افزایش نرخ بهره بریتانیا بازار کار را از جوشش خارج می کند | آمار بیکاری و اشتغال انگلستان

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

نشانه‌هایی وجود دارد که افزایش نرخ بهره بانک مرکزی انگلیس باعث می‌شود که کسب‌وکارها در مورد استخدام کارکنان دوبار فکر کنند و تعداد مشاغل خالی را کاهش دهد.

با فشار دادن به همین سمت، هزینه های بالای زندگی افراد بیشتری را به سمت نیروی کار سوق می دهد.

این اثر در آخرین ارقام نیروی کار از سوی اداره ملی آمار (ONS) به عنوان کاهش 55000 شغل در تعداد مشاغل خالی در سه ماه منتهی به آوریل و کاهش 156000 در تعداد کارگران غیرفعال نشان داده می شود.

ارقام جداگانه HMRC نشان می دهد که 136000 کارمند PAYE بین مارس و آوریل کاهش یافته است – اولین کاهش از فوریه 2021.

در کنار هم، این ارقام به ما می‌گویند که بازار کار زودپز بریتانیا – با تعداد زیادی مشاغل آگهی‌شده و کارگران بسیار کمی برای پر کردن آنها – شروع به از بین رفتن کرده است.

وقتی نگرانی اصلی بانک انگلستان به تنگنای بازار کار مربوط می‌شود که در نرخ بالای مشاغل منعکس می‌شود، آنگاه هر کسی که می‌خواهد نرخ بهره کاهش یابد و رشد افزایش یابد، از این روندها استقبال خواهد شد.

نمودار موقعیت های خالی انگلستان

کسب‌وکارها از کاهش تعداد شغل‌های خالی استقبال کردند، اگرچه این روند تا حدودی به دلیل خروج شرکت‌ها از کسب‌وکار یا نگرانی بیش از حد برای استخدام کارکنان جدید است.

چیزی که آنها از آن استقبال نکرده اند، تداوم عدم تطابق بین مهارت های مورد نیاز آنها و افرادی است که به دنبال کار هستند.

نمودار بیکاری در انگلستان

جین گراتون، رئیس سیاست مردم اتاق بازرگانی بریتانیا، این موضوع را محور اصلی نظرات خود قرار داد.

او گفت: «کمبود مهارت ها و فرصت های شغلی پر نشده واقعیت تلخ بسیاری از مشاغل در همه بخش ها و مناطق است.

ما هنوز بیش از یک میلیون فرصت شغلی خالی داریم که با ممانعت از انجام سفارشات توسط شرکت ها و انجام کارهای جدید، به اقتصاد آسیب می زند.

کیتی آشر، اقتصاددان ارشد موسسه مدیران، افزود: «هنوز 282 هزار جای خالی بیشتر از قبل از همه‌گیری در بریتانیا وجود دارد. سیاست دولت باید سخت‌تر کار کند تا اطمینان حاصل شود که سیستم آموزشی و آموزشی ما انواع مهارت‌هایی را ارائه می‌کند که کارفرمایان به دنبال آن هستند.»

این شکایات به سرعت حل نمی شوند. و اگر دولت از تزریق منابع بیشتر به آموزش مهارتی امتناع ورزد، آنها به هیچ وجه حل نمی شوند.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

ONS گفت که نظرسنجی‌های آن نشان می‌دهد که افراد در هر سنی به بازار کار بازمی‌گردند که قبلاً گفته بودند از بستگان خود مراقبت می‌کنند یا بازنشسته شده‌اند، اگرچه بیشترین تعداد بازگشت‌کنندگان را دانشجویان کاریابی تشکیل می‌دهند.

یک ماه دیگر کاهش دستمزدها نسبت به تورم – شانزدهمین کاهش متوالی دستمزد واقعی با استفاده از میانگین سه ماهه ONS – همچنین بسیاری از افرادی را که قبلاً شاغل بودند مجبور به انتخاب شغل دوم یا سوم کرده است.

پس از افزایش شدید تعداد افرادی که از کار خارج شده‌اند با یک بیماری طولانی‌مدت به رکورد 2.55 میلیون نفر رسید، سیستم بهداشت نیز کانون توجه است.

بن هریسون، مدیر اندیشکده بنیاد کار در دانشگاه لنکستر، گفت که تعداد افرادی که به دلیل بیماری ناخوشایند از کار خودداری می‌کنند «نشان می‌دهد که برای تقویت نیروی کار بریتانیا به رویکردی کاملاً متفاوت نیاز است».

هریسون پیشنهاد کرد که ماموریت دولت برای ناامن کردن کار و ترویج فرهنگ استخدام و اخراج نتیجه معکوس داشته است.

یکی از بزرگ‌ترین افزایش‌ها در بیماری در میان افرادی بود که از کار خارج می‌شدند و مشکل سلامت روان داشتند.

آنها به کارفرمایان می گویند که یکی از عبارات معروف داریو فو نمایشنامه نویس را اقتباس کنند، “نمی توانند کار کنند، کار نمی کنند”.

شرایط در قاره اروپا یکسان نیست. نرخ فعالیت در فرانسه، آلمان و حتی ایتالیا بالاتر از قبل از همه گیری است. در بریتانیا با بیش از 400000 کارگر کمتر از سال 2019 کمتر است.

و هیچ نشانه ای از چیزی بیش از بهبودهای تدریجی و متوسط ​​در ماه های آینده وجود ندارد که می تواند بانک انگلستان را مجبور کند که نرخ های بهره را برای مدت طولانی تری بالاتر نگه دارد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …