پنج مرد در رابطه با سرقت 113 میلیون یورویی جواهرات درسدن مجرم شناخته شدند | آلمان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دادگاهی در آلمان پنج مرد را به دلیل سرقت جواهرات قرن هجدهم به ارزش بیش از 113 میلیون یورو از موزه درسدن در سال 2019 محکوم کرد.

خبرگزاری آلمانی dpa گزارش داد که آنها بین چهار سال تا چهار ماه و شش سال و سه ماه به زندان محکوم شدند. یک متهم تبرئه شد.

دادگاه ایالتی درسدن حکم داد که این پنج مرد – 24 تا 29 ساله – مسئول حمله متهورانه به موزه خرک سبز در شهر آلمان شرقی در 25 نوامبر 2019 و سرقت 21 قطعه جواهرات حاوی بیش از 4300 الماس بودند. با ارزش کل بیمه شده حداقل 113 میلیون یورو (98 میلیون پوند).

دزدی جواهرات درسدن: لحظه شکستن کابینت توسط دزدان توسط دوربین مدار بسته – ویدئو

آنها به دلیل آتش سوزی شدید همراه با جراحت بدنی خطرناک، سرقت با سلاح، آسیب به اموال و آتش سوزی عمدی محکوم شدند.

این افراد درست قبل از حمله آتش زدند تا برق چراغ های خیابان را در خارج از موزه قطع کنند و همچنین قبل از فرار به برلین، خودرویی را در گاراژ مجاور آتش زدند. آنها چند ماه بعد در حملاتی در برلین دستگیر شدند.

در ماه ژانویه، پس از بازگرداندن بیشتر جواهرات مسروقه، بین دفاع، دادستان و دادگاه توافقی صورت گرفت.

چهار متهم با این معامله موافقت کردند و متعاقباً از طریق وکلای خود به دخالت خود در جنایت اعتراف کردند. به گزارش dpa، متهم پنجم نیز اعتراف کرد، اما فقط به تهیه اشیایی مانند تبرهایی که برای ایجاد سوراخ در ویترین موزه استفاده شده است.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

خرک سبز یکی از قدیمی ترین موزه های جهان است. در سال 1723 تأسیس شد و دارای خزانه آگوستوس قوی ساکسونی است که شامل حدود 4000 شی طلا، سنگ های قیمتی و مواد دیگر است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …