با نزدیک شدن به مهلت سقف بدهی، بایدن و مک کارتی برای گفت وگوهای بیشتر آماده می شوند

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

با پایان یافتن زمان برای دستیابی به توافق محدودیت بدهی، پرزیدنت بایدن و رهبران کنگره قرار است روز سه‌شنبه برای مذاکرات رو در رو در کاخ سفید ملاقات کنند تا از یک پیش‌فرض که به گفته اقتصاددانان می‌تواند مشاغل را از بین ببرد و باعث رکود شود، اجتناب کنند.

نشست ساعت 3 بعدازظهر یک روز پس از آن برگزار می‌شود که جانت ال. یلن، وزیر خزانه‌داری، تکرار کرد که اگر کنگره سقف بدهی را افزایش ندهد یا به حالت تعلیق در نیاورد، ممکن است ایالات متحده برای پرداخت صورت‌حساب‌هایش تا اول ژوئن تمام شود.

جمهوری خواهان گفته اند که می خواهند هزینه های فدرال را قبل از برداشتن سقف بدهی کاهش دهند. رئیس‌جمهور تاکید کرده است که افزایش محدودیت‌ها وظیفه کنگره است و باید بدون قید و شرط انجام شود تا از یک فاجعه اقتصادی جلوگیری شود، حتی همانطور که او گفته است که آماده مذاکرات جداگانه بر سر هزینه‌ها است.

در آخر هفته، کاخ سفید خوش‌بینی محتاطانه‌ای را در مورد توافق احتمالی پیش‌بینی کرد، اما روز دوشنبه، کوین مک‌کارتی، رئیس‌جمهور این کشور ابراز تردید کرد.

آقای مک کارتی گفت: «فکر نمی‌کنم ما در موقعیت خوبی باشیم. “من می دانم که ما نیستیم.”

با این حال، برخی از زمینه های بالقوه سازش در روزهای اخیر ظاهر شده اند. آقای مک کارتی روز دوشنبه گفت که می خواهد درباره برخی از مفاد کلیدی این لایحه برای افزایش سقف بدهی که جمهوری خواهان مجلس در ماه گذشته تصویب کردند، مذاکره کند. این موارد شامل سقف هزینه‌ها، اجازه تغییرات برای پروژه‌های انرژی داخلی، الزامات کاری برای برنامه‌های شبکه ایمنی مانند کوپن‌های غذایی و پس گرفتن پول‌های خرج نشده اختصاص‌یافته برای برنامه‌های امدادی بیماری همه‌گیر است. او گفت: “همه آن چیزی که من احساس کردم بسیار مثبت خواهد بود.”

علاوه بر آقای مک کارتی، سناتور میچ مک کانل، جمهوری خواه کنتاکی و رهبر اقلیت. سناتور چاک شومر، دموکرات نیویورک و رهبر اکثریت؛ و حکیم جفریس، نماینده نیویورک، رهبر دموکرات ها، به آقای بایدن در کاخ سفید خواهند پیوست.

دولت در 19 ژانویه به سقف بدهی 31.4 تریلیون دلاری رسید و وزارت خزانه داری از مانورهای حسابداری برای ادامه پرداخت قبوض خود استفاده کرده است. آقای بایدن همچنین قرار است روز چهارشنبه برای شرکت در نشست گروه 7 عازم ژاپن شود و احساس فوریت برای پیشرفت در محدودیت بدهی را تشدید کند.

در حالی که آقای مک کارتی پیشرفت را کم اهمیت جلوه داد، آقای بایدن و متحدانش گفتند که کاخ سفید و تیم های کنگره در روزهای اخیر مذاکرات سازنده ای داشته اند.

آقای شومر روز دوشنبه گفت: “ما از یک بحث دو حزبی درباره آینده مالی کشورمان استقبال می کنیم.” اما ما به همکاران جمهوری‌خواه خود روشن کرده‌ایم که پیش‌فرض یک گزینه نیست. عواقب آن بسیار مضر و بسیار شدید است. باید از روی میز برداشته شود.»

مقامات دولت بایدن گفته اند که هیچ یک از قوانین امضا شده رئیس جمهور، به ویژه در مورد تغییرات آب و هوا را پس نخواهند زد و لایحه جمهوری خواهان مجلس نمایندگان قطعا با ورود به سنا به رهبری دموکرات ها مرده است.

این لایحه بزرگسالان توانمند بدون افراد تحت تکفل را که هم کمک های غذایی فدرال و هم از مزایای مدیکید دریافت می کنند، مشمول شرایط کاری تا سن 55 سالگی می کند، که نسبت به 49 سال افزایش یافته است. که به مقامات اجازه می دهد تا دریافت کنندگان کمک های غذایی را از شرایط کاری معاف کنند.

آقای بایدن در آخر هفته در پاسخ به این سوال که آیا او برای اجرای برنامه های کمکی نیازمند الزامات کاری سخت تر است، گفت که به عنوان یک سناتور به چنین اقداماتی رای داده است.

با این حال، عصر دوشنبه، حساب رسمی آقای بایدن در توییتر به نظر می رسید که در را بر روی چنین پیشنهادی بسته است. آقای بایدن «لیست آرزوهای جمهوری خواهان مجلس نمایندگان یک میلیون سالمند را در معرض خطر از دست دادن کمک غذایی و گرسنگی قرار می دهد». در توییتر نوشت. به جای اینکه آمریکایی‌ها را به سمت فقر سوق دهیم، باید کسری بودجه را با اطمینان از پرداخت سهم منصفانه مالیات‌ها توسط شرکت‌های ثروتمند و بزرگ کاهش دهیم.»

سخت‌تر شدن الزامات کاری برای برنامه‌هایی مانند کوپن‌های غذایی مدت‌هاست که برای دموکرات‌های کنگره مذموم بوده است و این پیشنهاد با مقاومت شدید سنا مواجه خواهد شد.

سناتور جان فترمن، دموکرات پنسیلوانیا، با اشاره به برنامه کمک تغذیه تکمیلی، گفت: «SNAP در حال حاضر الزامات کاری دارد. من به اینجا نیامده‌ام تا غذا را از بچه‌های گرسنه بگیرم، و این دقیقاً همان کاری است که این پیشنهاد انجام می‌دهد.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …