کنتاکی و فیلادلفیا انتخابات حیاتی برگزار می کنند: چه چیزی را تماشا کنیم

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

اگرچه سال 2023 برای سیاست آمریکا، که عمدتاً تحت سلطه رقابت های مقدماتی ریاست جمهوری جمهوری خواهان و مجموعه ای از رسوایی ها و جنجال ها است، سال تعطیلی است، هنوز انتخابات حساسی در این سال وجود دارد که دریچه ای زود هنگام به خلق و خوی رای دهندگان در هر دو حزب قبل از سال 2024 ارائه می دهد.

در کنتاکی، انتخابات مقدماتی تفرقه‌انگیز جمهوری‌خواهان برای فرمانداری روز سه‌شنبه به پایان می‌رسد. دو ستون از دستگاه جمهوری خواه این ایالت حملات علیه یکدیگر را تشدید کرده اند زیرا به دنبال به چالش کشیدن فرماندار اندی بشیر، رهبر کمیاب دموکرات یک ایالت قرمز است که اتفاقاً یکی از محبوب ترین فرمانداران این کشور نیز هست.

در فیلادلفیا، ششمین شهر پرجمعیت کشور و یک پایگاه لیبرال در پنسیلوانیا بنفش، رای دهندگان نامزد دموکرات ها را برای شهردار انتخاب می کنند، که به طور قطع رهبر بعدی شهر خواهد شد و پتانسیل تبدیل شدن به یک بازیکن برجسته در آینده را دارد. انتخابات ریاست جمهوری سال و دو انتخابات ویژه در این ایالت می تواند کنترل مجلس نمایندگان پنسیلوانیا را تعیین کند، جایی که دموکرات ها اکثریت کمی دارند.

و در شهرستان دلاور، یکی از «شهرستان‌های یقه‌دار» حومه‌ای خارج از فیلادلفیا، یک انتخابات ویژه به‌طور شگفت‌انگیز نزدیک برای یک کرسی باز مجلس ایالتی در ناحیه‌ای که زمانی قابل اعتماد دموکرات بود، تعیین می‌کند که چه کسی مجلس قانونگذاری پنسیلوانیا را کنترل می‌کند.

همچنین رقابت قابل توجهی برای شهردار در جکسونویل، فلوریدا، پرجمعیت‌ترین شهر آمریکا که شهردار جمهوری‌خواه دارد، در جریان است. نامزدهای جانشین شهردار لنی کری، دونا دیگان، یک دموکرات است حمایت از گروه های حقوق سقط جنین و دانیل دیویس، جمهوری خواه که بر پیام های حزبش در مورد جرم و جنایت و پلیس تاکید کرده است.

اولین آزمایش یک ستاره در حال ظهور: دانیل کامرون پیش از این به عنوان اولین مرد سیاهپوست به عنوان دادستان کل در کنتاکی و اولین جمهوری خواه منتخب به این سمت در نزدیک به 50 سال پیش بود. اما شهرت سیاسی او پس از ایراد سخنرانی در زمان نخست در کنوانسیون ملی جمهوری خواهان در سال 2020 به شدت افزایش یافت.

آقای کامرون از متحدان نزدیک سناتور میچ مک کانل است. برخی در ایالت او را تحت الحمایه آقای مک کانل می نامند. به نظر می رسد که نامزدی جمهوری خواهان برای فرمانداری پس از اعلام نامزدی خود در یک سال پیش، شکست خورده باشد.

اما چیزی که زمانی یک پیشتاز دو رقمی نسبت به بقیه حوزه ها بود، در طول بهار به طور قابل توجهی کاهش یافت، زیرا کلی کرافت، سفیر سابق در سازمان ملل متحد و بخشی از یک خانواده مگادونور جمهوری خواه، میلیون ها پول خود را در یک کمپین تبلیغاتی تهاجمی ریخت. ، به آقای کامرون حمله کرد و نام خود را افزایش داد. اگرچه او به طور کامل شکاف را در نظرسنجی‌ها برطرف نکرده است، اما فعالان جمهوری‌خواه در ایالت آن را رقابتی می‌دانند که به‌طور ناگهانی بسیار نزدیک به آن است.

شکستگی کمتر از یخ زدن: انتخابات مقدماتی داغ در کنتاکی مانند انتخابات مقدماتی مشابه بحث برانگیز سال گذشته، حزب را از هم نپاشید، بیشتر به این دلیل که نامزدهای برتر به جناح محافظه‌کار حزب تعلق دارند، اما از مسائل حاشیه‌ای‌تر آن، مانند تئوری‌های توطئه ماشین رأی‌گیری، استقبال نمی‌کنند.

و البته پول نقش دارد. اگرچه هیچ جمهوری خواه در ایالت مشتاق کاهش مسیر آقای کامرون نیست، آنها همچنین نمی خواهند در سمت اشتباه صنایع دستی قرار گیرند، که برخی از پربارترین کمک کنندگان در سیاست جمهوری خواهان هستند.

کارت وایلد دوستانه: توجه در مسابقه تا حد زیادی بر روی آقای کامرون و خانم کرافت متمرکز شده است. اما نامزد سومی وجود دارد که مسیری مناسب برای پیروزی دارد: رایان کوارلز، کمیسر کشاورزی و مدت‌ها در فرانکفورت.

کمپین آقای کوارلز به جای تبلیغات پرشور یا نمایش های تلویزیونی، به شدت بر حمایت های محلی متمرکز شده است و حمایت بیش از 230 شهردار، قضات و مقامات شهرستانی را به دست آورده است. این تاییدها، همراه با حمایت قابل توجه جامعه کشاورز، می تواند به آقای کوارلز پایگاه کافی برای پیروزی در انتخاباتی بدهد که در آن حمایت بین هر سه تقسیم شده است.

چه رسوایی هایی؟ حتی به عنوان او با چالش های حقوقی فزاینده و حکم نامطلوبی در پرونده مدنی روبرو است که در آن با موفقیت توسط ای. جین کارول شکایت کرد. رئیس جمهور سابق دونالد جی. ترامپ همچنان محبوب ترین و تأثیرگذارترین چهره در انتخابات مقدماتی جمهوری خواهان است، به ویژه در ایالتی مانند کنتاکی. ، که او در سال 2020 بیش از 25 امتیاز داشت.

هنگامی که در جریان یک مناظره در مورد اینکه هیئت منصفه آقای ترامپ را مسئول آزار جنسی و بدنام کردن خانم کارول می‌داند، از آقای کامرون مجدداً تاکید کرد که از حمایت رئیس‌جمهور سابق برای او “مفتخر” است.

نه، او تایید کرد من. هر دو نامزد می توانند ادعای محبت رئیس جمهور سابق را داشته باشند. خانم کرافت در دولت او خدمت کرده است، به کمپین های انتخاباتی او کمک مالی کرده است و آقای ترامپ در دربی کنتاکی در سال 2022 به او پیوست. او چندین تبلیغ اجرا کرده است که سبک خود را با آقای ترامپ مقایسه کرده است.

اما آقای ترامپ آقای کامرون را تایید کرد (البته این قبل از ورود رسمی خانم کرافت به رقابت بود)، واقعیتی که آقای کامرون چندین بار در سخنرانی ها و تبلیغات خود به آن اشاره می کند.

آقای کامرون ماه گذشته در یک ضیافت شام جمهوری خواهان در شهرستان مید به جمعیتی گفت: «علیرغم آنچه که دیگران ممکن است به شما بگویند، رئیس جمهور دونالد جی. ترامپ از این کمپین برای فرمانداری حمایت کرده است.»

ردوکس 2017؟ فرماندار گلن یانگکین، یک جمهوری خواه در ویرجینیا آبی روشن، پیروزی غافلگیرکننده خود را در سال 2017 از طریق تمرکز بی امان بر آموزش به دست آورد. او دموکرات ها را به عنوان قصد معرفی مطالب نامناسب به دانش آموزان جوان نشان داد و استدلال کرد که برنامه درسی مدرسه چیزی است که والدین باید تصمیم بگیرند و نه معلمان.

هم آقای کامرون و هم خانم کرافت اصلاحات آموزش و پرورش را زیربنای سخنرانی های کمپین خود قرار داده اند. آقای کامرون گفت که این موضوع شماره 1 است که از رای دهندگان شنیده است و او متعهد شده است که کمیسر دموکرات وزارت آموزش را اخراج کند. خانم کرافت در طول سخنرانی‌های بی‌چون خود، نسخه‌هایی از کتاب‌هایی را که می‌خواست آن را ممنوع کند، در دست دارد.

جنگ های “بیدار”: هر دو نامزد به طور مکرر ایدئولوژی “بیدار” را در میدان های خود به باد انتقاد می گیرند. برای ماه‌ها، بازدیدکنندگان وب‌سایت خانم کرافت با ویدیویی در تقبیح سیاست‌های «بیدار» مورد استقبال قرار می‌گرفتند.

این تسخیر محافظه‌کار با تعریف ضعیف – اصطلاحی که غالباً توسط فرماندار فلوریدا ران دیسانتیس نیز استفاده می‌شود – قطعاً در پایگاه جمهوری‌خواهان ریشه دوانده است. این اغلب برای خانم کرافت و هم برای آقای کامرون بزرگترین تحسین است.

اما فراتر از انتخابات مقدماتی، باید دید رای دهندگان در یک انتخابات عمومی چگونه به یک کمپین آشکارا ضد «بیداری» واکنش نشان خواهند داد، حتی در کنتاکی عمیقا قرمز.

آزمایش قدرت جناح چپ: در رقابت شلوغ شهردار دموکرات ها، هلن گیم، عضو سابق شورای شهر، به عنوان برجسته ترین نامزد مترقی ظاهر شد که توسط رهبران چپ ملی از جمله سناتور برنی سندرز از ورمونت و نماینده الکساندریا اوکاسیو-کورتز از نیویورک تقویت شده است.

هر دوی آنها روز یکشنبه با او گرد هم آمدند و براندون جانسون، که ماه گذشته در رقابت شهردار شیکاگو پیروز شد، از او حمایت کرده و کمک مالی برای او جمع آوری کرده است.

یک پیروزی برای خانم Gym، یک سازمان‌دهنده کهنه کار جامعه که به ویژه بر مدارس متمرکز است، توسط رهبران مترقی ملی به عنوان آخرین پیروزی در طیف وسیعی از پیروزی‌های چپ در شهرهای بزرگ جشن گرفته می‌شود، هرچند موفقیت آنها در سطح ملی در سال‌های اخیر به مراتب مختلط تر بوده است.

اما نتیجه هر چه که باشد، بسیاری از ناظران سیاسی در پنسیلوانیا نسبت به نتیجه گیری جامع در مورد حال و هوای شهر از یک مسابقه که ممکن است مشارکت کم داشته باشد یا با اختلاف اندکی تصمیم گیری شود – یا هر دو، هشدار می دهند. نظرسنجی پراکنده یک رقابت فشرده و غیرقابل پیش بینی را نشان می دهد.

بحث های ایمنی عمومی غالب است: مانند بسیاری از شهرهای بزرگ آمریکا، فیلادلفیا نیز در پی شیوع این بیماری همه گیر با خشونت اسلحه و سایر جنایات دست و پنجه نرم کرده است. تصویر کامل ایمنی در شهر پیچیده است، اما شکی نیست که این موضوع تعیین کننده در رقابت شهردار بوده است.

دموکرات‌های کاندیدای شهرداری در مورد موضوعاتی مانند توقف پلیس از شهروندان – و به ویژه، استفاده از توقف و حرکت – و اینکه آیا باید بر اضافه کردن افسران پلیس بیشتر به این نیرو تأکید کرد یا خیر، اختلاف نظر داشتند.

اما در سراسر طیف ایدئولوژیک، آنها بر تعهد خود برای ایمن‌تر کردن شهر تاکید کرده‌اند و توافق گسترده‌ای در مورد نیاز به پر کردن جای خالی پلیس و محکوم کردن سوء استفاده پلیس وجود دارد.

نگرانی دموکرات ها: دموکرات ها اکثریت تک رای در مجلس نمایندگان پنسیلوانیا را دارند، اما دو انتخابات ویژه در روز سه شنبه برگزار می شود که می تواند کنترل را به جمهوری خواهان بازگرداند.

یک صندلی خالی در ناحیه 108 قانونگذاری در شمال مرکزی پنسیلوانیا است، جایی که رای دهندگان به احتمال زیاد یک جمهوری خواه را انتخاب خواهند کرد.

رقابت برای منطقه 163 قانونگذاری در جنوب شرقی شهرستان دلاور باید برای دموکرات ها یک مسابقه باشد. مایک زابل، نماینده سابق ایالتی، که در ماه مارس پس از متهم شدن به آزار و اذیت استعفا داد، آن را خالی کرد. اما آقای زابل در ماه نوامبر ولسوالی خود را با حدود 30 امتیاز به دست آورد و کرسی در یک منطقه دموکراتیک قابل اعتماد است.

با این حال، نگرانی‌های فزاینده‌ای وجود دارد که ممکن است این کرسی آنطور که به نظر می‌رسید امن نباشد، و دموکرات‌ها در سراسر ایالت در حال بسیج رای‌دهندگان در منطقه هستند تا به پای صندوق‌های رای بروند. فرماندار جاش شاپیرو، دموکرات، اخیرا یک ویدیو 30 ثانیه ای ساخته است برجسته کردن مسابقه

حقوق سقط جنین: دموکرات ها این رقابت را برای حمایت از حقوق سقط جنین در پنسیلوانیا، جایی که سقط جنین هنوز قانونی است، تعیین می کنند. اگر جمهوری‌خواهان کنترل مجلس نمایندگان را در دست بگیرند، می‌توانند همراه با سنا تحت کنترل جمهوری‌خواهان، ممنوعیت احتمالی سقط جنین را به عنوان اصلاحیه قانون اساسی در رای‌گیری قرار دهند.

اما چنین ممنوعیت‌هایی تا حد زیادی در سال 2022 شکست خوردند، و اغلب یک نیروی محرک برای نامزدهای دموکرات یا اهداف بودند – به‌ویژه در کانزاس سرخ‌رنگ، جایی که رأی‌دهندگان ماه‌ها قبل از انتخابات میان‌دوره‌ای سال 2022 ممنوعیت سقط جنین را رد کردند.

رید جی. اپستاین گزارش کمک کرد

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …