است. چند ساعت پس از اینکه ماسک در پستی از منصوب شدن یک مدیر اجرایی جدید خبر داد، نقشی که او آن را شغلی «دردناک» توصیف کرده بود و هر کسی «احمق» بود اگر آن را به عهده بگیرد، ماسک این گمانه زنی را تایید کرد که یاکارینو این چالش را پذیرفته است. قبل از اعلام ماسک، او تمرین می کرد تا در بزرگ ترین رویداد سال برای کسب و کار، روز دوشنبه، عرضه سالانه شرکت را به تبلیغ کنندگان برساند. او به دلیل درک تبلیغ‌کنندگان مورد تحسین قرار گرفته است – اما آیا ایلان ماسک کنترل کافی برای انجام کار را به او واگذار می‌کند؟

بررسی آب و هوا: موج گرما در شمال غرب اقیانوس آرام در حالی که آتش‌سوزی‌های جنگلی در غرب کانادا موج می‌زند

یک کودک در روز جمعه 12 مه 2023 در یک فواره برای خنک شدن در مرکز شهر پورتلند، اورگان، بازی می کند.
یک کودک در روز جمعه 12 مه 2023 در یک فواره برای خنک شدن در مرکز شهر پورتلند، اورگان، بازی می کند. عکس: کلر راش/AP

پس از اینکه میلیون ها نفر در آخر هفته دمایی را تحمل کردند که از 90 درجه فارنهایت (32 درجه سانتیگراد) گذشت و رکوردهای اوایل بهار را در چندین شهر شکست، موج گرمای تنبیهی این هفته همچنان شمال غرب اقیانوس آرام را داغ خواهد کرد. هوای گرم و خشک به ده ها آتش سوزی در سراسر غرب کانادا دامن زده است، جایی که هزاران نفر تخلیه شده اند و بیش از یک میلیون هکتار در حال سوختن هستند. دما در حال کاهش است، اما پیش‌بینی‌کنندگان سرویس ملی هواشناسی روز گذشته هشدار دادند که در طول این هفته “20 تا 30 درجه بالاتر از میانگین در شمال غربی اقیانوس آرام” باقی خواهد ماند. مدل‌های اقلیمی نشان می‌دهند که این منطقه در سال‌های آینده به گرم شدن ادامه می‌دهد و خطرات جدیدی را برای ساکنان و اکوسیستم‌ها به‌طور یکسان ایجاد می‌کند. به دلیل بحران آب و هوا، امواج گرمای خطرناکی که بیشتر طول می کشند و زمین بیشتری را می پوشانند، محتمل تر می شوند.

آخرین چیز: مارتا استوارت، 81 ساله، قدیمی ترین مدل پوشش مایو اسپورت ایلاستریت شد.

مارتا استوارت ماه گذشته در نیویورک.  این شخصیت تلویزیونی و آشپز برای نسخه سالانه لباس شنا Sports Illustrated ژست گرفته است.
مارتا استوارت ماه گذشته در نیویورک. این شخصیت تلویزیونی و آشپز برای نسخه سالانه لباس شنا Sports Illustrated ژست گرفته است. عکس: کنا بتانکور/ خبرگزاری فرانسه/ گتی ایماژ

مارتا استوارت به پیرترین مدل روی جلد اسپورت ایلوستریتد تبدیل شده است و در سن 81 سالگی برای نسخه سالانه لباس شنا این مجله ژست گرفته است. این شخصیت تلویزیونی و آشپز یکی از چهار مدل جلد برای شماره امسال است که هدف آن تجلیل از زنان قدرتمندی است که «در دنیایی که در آن هیچ محدودیتی، چه درونی و چه بیرونی احساس نمی‌کنند.» مدل های دیگر مگان فاکس بازیگر، بروکس نادر مدل و کیم پتراس نوازنده بودند. “وقتی شنیدم که قرار است روی جلد لباس شنای Sports Illustrated Swimsuit باشم، فکر کردم: “اوه، خوب این خیلی خوب است.” استوارت در مصاحبه ای در مورد جلد گفت: من فکر می کنم مسن ترین فرد روی جلد Sports Illustrated خواهم بود.

ثبت نام

برای جلسه توجیهی صبح ایالات متحده ثبت نام کنید

First Thing هر روز هفته به هزاران صندوق ورودی تحویل داده می شود. اگر قبلا ثبت نام نکرده اید، همین الان مشترک شوید.

در تماس باشید

اگر سؤال یا نظری در مورد هر یک از خبرنامه های ما دارید، لطفاً به newsletters@aban.news.com ایمیل بزنید

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …