سوناک قول داد مرغ کلردار یا گوشت گاو تغذیه شده با هورمون در معاملات تجاری آینده وجود نداشته باشد | سیاست تجاری

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

ریشی سوناک متعهد شده است که مرغ کلردار و گوشت گاو تغذیه شده با هورمون را از میزهای تجاری بریتانیا حذف کند و وعده داده که کشاورزی بریتانیا را در قلب سیاست تجاری دولت قرار دهد.

هیچ مرغ شسته شده با کلر و گوشت گاو تحت درمان با هورمون در بازار بریتانیا وجود نخواهد داشت. نه اکنون، نه هرگز،” او در نامه ای به کشاورزان خواهد گفت که از سیاست جدید دولت برای بهبود امنیت غذایی بریتانیا پرده برداری می کند.

و در یک ضربه تند وشدید زدن علیه سلف خود، لیز تراس، او همچنین به آنها خواهد گفت که جامعه کشاورزان در معامله با کشاورزان خارجی “تفکر بعدی” نخواهند داشت.

در اولین اجلاس “مزرعه تا چنگال” در داونینگ استریت، دولت رویکرد جدیدی را برای بهبود امنیت غذایی ترسیم خواهد کرد، با اهدافی که بریتانیا 60 درصد غذای مصرفی در این کشور را تولید می کند.

اتحادیه ملی کشاورزان و سایر نهادهای کشاورزی بیشتر هفت سال برگزیت را صرف مبارزه کرده اند تا دولت را متقاعد کنند که دادن سایر کشورها با استانداردهای پایین تر و دسترسی ارزان تر مواد غذایی به بازارهای بریتانیا نتیجه معکوس دارد.

کشاورزان ولزی گفتند که توسط مسابقه تراس برای دستیابی به قراردادهایی با رقبای استرالیایی در مقیاس صنعتی که می توانند کشاورزان محلی را زیر پا بگذارند، “زیر اتوبوس رانده شده اند”.

سوناک به کشاورزان خواهد گفت: «وقتی مقیاس فرصت‌هایی را که در اختیار ما قرار می‌گیرد در حین بستن قراردادهای تجاری جدید در سرتاسر جهان در نظر می‌گیرید، کشاورزی بریتانیا و محصولات بریتانیا به سادگی نمی‌توانند یک فکر بعدی باشند. می دانم که برخی از شما در گذشته چنین احساسی داشتید.»

او همچنین به مدیران مواد غذایی خواهد گفت که کاملا متعهد است “بدون استثنا” اطمینان حاصل کند که هرگز معامله ای را انجام نخواهد داد که شامل مرغ یا گوشت گاو کلردار از گاوهای تغذیه شده با هورمون است، اقدامات مرتبط با مزارع کارخانه ای در ایالات متحده.

تعهدات او سیاست‌هایش را در تضاد شدید با پیشینیان تراس و بوریس جانسون قرار می‌دهد که تشنگی آنها برای توافق تجاری ایالات متحده با سیاست او در قبال ایرلند شمالی متوقف شده بود.

رئیس اتحادیه ملی کشاورزان، مینت باترز، به برنامه امروز رادیو بی‌بی‌سی 4 گفت که سوناک تعهدی را می‌پذیرد که قبلاً از سیاست دولت غایب بود.

«مردم درک خواهند کرد که ما در سال گذشته سه نخست‌وزیر بسیار متفاوت داشته‌ایم و انصافاً، نخست‌وزیر، ریشی سوناک، دستور کار بسیار متفاوتی را تعیین کرده است.

او به روشنی سیاه و سفید اعلام کرده است که بخش‌های حساسی در تمام معاملات تجاری وجود خواهد داشت. این در قرارداد ترانس پاسیفیک انجام شد، [the CPTPP] و ما شاهد بخش های حساس خواهیم بود [protected] از این به بعد و او می گوید که کشاورزان در قلب این کار خواهند بود.

“[He has] همچنین سیاه و سفید را بیان کنید که ما هرگز گوشت گاو تحت درمان با هورمون یا مرغ شسته شده با کلر را وارد نخواهیم کرد، بنابراین من فکر می کنم هر کاری که ما انجام داده ایم تأثیر زیادی بر مردم این کشور داشته است که کاملاً پشت این جاه طلبی هستند. از اینکه می بینم او از آن حمایت می کند خوشحالم.»

امنیت غذایی سال گذشته زمانی که بریتانیا و سایر کشورهای اروپایی با کمبود اقلام سالاد به دلیل محصولات تحت تأثیر آب و هوا در جنوب اروپا مواجه شدند، مورد توجه جدی قرار گرفت.

در اوایل سال جاری، پس از اینکه یکی از وزیران دولت مکزیک گفت که گوشت گاو از این کشور ممکن است تحت یک قرارداد تجاری جدید به قفسه‌های سوپرمارکت‌های بریتانیا برسد، نگرانی‌ها درباره ارتباط توافق تجاری با جنگل‌زدایی در مکزیک ابراز شد.

در آن زمان باترز گفت: “من بسیار نگران ارتباط با جنگل زدایی هستم. از مکزیک، خطوط ما در این مورد بسیار سخت است، زیرا مقدار زیادی گوشت گاو به استرالیا و نیوزلند داده شده است. ما از دولت می خواهیم که در مورد واردات بیشتر گوشت گاو موضع بسیار بسیار محکمی اتخاذ کند.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …