مقبره پله در برزیل به روی عموم باز شد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

این مقبره روز دوشنبه به روی عموم باز شد و تلاش می کند فضایی را که اسطوره فوتبال در زمان حضورش در زمین الهام گرفته بود، بازسازی کند.

مقبره ساخته شده برای تابوت طلایی قهرمان فوتبال، پله، روز دوشنبه در شهر ساحلی برزیل در سانتوس، خارج از سائوپائولو به روی بازدیدکنندگان باز شد.

“O Rei” که توسط بسیاری به عنوان بهترین بازیکن فوتبال در تمام دوران ها شناخته می شود، مشرف به استادیوم ویلا بلمیرو، جایی که 18 سال در آن بازی کرد، آرام گرفت.

آخرین محل استراحت او پوشیده از چمن مصنوعی است، اطرافش با تصاویری از هواداران روی سکوهای یک استادیوم احاطه شده است و صداهای بی پایان تشویق از بلندگوها شنیده می شود، گویی خود پله هنوز زنده است.

این آفرینش از عشق و از او الهام گرفته شده است. ما تمام این زمینه استادیوم را داریم، با مردم در اطراف، ما این ورودی را داریم وقتی مردم در حال ورود به زمین بودند، کاری که او بارها انجام داد.

این مقبره توسط صاحب گورستانی که در آن قرار دارد، پپه آلستوت، دوست نزدیک پله، طراحی شده است.

آلستوت در سال 2018 درگذشت و در ابتدا امیدوار بود مقبره در یکی از طبقات بالای ساختمان باشد. اما در عوض، خانواده پله او را در طبقه دوم دفن کردند تا طرفداران بتوانند دسترسی بهتری به آخرین محل استراحت او داشته باشند.

علاقه مندانی که مایل به حضور هستند باید برای بازدید در روزهای دوشنبه و جمعه در وب سایت قبرستان ثبت نام کنند.

روبرتو میلانو فوتبالیست سابق گفت: او بخشی از زندگی روزمره من بود. ما در تلاش برای پیروی از الگوها پیر می‌شویم و او شاید بزرگ‌ترین این الگوها بود.»

قهرمان سه دوره جام جهانی در 29 دسامبر 2022 در سن 82 سالگی بر اثر سرطان روده بزرگ درگذشت.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …